سرمایکس
video thumb

چرا مدیر عامل Nasdaq به افزایش قیمت رمزارز ها امیدوار است ؟

خانم Adena Friedman، مدیر عامل Nasdaq

به گزارش ارزجو و به نقل از CNN، خانم Adena Friedman در این مصاحبه به گفت و گو درباره آینده روشن رمزارز ها پرداخت و ادعا کرد که به نظر او، قیمت رمزارز

image001 4 امید بالای مدیر عامل Nasdaq به افزایش قیمت رمزارز ها (کریپتوکارنسی)
Nasdaq CEO Bullish On Cryptocurrencies

تاثیر روشن رمزارز ها در آینده

وی در این مصاحبه عنوان کرد: “اگر از من بپرسید که آیا رمزارز ها نقش بزرگی در آینده اقتصاد ایفا خواهند کرد یا خیر، جواب من به احتمال زیاد مثبت است. البته این که کدام رمزارز از بین تمامی رمزارز های کنونی سرانجام توسط مردم و اقتصاد جهانی پذیرفته می شود مشخص نیست و باید ببینیم چه پیش می آید.”

وی همچنین افزود: “به نظر من رمزارز ها با پیدایش خود، مکانیزم جدیدی در پرداخت های بین المللی به وجود آورده اند که نسبت به روش های پرداخت حال حاضر ما بسیار پیشرفته تر هستند.

به نظر من عصر اینترنت به نوع جدیدی از ارز ها و روش های پرداخت نیاز دارد و مسیر درست رسیدن به این پیشرفت، قدم گذاشتن در راه رمزراز هاست.”

خانم Adena Friedman: “بهترین ویژگی رمزارز ها، اینست که در واقع این ارز ها نسخه دیجیتالی پول نقد فیزیکی هستند که سالیان سال مورد اعتماد همگان بوده اند.”

image003 1 امید بالای مدیر عامل Nasdaq به افزایش قیمت رمزارز ها (کریپتوکارنسی)

Dollar Bill

خانم Friedman بیت کوین و رمزارز ها را به عنوان مهره ای بسیار ارزشمند در حل مسائل نیازمند توافق عمومی در تمام سطوح جوامع امروزی توصیف کرد و گفت: “در حال حاضر، تقریبا تمام مراودات مالی جهان توسط سیستم های پرداخت الکترونیکی انجام می شود و این موضوع به نفع همگان بوده است.

از آن جا که تمام معادلات جهانی حول مراودات مالی می چرخد، روش های پرداخت مدرن تر و بهتر، همان چیزی است که جهان امروز به دنبال آن است. به همین دلیل ما بسیار به آینده رمزارز ها و چنین سیستم های پرداخت جدیدی امیدوار هستیم و هیجان زیادی برای آینده داریم.”

دولت ها و نهاد های قانون گذاری، مشکل اصلی رمزارز ها

جدای از این خوش بینی، خانم Friedman تاکید کرد که بزرگ ترین مشکل رمزارز ها، عدم قطعیت دولت ها و نهاد های قانون گذاری در خصوص آن هاست. به گفته وی: “مسئله اصلی این است که جدا از تکنولوژی منحصر به فرد رمزارز ها، آیا دولت ها بالاخره از آن ها استقبال می کنند، یا همچنان آنها را به رسمیت نخواهند شناخت.”

چشم انداز مثبت بلاکچین

image004 1 امید بالای مدیر عامل Nasdaq به افزایش قیمت رمزارز ها (کریپتوکارنسی)
Blockchain Globe

علاوه بر بحث رمزارز ها، خانم Friedman بر پتانسیل بالای فناوری بلاکچین در حوزه هایی فراتر از حوزه های مالی تاکید کرد.

به گفته وی: “اگر بتوانیم زمان تایید تراکنش ها و توافق ها را در سیستم های بلاکچین کنونی کاهش دهیم، ریسک استفاده از این سیستم ها در مقیاس های کلان به شدت کاهش پیدا می کند. به این ترتیب می توانیم در بانک ها از این تکنولوژی استفاده کنیم و دیگری نیازی نیست که بانک ها عملیات مالی خود را با کارمزد های سنگین انجام دهند.

در صورتی که چنین اتفاقات مثبتی رخ دهد، تمام شبکه مالی و بانکداری جهان به استفاده از این تکنولوژی روی آورده و بلاکچین به جایگاه شایسته خود می رسد.”

البته با وجود چنین تاثیرات بزرگی در کاهش هزینه ها، خانم Friedman معتقد است که بازار های بزرگ مالی از تکنولوژی های نوآورانه ای که با ماهیت سنتی آن ها فاصله زیادی داشته باشند، به راحتی استقبال نخواهند کرد.

مشکل بازار های مالی بزرگ با رمزارز ها

به گفته خانم Friedman: “تکنولوژی های قدیمی مورد استفاده در بازار های مالی بزرگ تا حدی نهادینه شده است که برای استفاده از تکنولوژی های جدید تری چون بلاکچین، مجبور به تغییر کل زیرساخت های خود هستند.” و ادامه داد:

“به همین دلیل پیش بینی می کنیم که اولین بازار هایی که از بلاکچین استفاده می کنند، بازار های خصوصی تری هستند گه قانون گذاری کمتری بر روی آن ها اعمال شده است. بازار هایی که با قرارداد های دیجیتال سر و کار دارند ولی زیرساخت هایی که در حال حاضر استفاده می کنند، به صرفه نمی باشد. این بازار ها با استفاده آزمایشی از بلاکچین به دیگر  بازار های بزرگ تر نشان می دهند که نه تنها این تکنولوژی واقعا کار می کند، بلکه بسیار به صرفه تر نیز می باشد.” او سپس افزود:

“از این تکنولوژی می توان در بازار های خصوصی Nasdaq، جذب سرمایه، قرارداد های هوشمند و حوزه های مشابه دیگر استفاده کرد و در صورتی که این آزمایش ها موفقیت آمیز باشند، شرکت ها و بازار های بزرگ تر نیز جذب آن خواهند شد.”

 

خانم Friedman تصدیق کرد که به نظر وی، این تکنولوژی بسیار تاثیرگذار و حیرت انگیز است و تنها کافی است تا جوامع مالی در استقبال و به کارگیری آن با یکدیگر متحد شوند.

Nasdaq به فکر این است که در آینده از مبادلات رمزارز ها نیز پشتیبانی کند

image006 3 امید بالای مدیر عامل Nasdaq به افزایش قیمت رمزارز ها (کریپتوکارنسی)
Nasdaq Market

خانم Friedman در مصاحبه ای که اخیرا با CNBC داشت، اظهار داشت که ممکن است Nasdaq، ایده ایجاد یک صرافی رمزارزی را در بازار خود عملی کند.

او در این مصاحبه گفت: “به نظر من رمزارز ها و ارز های دیجیتال با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهند و تنها به مقداری زمان نیاز است تا به بلوغ خود رسیده و پذیرفته شوند.” و در پایان اضافه کرد:

“اگر بنا باشد بازار قانون گذاری شده ای برای این ارز ها ایجاد شود، Nasdaq با کمال میل این مسئولیت را قبول می کند.”

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version