سرمایکس
video thumb

ارائه بلاک چین توسط آمازون AWS

با اینکه فناوری بلاک‌چین در حال حاضر تحول عظیمی را در دنیای دیجیتال پدید آورده است، هنوز هم افرادی هستند که علیه آن صحبت می‌کنند. این افراد خودشان هم نمی‌دانند چه می‌گویند. واقعیت این است که استقبال گسترده از بلاک چین از سوی شرکت‌های بزرگ و استارتاپ‌های جدیدی که معمولا در حوزه‌ی ارز دیجیتال هستند بی‌سابقه بوده است.

راه اندازی «Blockchain Template»

خدمات وب آمازون، Blockchain Template را راه‌اندازی می‌کند.

ارائه بلاک چین توسط آمازون AWS و رستگاری اتریوم

آمازون قصد دارد با راه‌اندازی قالب بلاک چین به توسعه‌دهندگان کمک کند تا آسان‌تر بتوانند پروژه‌های مبتنی بر فناوری بلاک چین (که زیرساخت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است) ساخته می‌شوند را ایجاد کنند.

  • این محصول چارچوب‌های از پیش آماده‌ی بلاک چین را به کاربران ارائه می‌دهد. این چارچوب‌ها از اتریوم و هایپر لجر بنیاد لینوکس پشتیبانی می‌کنند.
  • این الگوها به کاربران کمک می‌کنند تا با استفاده از چارچوب‌های متن باز (Open Source) و به روش سریع و آسان شبکه‌ی بلاک چین ایمن را ایجاد و راه‌اندازی کنند.
  • این اقدام آمازون نشان می‌دهد اتریوم در برخی موارد به جایگاه بالایی رسیده است.
  • با اینکه بازار اتریوم در جریان اصلاحِ بیت کوین در ۲۰۱۸ با کاهش چشمگیری روبه‌رو شد، هنوز هم یکی از امیدبخش‌ترین فناوری‌های بلاک چین در آینده است.

خودِ بلاک چین هم یکی از امیدوارکننده‌ترین فناوری‌ها برای افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان به نهادها، دولت، شرکت‌های فناوری و نظایر آنها است. پیش از این از برخی فناوری‌ها مانند هوش مصنوعی نیز در دموکراسی، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، گوشی‌های هوشمند، گیمیفیکیشن برنامه‌های کاربردی، جمع‌آوری داده‌ها و مانند آنها استفاده شده بود. البته ایالات متحده در تنظیم این الگوریتم بسیار بد عمل کرده و همچنان عقب مانده است. می‌توان گفت هر ماه شاهد مشکلات امنیتی و دسترسی غیرمجاز به داده‌ها هستیم.

آمازون در ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ Blockchain Template را برای اتریوم

با توجه به قدرت شرکت آمازون، ورود این شرکت به عرصه‌ی دفتر کل توزیع شده از اهمیت زیادی برخوردار است. آمازون در حال حاضر با خدمات وب در فضای ابری پیشتاز است.

قالب بلاک چین «Blockchain Template» روش سریع و آسانی به کاربران ارائه می‌دهد تا با استفاده از چارچوب‌های متن باز شبکه‌های بلاک چینِ امن را ایجاد کنند. با فناوری بلاک چین

بلاک چین با ایجاد یک شبکه‌ی همتا به همتا می‌تواند به این هدف دست یابد و هر شرکت‌کننده در شبکه می‌تواند به دفتر کل که تراکنش را ثبت می‌کند دسترسی داشته باشد. این تراکنش‌ها به طور مصنوعی طراحی شده‌اند، تغییرناپذیر هستند و می‌توان هر یک را جداگانه تأیید کرد.

این فناوری با توجه به قوانین بیشتری که به تازگی پیرامون ارزهای دیجیتال و آی.سی.اوها (ICO) وضع شده است، ابزار قانونی‌تری به توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توانند راه‌حل‌های همتا به همتا و غیرمتمرکز و نیز اجماع جدید مبتنی بر دفترهای کل توزیعی را (که می‌تواند بر طیف وسیعی از صنایع تأثیر بگذارد) توسعه دهند. شهرت خود بلاک چین نیز به دلیل سازگاری با شرکت‌های بزرگ که از آن برای افزایش اعتماد در اکوسیستم‌هایشان استفاده می‌کنند هر روز بیشتر می‌شود.

آمازون در پیاده‌سازی بلاک چین موفق عمل کرده است

ارائه بلاک چین توسط آمازون AWS و رستگاری اتریوم

با استفاده از این الگوها می‌توان فقط در عرض چند دقیقه و با چند کلیک یک اتریوم (عمومی یا خصوصی) یا شبکه‌ی هایپر لجر (خصوصی) راه‌اندازی کرد.

با اینکه فیس‌بوک اولین پلتفرم بزرگی بود که تبلیغات ارزهای دیجیتال و ICOها را ممنوع کرد، شایعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد از طریق پلتفرم خودش با استفاده از ارزهای دیجیتال درآمد کسب می‌کند. پس از آن، تبلیغات ارز دیجیتال در گوگل، توییتر و سایت‌های مشابه نیز ممنوع شد که به معنای تعطیل‌شدن کامل تبلیغات بیت کوین و ارزهای نظیر آن بود.

آمازون برخلاف دولت و رسانه‌های اصلی (فناوری‌های بزرگ) که به شکست بیت کوین کمک کردند، سعی دارد قابلیت دسترسی بلاک چین را افزایش دهد. در این راستا، نقش اتریوم از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش CNBC، استارتاپ‌ها و شرکت‌های بزرگ مشابه آنها تلاش می‌کنند از این فناوری به منظور مدیریت زنجیره‌ی تأمین، خدمات مالی، ثبت دارایی‌ها و در بسیاری از صنایع دیگر استفاده کنند. بلاک چین برای اولین بار برای بیت کوین استفاده شد، اما همچنان بزرگترین حباب قابل احتکار در جهان است و برخی هنوز بیت کوین می‌خرند و امیدوارند که روزبه‌روز قیمت آن افزایش یابد.

ما در عصر حباب‌ها زندگی می‌کنیم و عده زیادی از کارشناسان هنوز ارز دیجیتال را نوعی حباب می‌دانند. اما این‌طور نیست که مشکلات فقط به این موارد محدود شوند و سایر جنبه‌های اقتصاد جهانی و نظام بانکی بدون نقص باشند. واقعیت این است که بزرگترین حباب موجود همان نابرابری ثروت است که سبب شده بیشتر ثروت جهان در دستان ۱ درصد از کل جمعیت باشد. با این شرایط به دلیل کاهش اعتماد، طبقه‌ی متوسط روزبه‌روز کاهش خواهد یافت. بلاک چین ممکن است یکی از فناوری‌هایی باشد که می‌تواند وب را به حالت ایده‌آل آن نزدیک کند و با افزایش اعتماد سبب تقویت طبقه‌ی متوسط جامعه شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version