سرمایکس
video thumb

اطمینان تام لی به پیش بینی خود مبنی بر ۲۵,۰۰۰ دلاری شدن بیت کوین

لیست عناوین این مطلب

تام لی همچنان به پیش بینی خود مبنی بر ۲۵,۰۰۰ دلاری شدن بیت کوین مطمئن است. استدلال او برای این همه اطمینان در سه عامل خلاصه می شود.

تام لی -موسس و تحلیلگر بنام فانداسترت- این بار سر پیش بینی قبلی خود ایستاده و بر آن تاکید می ورزد. وی پیش از این پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین به ۲۵ هزار دلار خواهد رسید. طبق گزارش روز چهارشنبه سی.ان.بی.سی؛ تام لی سه عامل کلیدی برای باور محکم خود ارائه کرده است. وی معتقد است که بیت کوین

روز چهارشنبه، قیمت بیت کوین به زیر ۸,۰۰۰ دلار افت کرد و به سطوح ۷,۵۰۰ دلار رسید. با وجود کاهش قیمت روز گذشته، تا این لحظه بیت کوین، بیش از حدود ۴۱ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش قیمت داشته است.

بنابر باور لی؛ دلیل این سیر نزولی چیزی به جز «نوسانات معمولی در بازار کریپتو» نیست!

سه دلیل اصلی لی برای پیش بینی ۲۵,۰۰۰ دلاری شدن بیت کوین، به شرح زیر است:

دلیل اول

تام لی: به سه دلیل قیمت بیت کوین در سال 2018 به 25,000 دلار می‌رسد

عامل اول استخراج بیت کوین و هزینه های آن است.

روز سه شنبه لی هنگام حضور در برنامه «futures now» که از شبکه سی.ان.بی.سی پخش می شود گفت:

بیت کوین به قیمت در خوری معامله شد چون هزینه استخراج آن با هزینه خرید و فروشش تا حدودی برابر است.

طبق صحبت های لی می توان گفت که دیروز هزینه تولید بیت کوین، چیزی حدود ۶۰۰۰ دلار بوده و با وجود این هم چنان ارزش بالاتری نسبت به هزینه های استخراج

دلیل دوم

تام لی: به سه دلیل قیمت بیت کوین در سال 2018 به 25,000 دلار می‌رسد

لی در میان دلایل خود از موسساتی نام برد که به دلیل نگرانی های قانونی کم و بیش وارد سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال شده اند، نه کاملا:

به نظر من موسساتی که در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند سود کلانی نصیبشان شده، اما هنوز کاملا وارد این حوزه نشده اند زیرا هم چنان در بند نگرانی های قانونی گرفتارند و هنوز از بابت مقررات خاطر جمع نیستند. اما تزریق این حجم از سرمایه به بازار ارز دیجیتال قطعا دلیل قوی بر رشد قیمت بیت کوین خواهد بود.

دلیل سوم

تام لی: به سه دلیل قیمت بیت کوین در سال 2018 به 25,000 دلار می‌رسد

در آخر اینکه، اطلاعات جمع آوری شده توسط شرکت تحقیقاتی فاند استرت (Fundstrat) یک روند تاریخی را نشان می دهد. لی بر اساس این اطلاعات به سرمایه گذاران توصیه کرده است بیت کوین‌های خود را نگه دارند.

او گفته است:

تاریخ ارزهای دیجیتال نشان داده است که یک بازه زمانی ده روزه می تواند کل عملکرد یک ساله بیت کوین را از این‌رو به آن‌رو کند. اگر آن ده روز را از کل سال حذف کنیم، بیت کوین در سال شاهد یک افت ۲۵ درصدی خواهد بود. پس درست به همان اندازه که ۸۰۰۰ دلاری بودن بیت کوین دردآور و ناراحت کننده است، احتمال این نیز می رود که به زودی از ۸۰۰۰ دلار به ۲۵۰۰۰ دلار صعود کند!

اوایل این ماه، مشاوران جهانی فانداسترت نتیجه تحقیقات خود را علنی کردند. آن ها با بررسی رشد بیت کوین در طول زمان، و بر اساس میانگین ها پیش بینی کرده اند که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به ۳۶ هزار دلار برسد.

تحلیلگران با بررسی ارتباط میان هزینه استخراج بیت کوین و نرخ معاملاتی آن پیش بینی می کنند قیمت این ارز دیجیتال تا پیش از پایان سال ۲۰۱۹ به مبلغی مابین ۲۰ هزار دلار و ۶۴ هزار دلار برسد.

در زمان نگارش این یادداشت بیت کوین با قیمت تقریبی ۷۶۰۰ دلار معامله می شود و طی بیست و چهار ساعت اخیر شاهد یک کاهش ۴ درصدی بوده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version