سرمایکس
video thumb

بانک اینترنتی آلمانی برای پرداخت وام ، از بیت کوین استفاده می کند

لیست عناوین این مطلب

یک بانک آنلاین آلمانی سیستمی برای پرداخت وام به‌صورت جهانی راه‌اندازی کرده است که تبادل پول را به کمک بیت کوین و با سرعت بالا انجام می‌دهد.

بیت‌باند (Bitbond) یک بانک اینترنتی آلمانی است که از بیت کوین

سوئیفت / SWIFT

رودوسلاو آلبرشت، مؤسس این بانک، در این مورد می‌گوید:

نقل و انتقال پول به روش سنتی هزینه‌ی بالایی دارد که دلیل آن، کارمزدهای بالای صرافی است. بعلاوه روش‌های سنتی تا چند روز زمان نیاز دارند. با استفاده از بیت‌باند، تمام پرداخت‌ها بدون توجه به موقعیت جغرافیایی مشتری‌ها انجام می‌شوند و با استفاده از اینترنت، این روند با سرعت بسیار بالا و کارمزد پایین انجام خواهد شد.

مشتریان این بانک نیز به‌محض دریافت وام خود، آن را به‌سرعت به ارز رایج کشور خود تبدیل می‌کنند تا مجبور به تحمل خسارات ناشی از نوسانات بیت کوین یا دیگر ارزها نشوند. پیش از این نیز بیت کوین به‌عنوان ابزاری برای پرداخت وام استفاده می‌شد؛ اما استفاده از آن برای تبادل ارزهای رایج در مقیاس بین‌المللی، اقدامی جدید است.

آلبرشت شرکت خود را در سال ۲۰۱۳ تأسیس کرده و محبوبیت آن از همان ابتدا رو به افزایش بوده است. او ۲۴ کارمند دارد که در ۱۲ کشور جهان، پرداخت وام‌ها را کنترل می‌کنند. تعداد مشتریان این بانک در حال حاضر ۱‍۰۰ نفر است که در هر ماه نزدیک به یک میلیون دلار گردش مالی دارند.

اکثر مشتریان این بانک، آزادکاران یا صاحبان کسب‌وکارهای کوچک هستند. وام‌هایی اهدایی نیز عموما با مبلغ پایین و حداکثر تا ۵۰ هزار دلار پرداخت می‌شوند. بیت‌باند در سال ۲۰۱۶ به‌طور رسمی مجوز تأسیس بانک را دریافت کرد و از آن زمان سرمایه‌گذاران متعددی جذب کرده است.

طبق آمارهای اخذشده توسط بیت‌باند، محبوبیت بیت‌کوین در آلمان رو به افزایش است و تنها ایالات متحده‌ی آمریکا از لحاظ تراکنش جلوتر از آلمان قرار دارد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version