سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

AMD با Nvidia قطب استخراج کریپتو با GPU رقابت می کند

Nvidia و AMD کلنگ فروشان دوران تب استخراج کریپتو؛ شاید همه شما داستان کلنگ فروش مشهور را در دوران شیوع تب طلا در امریکا شنیده باشید. بعد از پیدا شدن طلا در کالیفرنیا در قرن هجدهم، عده کثیری از امریکایی ها به این منطقه مهاجرت کردند. همراه این جویدگان، عده ای با هدفی غیر از استخراج طلا همراه شدند؛ فروختن ابزار. این جماعت بعضا با تامین تجهیزات، اعم از چادر، لباس، بیل و کلنگ و… برای معدنچیان طلا، از خودِ جویندگان ثروتمند تر شدند.

امروزه به همین ترتیب، با داغ تر شدن هر روزه ی بحث رمزارز ها تحقق مجدد این قصه قدیمی در شرف وقوع است؛ سردمدار تامین GPU

Nvidia این ابر تولید کننده کارت گرافیک برای اولین بار درآمد خود را به تفکیک در سه ماهه آغازین سال جاری، از بازار کریپتو

مدیر عامل Nvidia : معدنچیان کریپتو حجم زیادی GPU خریدند

بنا به گزارش تفصیری مدیر مالی شرکت از نتایج مالی طی فصل آغازین سال، مجموع درآمد سالیانه شرکت ۶۶% و میزان ۱۰% در هر دوره رشد داشته و به رکورد ۳٫۲۱ میلیارد دلار رسیده است.به گزارش ارزجو و به نقل از پایگاه خبری بیت کوین، گروه شرکت های Nvidia، درآمد سه ماهه پربار ابتدای سال خود را به تفکیک درآمد حاصله از واحد کریپتوی شرکت – ۲۸۹ میلیون دلار- اعلام نمود.

این شرکت اظهار داشته که تمامی بستر ها اعم از بازی، مجازی سازی حرفه ای، مراکز داده (Datacenter) و همچنین واحد خودرویی Nvidia با رشد همراه بوده است.

این قطب تولید کارت گرافیک اعلام نمود:

“درآمد حاصل از فروش GPU با رشد ۷۷ درصدی نسبت به سال گذشته و ۱۲% نسبت به دوره قبل، به ۲٫۷۷ میلیارد دلار رسید که بیشتر حاصل از صنعت بازی و مراکز داده بوده است.”

Nvidia در شرح جزئیات درآمد این واحد از شرکت بیان داشت، درآمد حاصل از محصولاتِ مختص بازی نسبت به سال گذشته ۶۸% رشد و نسبت به دوره پیش ۱% افت کرده است؛ همچنین سهم مراکز داده از کل ۲٫۷۷ میلیارد، ۷۰۰ میلیون دلار بوده که ۷۱% نسبت به سال و ۱۶% نسبت به دوره قبل افزایش نشان می دهد.

انتخاب سخت افزار استخراج مناسب ممکن است سخت باشد. اینجا می توانید اطلاعات کسب کنید.

این شرکت برای اولین بار درآمد حاصل از فروش محصولات به بازار کریپتو را آشکار نمود و اظهار داشت:

“۲۸۹ میلیون دلار از فروش OEM، مختص GPU های مخصوص استخراج رمزارز ها بوده است.”

OEM عبارتی اختصاری برای Original Equipment Manufacturer به معنی “سازنده تجهیزات اصلی” است. به عنوان مثال اگر شرکتی کابل برق تولید کند و این کابل‌ های برق در رایانه‌ های IBM استفاده شوند، در این صورت شرکت کابل برق یک سازنده تجهیزات اصلی یا OEM است.

به گزارش بلومبرگ، شرکت Nvidia طی یک کنفرانس تلفنی در روز پنجشنبه اقرار کرده تقاضای بازار برای تجهیزات استخراج رمزارز، در سه ماهه اول سال بیش از انتظار این شرکت بوده است.

آقای Jensen Huang، مدیر عامل این شرکت گفت:

“معدنچیان کریپتو تعداد زیادی از GPU های ما را در سه ماه اول خریداری کردند که موجب افزایش قیمت گردید که فکر می کنم به همین دلیل بسیاری از گیمر ها موفق به خرید کارت جدید Geforce نشدند.”

با این حال شرکت انتظار دارد فروش این واحد در سه ماهه جاری تا دو سوم ریزش داشته باشد.

سود تولید کنندگان GPU از “شکل جدید رایانش”

اوایل همین امسال بود که Jensen Huang افزایش محبوبیت رمزارز ها را در چند سال آینده، علی رغم فشار سازمان های رگولاتوری پیش بینی نمود. این مدیر عامل بیان داشت:

رمزارز یا امکان مبادله دارایی، با حداقل دخالت سازمان های واسط و اتلاف زمان و هزینه برای جهانیان، به این زودی ها کنار رفتنی نیست.”

Huang در مصاحبه ای با شبکه CNBC در ماه مارچ گفت، کریپتو ها و بلاکچین، پایه ای برای مدل های نوین رایانش، محرکی پر اهمیت برای بازار GPU خواهند بود. به نقل از وی Nvidia نیازمند افزایش تولیدات GPU خود است و اذعان داشت رشد تقاضای بازار ممکن است به دلیل ذات غیر متمرکز کریپتو ها باشد. همچنین افزود:

“تقریبا دیگر هر کسی به یک ابر کامپیوتر دسترسی دارد، فلذا شخص یا نهادی نمی تواند کنترل این ارز ها را در اختیار بگیرد.”

سود حاصل از فروش تجهیزات به معدنچیان کریپتو نصیب رقیب اصلی Nvidia، شرکت Advanced Micro Devices (AMD) نیز شده است. به گزارش شرکت تحلیل گر Jon Peddie Research، تقاضای بازار برای واحد ارائه دهنده GPU این شرکت کمک شایانی به کاهش شکاف نتایج دریافتی AMD نسبت به Nvidia نمود. در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ سهم AMD از بازار GPU از ۲۷٫۲% به ۳۳٫۷% افزایش یافت. پایه گذاران این موسسه تحقیقاتی اظهار داشتند، در حالی که محصولات شرکت AMD از نظر تولید توان برای استخراج رمزارز ها، عملا با محصولات Nvidia برابری می کنند، از قیمت پائین تری برخوردارند.

AMD در ماه آوریل اعلام داشت درآمدش در سه ماه اول سال به ۱٫۶۵ میلیارد دلار با خالصی معادل ۸۱ میلیون دلار بوده است و مطابق قبل، این نتیجه ی مثبت به واسطه استمرار تقاضا برای سخت افزار استخراج رمزارز بوده است.

به گفته رئیس و مدیر عامل شرکت AMD دکتر Lisa Su:

“نظر به رشد ۴۰ درصدی درآمد نسبت به سال پیش، سه ماهه اول سال شروعی فوق العاده عالی برای ۲۰۱۸ بود.”

اگر تمایل دارید از راه اندازی سیستم استخراج اتریوم اطلاعات کسب کنید این لینک را مطالعه نمائید، همچنین اینجا می توانید از استخراج مونرو بدانید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version