سرمایکس
video thumb

تاثیر ارزهای دیجیتال در توسعه پرداخت‌های آنلاین

  به نقل از دنیای بانک؛ جهان «بدون نظارت» ارز دیجیتال

وقتی نقل‌وانتقالات پول بدون مرز مشخص با هم می‌پیوندند و در دسترس قرار می‌گیرند و مطمئن هم هستند، فرایندهای مشترک پولی مسیری کوتاه‌تر می‌پیمایند. این اتفاقات با ارز دیجیتال رخ می‌دهد. پول نقد و خطوط اعتباری و بانکی با رمزگذاری ارزها لطمه‌ای کامل می‌خورند چراکه مشتریان با دوره‌های نامشخص انتظار برای دست یافتن به ارزهای دیجیتال و مناسبات داخلی این ارزها، ممکن است در بدترین حالت سرمایه‌های خود از دست بدهند. می‌توان گفت ارزهای دیجیتال از نظام بانکی از این لحاظ که دارای فرایند پیشرفته نقل‌وانتقال پول است و یک تراکنش را تضمین می‌کند، به نفع خود بهره‌برداری می‌کند. استفاده فزاینده از فناوری بلاک چین

پول دیجیتال در آینده نیز بسیار مورد توجه شرکت‌ها، کسب‌وکارها و مشتریان خواهد بود و تغییراتی اساسی در بانک‌داری و نظام‌های پولی در عرصه جهانی ایجاد خواهد کرد. ارز دیجیتال به سه طریق می‌تواند به دموکراتیک‌شدن تراکنش‌های مالی و پولی جهانی آینده یاری رساند.

در مرکز قرار گرفتن نرم‌افزار

با در نظر گرفتن اینکه ارز دیجیتال یک شکل دیجیتال از واحد پولی است، حشر و نشر داشتن با این مفهوم نه به این دلیل که به چشم مصرف‌کننده چیزی ساختگی می‌آید دشوار است بلکه باید گفت اصلا ساختگی و تقلبی بودن در این نوع ارز بلاموضوع است. تقلب در ساخت ارز دیجیتال بر اساس موارد امنیتی آن، یکی از سخت‌ترین تقلب‌ها در زمینه پول است. هر کسی وقتی که با ارز دیجیتال معامله می‌کند می‌تواند خیال راحتی داشته باشد چراکه به لطف قوتی که بلاک چین ها دارند، این ارزها از تقلب و دستکاری محفوظ هستند.

سه اصل مهم در توسعه پرداخت‌های آنلاین و تاثیر ارزهای دیجیتال در آن

از اینها گذشته، کسب‌وکارها وقتی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند باید احساس کنند که اختیارات بیشتری نسبت به پول معمولی دارند چون بازگشت پول به‌طور اساسی تضمین‌شده است، به‌خصوص اگر برای انجام فرایندهای صحیح رمزنگاری از یک نرم‌افزار مطمئن استفاده شده باشد. در اینجا،‌ چیز دیگری نیز برای ملاحظه وجود دارد: در فضای ارزهای دیجیتال، بانک‌ها نمی‌توانند با کارآمدی‌ای به اندازه نرم‌افزارهایی که برای کار کردن با مبادلات بیشتر، به‌خصوص معاملات بین مرز کشورها ساخته شده‌اند، کار کنند.

نرم‌افزارهایی هستند که می‌توانند با ابزارهای مبادله خاص خود، تا انتهای تراکنش‌ها از عملیات حفاظت کنند و دفاتر کل حسابداری تراکنش‌ها را به حجمی بسیار بیشتر از فرایندهای داخلی بانک‌های سنتی، ثبت کنند.

منتقل ساختن پول در سطح جهانی

چرا فرایند ارسال پول در سرتاسر جهان آسان نیست؟ این پول شما است که ارسال می‌شود، درست است؟ چرا روزها یا حتی هفته‌ها طول می‌کشد تا پول به‌سلامت منتقل شود؟ چرا شما نباید قادر باشد پولتان را به دلخواه خود و با اطمینان به جایی که می‌خواهید ببرید، بدون اینکه تعرفه‌های طول مسیر را پرداخت کنید؟

این سؤالات بوده است که باعث شده تب ارز دیجیتال مثل یک شناگر روی سکوی پرتاب آماده برای جهش باشد.

وقتی که یک ارز دیجیتال به جای دیگری منتقل می‌شود، برخی از فرایندها می‌توانند اساس این روند را تسریع ببخشند و یک تراکنش به‌هم‌پیوسته‌تر را ایجاد کنند.

سه اصل مهم در توسعه پرداخت‌های آنلاین و تاثیر ارزهای دیجیتال در آن

برای فرد، انتقال ارز دیجیتال می‌تواند اغلب بسیار سریع‌تر از پول فیزیکی انجام شود. همچنین پول دیجیتال هزینه انتقال کمتری در فرایندهای پرداخت دارد و فناوری بلاک چین پشت سر آن اجازه می‌دهد افراد واسطه حذف شوند و انتقال پول ساده‌تر و مطمئن‌تر صورت پذیرد.

پرداخت‌های جهانی

سه اصل مهم در توسعه پرداخت‌های آنلاین و تاثیر ارزهای دیجیتال در آنسرعت بالای نقل‌وانتقال پول در عین اینکه ممکن است گردش کلی پول در اقتصاد جهانی را افزایش دهد، اما تاثیری روی رشد تولید ناخالص داخلی ندارد. با این حال، یک نظام جهانی که بتواند نقل‌وانتقال‌های پولی را انجام دهد، می‌تواند نقشی حیاتی در کسب‌وکارهای روزبه‌روز بازی کند. در مورد شرکت‌هایی با اندازه کوچک و متوسط، اگر شما در نظام‌های پرداختشان از ارزهای دیجیتال استفاده کنید، آنها این ظرفیت را به دست خواهند آورد که هزینه‌های نقل‌وانتقال پول را کاهش دهند و زنجیره عرضه خود را با بازاریابان جهانی که با سهولت مبادلات بین‌مرزی پیدا می‌کنند بهبود ببخشند. ارز دیجیتال این توانایی را دارد که اقتصاد را به طور کارآمدی رشد دهد و همچنین بهره‌وری را بالا ببرد بدون اینکه روند پرداخت پول را به تاخیر اندازد.

در نهایت باید گفت که تاکید روی نظامی پولی که بر پایه‌ای فسادناپذیر ساخته شده،‌ برای قرن بیست‌ویکم امری اساسی است چراکه همه چیز فورا در عرض یک دقیقه مهیا می‌شود. با این حال،‌ باید گفت که استفاده از مفاهیمی مثل ارز دیجیتال و نقل‌وانتقال پول با استفاده از آنها، می‌تواند باعث تشویق فعالیت‌های اقتصادی شود و اثری دومینویی نیز بر رشد اقتصادی خواهد داشت. مواردی مثل سیستم پرداخت «پی‌پل» یا «وِنمو» قبلا این مسئله را ثابت کرده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version