سرمایکس
video thumb

افتتاح صندوق سرمایه گذاری بلاکچین ETF در بورس وال استریت

افتتاح صندوق سرمایه گذاری بلاکچینی ETF در بورس وال استریت ؛ روز چهارشنبه آقای Brian Kelly مدیر امور سرمایه گذاری اعلام کرد که یک صندوق سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار (ETF)  مبتنی بر یک بلاکچین جدید را راه اندازی می کند.

ETF و بلاکچین

به گزارش ارزجو و به نقل از خبرگزاری  CoinDesk، آقای Brian Kelly در مصاحبه با این خبرگزاری عنوان کرد که با همکاری Shares REX متعلق به آقای Gregg King، به صورت فعالانه مدیریت مجموعه ای با حدود ۳۰ شرکت را عهده دار خواهد بود که به شدت از تکنولوژی بلاکچین

او به CoinDesk گفت:

برای من، هنگامی که به چشم انداز سرمایه گذاری می نگرم، رمزارز ها و بلاکچین فرصتی هستند که تنها یک‌ بار در زندگی هر فردی به وجود می آیند. وقتی که به همه انواع دارایی ها توجه می کنم، جذاب ترین نوع سرمایه گذاری را در بلاکچین و رمزارز ها می بینم. آنها دارای پتانسیل بسیار زیادی بوده و رشد خیره کننده ای دارند.

به گفته او، این چهار ضابطه عمومی با نام “pillars” شناخته می شوند؛ اولین، شامل بلاکچین سازمانی یا شرکت های استفاده کننده از تکنولوژی به منظور ساده سازی فرایند های کسب و کار می باشند. دومین معیار عمومی  تحت عنوان “تغییر روال wall street” شناخته می شود که خدماتی است که نحوه مبادلات اوراق بهادار را تغییر می دهد (همانند صرافی tZero متعلق به وب سایت Overstock.com). سومین معیار عمومی، مؤسسات متمرکز بر استخراج و ماینینگ بوده، و آخرین نیز شرکت های صرافی و استارت آپ هایی می باشند که اینترنت غیر متمرکز را ایجاد می کنند.

به گفته آقای Kelly این صندوق در طول زمان، تکمیل و توسعه خواهد یافت. او با اشاره به فعال بودن صندوق ETF  عنوان کرده است که امکان اضافه شدن شرکت ها به این فضا در آینده وجود خواهد داشت.

عملکرد اختصاصی صندوق ETF

از نقطه نظر او، اگرچه ممکن است که از دارایی این صندوق در حال حاضر در برخی شرکت های سازمانی سرمایه گذاری شود، اما در طول زمان امکان تبدیل آنها به بازیگر تمام عیار در این حوزه و سرمایه گذاری کامل در استارت آپ های اختصاصی بلاکچین وجود دارد.

بر اساس این گفته، صندوق ETF مستقیماً روی هیچ رمزارزی سرمایه گذاری نخواهد کرد. در همین رابطه او اضافه کرد که این صندوق در مقابل با شرکت هایی که پیشنهادات سرمایه گذاری امن و قانونمند داشته باشند، همکاری خواهد کرد.

او اضافه کرد که این صندوق به روی کلیه افرادی که دارای حساب های کارگزاری متعلق به ایالات متحده امریکا داشته باشند، و نیز سرمایه گذاران مقیم خارج از کشور، باز خواهد بود. افراد برای شرکت در این صندوق مجبور به داشتن یک سرمایه گذار معتبر برای همکاری نمی باشند.

آقای Kelly ذکر کرد که این پیشرفتی که شرکت ها در طی سال گذشته در گسترش تکنولوزی بلاکچین داشتند که به دلیلETF   بوده است، “در نهایت منجر به کسب سود حاصل از مشارکت در بلاکچین و رمزارز ها خواهد شد. حتی یک سال پیش نیز شرکت های اندکی حاضر به انجام این کار شدند، اما سود قابل توجهی را از این عمل دریافت نکردند.”

او با اشاره به شرکت هایی که در حال حاضر کمک های مالی از بانک ها دریافت می نمایند ابراز اطمینان کرده است که او نیز قادر به جذب سرمایه های متنوعی در این راه خواهد بود.

صندوق ETF   و مخاطرات ناشی از نوسانات قیمت بیت کوین

اگرچه صندوق ETF مربوط به او، در شرکت هایی که با دارایی های مختلف رمزارزی سر و کار دارند سرمایه گذاری خواهد کرد، اما   Kelly نگرانی جدی ای بابت نوسانات دیده شده در بازار رمزارز ها ندارد. او اظهار کرد:

تمام سرمایه گذاری ها مشخصاً با ریسک هایی همراه است، و این میزان نوسانات بیت کوین در برابر بازار (سایر سهام ها) می تواند تغییر وضعیت دهد، اگرچه بیت کوین به طور تاریخی بی ثبات بوده است. باید بگویم ما نمی دانیم در آینده چه چیزی رقم خواهد خورد؛ ولی همین‌ طور که افراد و سرمایه گذاران بیشتری وارد عرصه سرمایه گذاری در رمزارز ها می شوند، در واقع پتانسیل نوسانات قیمتی آنها را کاهش خواهند داد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version