video thumb

عواملی که قیمت بیت‌کوین را تا ۱۰۰ هزار دلار بالا می‌برند

اخیراً بحث‌های زیادی در مورد آینده‌ی بیت‌کوین و ارز‌های دیجیتال بر پایه‌ی بلاک‌چین می‌شود. در یک طرف افرادی هستند که باور دارند سرانجام بیت‌کوین بر آلت‌کوین‌های بازار چیره‌ می‌شود  و به عنوان تنها ارز رمزنگار در مارکت خود را نمایان می‌سازد.

کاتالیزور‌هایی که قیمت بیت‌کوین را تا 100 هزار دلار بالا می‌برند

«جک دورسی» مدیرعامل شرکت بزرگ «توییتر» و بنیان‌گذار شرکت «اسکوئر» از جمله از این افراد است.

“دنیا سرانجام به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز یک ارز را به رسمیت خواهد شناخت. به شخصه عقیده دارم که چنین ارزی بیت کوین خواهد بود.”

در طرف دیگر افرادی معتقد هستند آلت‌کوین‌هایی که از نظر تکنولوژی برتری دارند؛ منجر به عدم‌ تطبیق بیت‌کوین بر نیاز‌های زمان خود می‌شود و بیت‌کوین را نابود می‌سازند. در حالی که هیچ‌کس توانایی پیش‌بینی آینده را ندارد ولی به راحتی می‌توان گفت بیت‌کوین جایگاهش را از دست نمی‌دهد. در حقیقت افرادی که به انحصار بیت‌کوین

بیت‌کوین سرانجام می‌تواند ارز‌های نامحسوس و ناشناس را غیر ضرروی کند

کاتالیزور‌هایی که قیمت بیت‌کوین را تا 100 هزار دلار بالا می‌برند

بخشی از بازار کریپتو شامل کوین‌‌هایی که بر نامحسوسی انجام تراکنش‌ها در بلاک‌چین خود اصرار دارند.

در هر صورت به لطف کوین‌میکسرها،  بیت‌کوین توانایی غیر ضرروی کردن این دسته از ارز‌های دیجیتال را دارد. کوین‌میکسر‌ها (Coin mixer) با روش تغییر آدرس بین دریافت ‌کننده و ارسال کننده در تراکنش‌های بیت‌کوین باعث می‌شوند که تقریباً انجام تراکنش‌ها ناشناس بماند. با در نظر گرفتن این موضوع  که بیت‌کوین به عنوان شناخته شده‌ترین ارز دیجیتال بازار است و در قیاس با ارز‌های ناشناس، در طولانی مدت می‌تواند مسیر همان‌ها را دنبال کند.

افرادی که به دنبال حریم خصوصی در این بازار هستند به راحتی می‌توانند با بیت‌کوین تراکنش‌های ناشناس داشته باشند. در صورتی که بیت‌کوین کارایی این ارز‌ها را داشته باشد هیچ انگیزه‌ا‌ی برای افراد نمی‌ماند تا از ارزی به غیر از بیت‌کوین استفاده کنند. نتیجه‌ی این موضوع این است که شبکه‌ بیت‌کوین می‌تواند سهم بازار خود را به‌ طور چشم‌گیری افزایش دهد.

بیت‌کوین “طلای استاندارد” بازار و صرافی‌ها

کاتالیزور‌هایی که قیمت بیت‌کوین را تا 100 هزار دلار بالا می‌برند

هر کسی که در این بازار سرمایه‌گذاری کرده است می‌داند که بین قیمت بیت‌کوین

در اصل، اگر بیت‌کوین در مسیر فعلی، رشد خود را ادامه دهد؛ پول بیشتری در این بازار جریان می‌یابد و به آهستگی بر بازار ارز‌های دیجیتال چیره می‌شود . برای اثبات این موضوع به این نکته اشاره می‌کنیم در این زمان که قیمت بیت‌کوین نزدیک ده هزار دلار است توجه زیادی از بازار را به خود جلب کرده است. اگر بیت کوین دوباره بیت‌کوین به روز‌های اوجش برگردد و رکورد قیمت ۲۰ هزار دلار را بکشند؛ حجم عظیمی از سهم آلت‌کوین‌ها در بازار بیت‌کوین وارد می‌شود و در نتیجه بیت‌کوین به تسلط خود بر آلت‌کوین‌ها ادامه ‌می‌دهد و بسیاری از آن‌ها را بی‌اهمیت می‌کند.

از بیت‌کوین هم برای قرارداد هوشمند (Smart Contract) می‌توان استفاده کرد

کاتالیزور‌هایی که قیمت بیت‌کوین را تا 100 هزار دلار بالا می‌برند

وقتی از واژه‌ی قرارداد هوشمند (Smart Contract) استفاده می‌کنیم بیشتر افراد اولین چیزی که بر ذهنشان وارد می‌شود؛ پلتفرم‌هایی مانند اتریوم و آلت‌کوین‌هایی که هر روز وارد بازار می‌شوند است. بیشتر مردم نمی‌دانند که بیت‌کوین‌ هم می‌تواند قرارداد هوشمند خلق کند. برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) موفقی در این زمینه وجود دارد که یکی از آن‌ها Particl نام دارد. بهترین نکته در مورد قرارداد هوشمند بیت‌کوین این است که به اندازه‌ی بقیه‌ی پلتفرم‌ها کارایی دارد و مزیتی که نسبت به آن‌ها دارد امنیت بی‌نظیر است.

زمانی که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین راه‌هایی برای مشکل مقیاس پذیری بیت‌‌کوین ارائه می‌دهند بسیاری از پروژه‌های متمرکز بر بستر قرارداد هوشمند ارزششان کاسته می‌شود و در آن زمان ما می‌فهمیم چه چیزی ارزشش را دارد.

با در نظر گرفتن همه‌ی فاکتور‌ها، خیلی سخت نیست که بیت‌کوین به بسیاری از ارز‌های بازار پایان دهد و خیلی از ارزها را بی‌اهمیت و غیر ضروری کند. حال می‌فهمیم که چرا خیلی از تحلیل‌گران بنیادی بر این سناریو باور دارند که بیت‌کوین می‌تواند ارزشی بالای ۱۰۰ هزار دلار داشته باشد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ