video thumb

قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۶۰۰۰ دلار خواهد رسید

یک سازمان تحقیقاتی محبوب در فضای رمزارز ها به نام Fundstrat Global که دارای اعتبار نامه وال استریت نیز می باشد، بار دیگر در مورد بیت کوین

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundstrat به پیش بینی های صعودی خود ادامه می دهد 

مسئول تحقیق داده های این سازمان، Sam Doctor توضیح داد: ” ظهور نسل بعدی از سخت افزار های ریگ، باید دور جدیدی از هزینه-کرد سرمایه (capex) و علاوه بر آن رشد قدرت هش را شروع کند و اگر قرار باشد قیمت بیت کوین افزایش یابد، این عوامل می توانند این افزایش قیمت را تسریع بخشند.”

اصطلاح capex کوتاه شده Capital Expenditure است و در این نوشتار به ترقی بخشی در فناوری هایی مانند ریگ های استخراج اشاره دارد. رشد قدرت هش را می توان چنین تعبیر کرد که حفظ فعالیت پیوسته ی رمزارز هایی مانند بیت کوین که از گواه اثبات کار استفاده می کنند، متکی به یک واحد اندازه گیری است که اساسا توان مصرفی شبکه را ثبت کرده و در این مورد تقریبا هر ده دقیقه یک بلوک پیدا یا تولید می شود.

آقای Doctor در ادامه گفت: “ما بر این باوریم که مسیر کنونی رشد قدرت هش، از قیمتی در حدود ۳۶۰۰۰ دلار در انتهای سال ۲۰۱۹ پشتیبانی می کند و دامنه نوسانات ۲۰۰۰۰ دلار تا ۶۴۰۰۰ دلار را خواهد داشت. به نظر ما عمده ی فروشندگان اولیه، استخراج گران ، و بقیه موارد تراکنش های بین سرمایه گذاران خواهد بود.”

اگرچه رشد چهار برابری به نسبت قیمت فعلی آرزومندانه به نظر می رسد، اما دامنه قیمتی که Fundstrat ارائه داده، بیشینه ی قیمت را تا حتی دو برابر این رقم هم متصور است. آقای Doctor از اقتصاد استخراج برای ایجاد یک سطح پشتیبانی زیر بنایی استفاده کرده و این را به دلیل رشد نسبی با گذر زمان که برای بیت کوین پذیرفته شده، مطرح می کند. محققان بر این باورند که در سال آینده قدرت هش ۳۵۰ درصد ترقی خواهد کرد.

آینده نزدیک و روشن برای بیت کوین

بخش اعظم این پیش بینی، بستگی به استخراج گرانی دارد که به فرض Fundstrat، آنها در موقعی که قیمت پایین است بیت کوین های خود را نمی فروشند و با بهبود اوضاع شروع به فروش می کنند. متغیر های محرک در اقتصاد استخراج شامل نوآوری ریگ، هزینه برق و توانایی پایین آوردن دمای سخت افزار می باشد.

آقای Doctor با توضیحاتی مفصل، چگونگی روند را روشن ساخت: “استخراج گران تراکنش ها را تایید و پردازش کرده و در قبال پاداش استخراج و هزینه ی تراکنش ها از شبکه پشتیبانی می کنند. ما به این بحث می پردازیم که ضریب درامد بر هزینه سر به سر شدن ماینر، یک سطح پشتیبانی دراز مدت قابل اعتماد را ثابت کرده است که مسیر احتمالی رشد زیر ساخت استخراج در آینده بوده و افزایش قیمت بیت کوین را در انتهای ۲۰۱۹ پایه ریزی می کند.” Fundstrat ادعای ارقام بالایی، از جمله هزینه ی ۶۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین با دستگاه آنت ماینر Bitmain S7 و بیش از ۲۰۰۰ دلار برای مدل S9 را دارد.

Bitmain 696x316 390x177 بنیاد Fundstrat: بیت کوین تا پایان سال 2019 به 36000 دلار می رسد
Bright future for bitcoin/ Source

 

چنین پیش بینی های خوش بینانه ای از قیمت، چیز جدیدی برای Fundstrat Global نیست. Tom Lee تحلیل گر برجسته و اجتماعی وال استریت که تنها فرد مهمی است که رمزارز ها را به عنوان یک طبقه از دارایی به رسمیت شناخته، تابستان گذشته پیش بینی کرد که بیت کوین به ذخیره ارزش تبدیل خواهد شد و هم تراز با طلا قرار خواهد گرفت و قیمت آن در ۲۰۲۲ به ۵۵۰۰۰ دلار خواهد رسید. ایشان بیان کرده که انتظار دارد این دارایی دیجیتال در انتهای امسال به ۲۵۰۰۰ دلار برسد.

با این وجود، تحلیل گران دیگری هستند که ارتباط بین فعالیت استخراج و قیمت تئوریک را تصادفی و فاقد زیر بنای قابل قبول می دانند و این امر شاید  به اعلام قیمت های عجیب و غریبی منجر شود. از سوی دیگر رمزارز هایی وجود دارند که سعی می کنند سهم بازار بیت کوین را تصاحب کرده و ویژگی هایی را ارئه دهند که بیت کوین ندارد، بنابراین انفجار قیمت بیت کوین احتمالا به این سادگی ها هم نخواهد بود. در حال حاضر قیمت بیت کوین در اطراف ۸۵۰۰ دلار نوسان دارد و تقریبا ده درصد افت داشته است.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ