video thumb

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (bitcoin)؛ کاهش در پیش است

پس از رشد قیمت بیت کوین

سرانجام پس از حدود دو ماه، بیت کوین در ۱۵ اردیبهشت مجددا به محدوده ی ۱۰۰۰۰ دلار دست یافت اما نتوانست از سد مقاومتی این قیمت عبور کند. پس از روز ها اصلاح قیمت، سرانجام شاهد تشکیل شدن الگوی سر و شانه معکوس (Inverse Head & Shoulders) در نمودار بازه زمانی چهار ساعت برای Bitcoin بودیم.

BTC USD 240 HS تحلیل قیمت بیت کوین (bitcoin)؛ کاهش در پیش است، آیا حمایت ها دوام می آورند؟
BTC-USD-240-H&S

الگویی که نوید حرکت صعودی و رشد قیمت تا محدوده ی ۹۰۰۰ دلار را در کوتاه مدت می داد. اما بر خلاف انتظار خرید های کافی انجام نشد و در قیمت ۸۶۵۰ دلار بیت کوین از روند صعودی پیش رو باز ایستاد و به حوالی ۸۲۰۰ دلار سقوط کرد. در حالی که این مقاله نگارش می شود بیت کوین در حدود قیمت ۸۱۸۰ دلار می باشد. با ارزجو همراه باشید تا مقاومت ها و حمایت های پیش رو را بررسی کنیم.

دیدگاه نزولی در کوتاه مدت

همان طور که در نمودار بازه زمانیِ یک ساعته قابل رویت می باشد، بیت کوین پس از ثبت قیمت ۸۶۵۰ دلار به نرخی پایین تر از سطح حمایتیِ خط گردن (Neck Line) بازگشت. کاهشی که سبب قرار گرفتن آن در یک کانال نزولی شده است.

BTC USD 60 تحلیل قیمت بیت کوین (bitcoin)؛ کاهش در پیش است، آیا حمایت ها دوام می آورند؟
BTC-USD-1H

با وجود آن که بیت کوین به سطح حمایتی پایین کانال رسیده بود و شاخص RSI نیز نوید افزایش قیمت را می داد، این رمزارز تاکنون موفق به خارج شدن از این کانال نزولی نشده است. هر چند در صورتی که بتواند از محدوده کانال خارج شود، بعید است مدت زیادی دوام آورد. ناتوانی در تکمیل صحیح الگوی سر و شانه معکوس می تواند کاهش قیمت تا محدوده ۸ هزار دلار را در پی داشته باشد.

سطح حمایتی ۸۰۰۰ دلار برای بیت کوین

نمودار بیت کوین در مثلثی که از ابتدای ماه مارس تشکیل شده، قرار گرفته است. طبق نظر اکثر تحلیل گران روند حرکتی در چند روز آینده در همین محدوده خواهد بود. همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سطح حمایتی ای در حدود قیمت ۸ هزار دلار وجود دارد که در روز های گذشته مقاومت خوبی را از خود نشان داده است. (به مستطیل های زرد رنگِ در نمودار دقت کنید)

BTC USD 240 تحلیل قیمت بیت کوین (bitcoin)؛ کاهش در پیش است، آیا حمایت ها دوام می آورند؟
BTC-USD-240-$8k-Support

امید است که این سطح حمایتی حفظ شود و فعلا در محدوده ی مشخص شده نوساناتی داشته باشیم. در صورتی که سطح حمایتی اشاره شده دوام نیاورد و خط حمایتی قرمز رنگ نیز شکسته شود، با کاهش قیمت تا محدوده ۷۰۰۰ الی ۷۲۰۰ دلار مواجه خواهیم شد.

مقاومت های پیش رو

در نمودار روزانه بیت کوین مشاهده می شود که میانگین متحرک های ۵ و ۱۰ روزه (۵-day and 10-day moving averages) در حال تشکیل حالت صعودی می باشند. لذا اگر قیمت به بالاتر از ۸۴۰۰ دلار برسد (بالاترین قیمت امروز)، می توانیم شروع روند صعودی و رسیدن به قیمت ۹۰۰۰ – ۸۹۰۰ دلار را برای بیت کوین انتظار داشته باشیم.

نتیجه گیری

انتظار می رود در ساعات آینده شاهد کاهش قیمت bitcoin تا محدوده ی ۸۰۰۰ – ۷۹۰۰ دلار باشیم.

در صورتی که حمایت این محدوده حفظ نشود و همچنین خط حمایتی مشخص شده در آخرین نمودار دوام نیاورد، کاهش قیمت تا محدوده ۷۲۰۰ – ۷۰۰۰ دور انتظار نخواهد بود.

اگر سطح حمایتی ۸ هزار دلار برای bitcoin حفظ شود، مقاومت های بعدی در حدود قیمت های ۸۴۰۰ (بالاترین قیمت امروز) و ۸۹۰۰ دلار (ناشی از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه) می باشند.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربران گرامی است و ارزجو از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ