یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

شرکت Xapo میزبان تعداد بسیار زیادی بیت کوین (Bitcoin)

به گزارش ارزجو و به نقل از پایگاه خبری news.bitcoin، شرکت Xapo خدمات مرتبط با کارت های اعتباری بیت کوین

نگه داری ۶٫۲۵ درصد از کل بیت کوین ها  توسط Xapo

مطابق گزارش خبرگزاری بلومبرگ، دو نفر از کارمندان شرکت Xapo تخمین زده اند که ارزش دارایی های بیت کوین این شرکت در حدود ۱۰ میلیارد دلار است. با توجه به داده های سایت coinmarketcap، در حدود ۶٫۲۵ درصد از کل ارزش بازار رمزارز بیت کوین در اختیار Xapo می باشد. کل حجم بازار مربوط به بیت کوین در حدود ۱۵۹٫۵ میلیارد دلار بوده که این شرکت مالک تعداد ۱۰۶۷۱۴۰ بیت کوین است.

اگر تخمین بالا درست باشد و با توجه به این که تنها ۵ سال از زمان تاسیس Xapo می گذرد، در آن صورت این شرکت از ۹۸ درصد از بانک های آمریکا سودآور تر بوده است. بنیان گذار آن آقای Wence Casares کارآفرینی اهل آرژانتین است. آقای Casares پس از آن که از پتانسیل بیت کوین برای جبران تورم شدیدی که مردم آرژانتین را به ستوه آورده است آگاه شد، خود را هر چه بیشتر درگیر مباحث مرتبط با رمزارز

cryptomining blog.com شرکت Xapo میزبان بیش از یک میلیون عدد بیت کوین (Bitcoin)

رشد قابل توجه شرکت Xapo

بنیان گذار این شرکت اولین بار در سال ۲۰۱۱ تعدادی بیت کوین خریداری کرد. آقای Casares پس از خرید و به منظور ذخیره امن بیت کوین های خود، یک کیف پول Vault ساخت. مدتی بعد دوستان ایشان و همچنین سایر موسسات مالی از او خواستند تا در صورت امکان آن ها نیز بیت کوین هایشان را در کیف پول های Vault وی ذخیره کنند. این روند سرانجام به تاسیس شرکت Xapo در سال ۲۰۱۳ منتهی شد.

بیت کوین Vault چیست؟

بیت کوین Vault به کیف پولی گفته می شود که در آن سپرده ها در امنیت کامل هستند. نام دیگر آن Cold Storage و یا Deep Freeze نیز می باشد. Vault شرکت Xapo، بیت کوین های شما را در سیستم هایی که به اینترنت متصل نیستند (Offline) نگه داری می نماید و همچنین از هر گونه حمله و خطر احتمالی آن ها را حفظ می کند. یک لایه امنیتی پیشرفته تر و بالا تر نیز وجود دارد که به آن Deep Cold Storage می گویند.

مطابق مطالب بیان شده در ابتدای پاراگراف، Cold Storage به فرآیند ذخیره سازی بیت کوین به صورت آفلاین گفته می شود؛ اما در این فرآیند ممکن است کلید های خصوصی در مواقعی در سیستمی باشند که آن سیستم به اینترنت متصل است یا در طول فرآیند ورود این اتفاق رخ دهد. اما در  Deep Cold Storage تمام فرآیند ها در سیستم هایی انجام می شود که هرگز به اینترنت متصل نشده اند.

در این Vault ها نه تنها فرآیند ذخیره سازی به صورت آفلاین انجام می شود، بلکه کلید های خصوصی نیز در سیستم هایی که به اینترنت متصل نیستند تولید می شوند و فرآیند ورود نیز در سیستم های آفلاین انجام می شود. سیستم های این چنینی هرگز به اینترنت متصل نمی شوند و در هنگام ورود جهت انجام تراکنش ها در حالت آفلاین قرار دارند.

نظرات افراد برجسته در رابطه با کمپانی Xapo

بنیان گذار Linkedin و سهام دار شرکت Greylock Partners، آقای Reid Hoffman، درباره شرکت Xapo می گوید: “آنها اولین افرادی هستند که متوجه شدند امنیت و مراقبت از حساب های رمزارز کاربران مهم ترین نکته می باشد.”

در سال ۲۰۱۴ کمپانی Greylock Partners حدود ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در شرکت Xapo انجام داد. آقای هافمن در ادامه افزود: “آقای Casares در هنگام صبح فعالیت های شرکت را برای من بیان کرد و نشان داد که چه چیزی را ارائه می کنند. سپس در عصر همان روز من به ایشان پیشنهاد همکاری و سرمایه گذاری در شرکت را دادم.”

مدیر ارشد Coinshares، آقای Ryan Radloff در مصاحبه ای گفت: “تمام کسانی که کلید wallet رمزارز های خود را خودشان نگه داری نمی کنند، وظیفه نگه داری از آن را به Xapo می سپارند.” شرکت Coinshares هم اکنون بیت کوین هایی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار را با کمک Xapo نگه داری می کند. آقای Radloff در ادامه افزود: “حتی اگر به من پول دهید نمی توانید من را متقاعد کنید که سرمایه هایم را در بانک نگهداری کنم!”

در حال حاضر مشتریان Xapo نهاد های دولتی و خصوصی هستند؛ نهاد هایی از قبیل صندوق های بازنشستگی، بانک های خصوصی، مدیران دارایی و مراکز صدور مجوز. کارمند شرکت Xapo، آقای Peter Najarian اخیرا گفته است که اگر کسری از پول های این موسسات و نهاد ها به هوا پرتاب شوند، موج عظیمی به وجود خواهند آورد.

 شرکت Xapo میزبان بیش از یک میلیون عدد بیت کوین (Bitcoin)
xapo-switzerland / src: bitcoinist.com

امنیت پیشرفته

مدیر ارشد و موسس First Block، آقای Sean Clark در مورد Xapo گفته است که تمام اجزای این شرکت در راستای برقراری هر چه بیشتر امنیت ساخته شده است. شرکت First Block پس از بازدید از Vault مستقر در سوییس تصمیم گرفت که از خدمات Xapo استفاده کند. در مکان اشاره شده از تجهیزات متعددی جهت برقراری امنیت استفاده می شود. یکی از آن ها مربوط به اسکنر های Biometric است. این اسکنر ها به منظور جلوگیری از امکان دسترسی اعضای جدا شده، مجهز به حسگر های سنجش پالس هستند.

به تبع اقدامات شدید امنیتی شرکت Xapo، فرآیند برداشت از حساب حداکثر دو روز به طول می انجامد. این فرآیند شامل ارزیابی و تایید هویت مشتری ها می شود. پس از آن شرکت به صورت دستی برای انجام شدن تراکنش، کلید های خصوصی (Private Keys) را از Vault های مختلف که در مکان های جغرافیایی متفاوتی قرار دارند، وارد می کند. یک تراکنش تا زمانی که تاییدیه از سوی حداقل سه Vault مختلف که در سه مکان جغرافیایی متفاوتی قرار دارند صادر نشود، انجام نخواهد شد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ