سرمایکس
video thumb

بیت کوین گلد ۱۸ میلیون دلار در حملات هکری از دست داد

هک ۱۸ میلیون دلاری بیت کوین گلد (BTG)؛ به نظر می رسد که بیت کوین گلد بارها مورد حمله دو بار خرج کردن (Double spending) واقع شده و در مجموع چیزی در حدود ۱۸ میلیون دلار بر اساس نرخ کنونی این رمزارز در این حملات از دست داده است. همچنین فروم بیت کوین گلد با ردیابی حملات هکری (که از هفته گذشته در حال انجام است) و ارزیابی نرخ های هش (Hash rates)، در نهایت توانسته است یک حمله ۵۱ درصدی در حال اجرا را تشخیص دهد.

کاهش ارزش ۱۸ میلیون دلاری بیت کوین گلد (BTG)

به گزارش ارزجو و به نقل از news.bitcoin، بر اساس پوستر فروم بیت کوین گلد

یکی از اصول بنیادین و ویژه بیت کوین، حذف کامل مشکل «دو بار خرج کردن» (Double spending) بوده است. این یک مانع بزرگ برای پیشرفت در عرصه رقابت دارایی های رمزنگاری شده بوده است. این ویژگی موجب شکست تعداد زیادی از کد نویس ها در این مسیر طولانی شده است. آقای ساتوشی ناکاموتو این مشکل را از طریق بلاکچین که یک دفتر کل توزیع شده و غیرمتمرکز برای فرایند های تایید می باشد، حل نمود. کاربران از همان سال ۲۰۰۹ که اولین بلاک بلاکچین با نام «genesis block» ایجاد شد، می توانستند به تکراری نبودن معاملات اعتماد کنند. در حال حاضر، بلاک ها به میزان ۶ بار در هر ساعت به دقت اضافه شده و در گره های شبکه جهانی کپی می شوند.

حملات ۵۱ درصدی

یکی از راه های استفاده از «دو بار خرج کردن» (Double spending)، حملات ۵۱ درصدی نام دارد. این حمله از طریق استفاده از قدرت محاسباتی شبکه انجام می شود. کاربران با انگیزه های ناصحیح می توانند در حد فاصل تأییدیه های معاملات و راه حل ساتوشی ناکاموتو قرار گیرند. با ایجاد مانع در روند تکمیل بلاک ها در یک روش معمول، انواع خرابکاری ها از قبیل اختلال در هزینه پاداش استخراج، معاملات معکوس و غیره قابل رخ دادن هستند. انیازی به بیان نیست که قطعاً هر گونه مشکلات رمزنگاری ناشی از این نقایص، از اعتماد کاربران می کاهد.

به گفته پایگاه Mental Nomad ، این حملات به یک دلیل دیگر جالب توجه می باشند. هیچ خطری کاربران عادی و یا سرمایه های در حال نگهداری موجود را تهدید نمی کند. تنها گروه های در معرض خطر آن هایی هستند که پرداخت های عظیم مستقیم از طرف حمله کنندگان را مورد پذیرش قرار می دهند.  Mental Nomad در هفته گذشته اطمینان داد که صرافی ها اهداف این حملات هستند. به نظر می رسد که برخی اقدامات انجام شده توسط برخی از صرافی ها، در حال حاضر مهاجمان را از این حملات بر حذر داشته است. در ابتدا صرافی های مورد حمله به دلیل جدا شدن کاربران از آن ها، مایل هستند که تا حدی مورد همدردی قرار گیرند.

 آدرس GTNjvCGssb2rbLnDV1xxsHmunQdvXnY2Ft

در طی چند روز، مقادیری از بیت کوین گلد (BTG)، تنها به این دلیل که به کیف پول کاربران باز گردانده شوند در صرافی هایِ پشتیبان کوین های منشعب شده سپرده گذاری شدند. یک تأخیر کوتاه بین این دست معاملات و برخی بررسی های صرافی ها کافی است تا مقداری توکن به سرقت برود.

به نظر می رسد که اعضای تیم توسعه دهنده بیت کوین گلد (BTG) با برخی صرافی ها ارتباط برقرار کرده اند. از جزییات این نشست می توان به این مورد اشاره کرد که افزایش تأییدیه ها به صورت قابل توجهی امنیت را افزایش داده و تاکنون برخی از صرافی ها با کمتر از پنج تأییدیه کار های خود را انجام می دادند.

همچنین توسعه دهندگان مصرانه خواهان بررسی دستی ذخایر بیت کوین گلد قبل از پاک سازی منابع قبل از مبادلات هستیم. با توجه به گفته های تیم بیت کوین گلد، یکی از صرافی های مورد هدف قویاً معتقد است که این حمله کننده که به دنبال ضربه زدن به اعتبار آن ها بوده است، در گذشته یک بار آن ها را مورد حمله «دو برابر خرج کردن» قرار داده است.

بر اساس این گفته ها، آن ها به طور قطع اطمینان دارند که فرد نام برده همان مهاجم قبلی است و آن ها بین حساب هایی که توسط این شخص مورد حمله قرار گرفته است، تشابهات زیادی را پیدا کرده اند.

حمله به رمزارز ها، چالش همیشگی

شواهد و مدارک مطرح شده توسط تیم بیت کوین گلد در آدرس GXXjRkdquAkyHeJ6ReW3v4FY3QbgPfugTx این فروم، به آدرس GTNjvCGssb2rbLnDV1xxsHmunQdvXnY2Ft که کیف پول فرد حمله کننده و سکه های استخراج شده آن است اشاره می نماید.

بیش از ۳۸۸,۲۰۱٫۹۲۴۰۴۰۰۱ بیت کوین گلد (BTG) در این والت تبادل شده است که با توجه به گفته های پایگاه Bitcoin Gold Explorer، این مبلغ در مجموع بیش از ۱۸ میلیون دلار می باشد. این موضوع که ۳۰ رمزارز برتر این بازار سرمایه می توانند به این شکل به این مشکل موجه شوند، یک ایراد بزرگ و اساسی بوده و همچنین می تواند در خلال این پروسه صرافی ها را نابود کرده و این موضوعی است که جامعه از زمان Mt. Gox بر روی آن حساس می باشد.

بنابراین تا به حال بیت کوین گلد (BTG) به اندازه کافی قابل اعتماد است که تا به کاربران به عنوان یک رمزارز به دور از خطر پیشنهاد شود. بررسی گذشته نشان داده است که برداشت از ذخائر بیت کوین گلد می تواند در مواقعی به منظور جلوگیری از هدر رفت سریع منابع، توسط صرافی ها متوقف شود.

اما و اگر های بیت کوین گلد (BTG)

بیت کوین گلد از روز اول ایجاد انشعاب آن، توسط افراد دارای نظریات مختلف مورد بحث قرار گرفته است -که از جمله آن ها می توان به درگیری اخیر Craig Wright وکیل مدافع بیت کوین و Jack Liao بنیان‌ گذار -بیت کوین گلد اشاره کرد. اگر بخواهیم صادقانه اظهار نظر کنیم، بیت کوین گلد تنها بلاکچینی نیست که از وقوع حملات ۵۱ درصدی در آسیب دیده است.

چند روز قبل، کوین بسیار معتبر و دولتی اخیر چین به نام verge  یا   (XVG)  نیز مورد حمله مشابه ۵۱ درصدی قرا گرفت. این صفحات که درباره verge  گذارش نموده اند، گزارش داده اند که صبح روز ۲۲ می، Suprvona به عنوان یکی از بزرگ ترین استخر های استخراج آلتکوین، ۱۹ هزار کاربر استخراج خود را از آسیب دیدن verge از گزند حملات ۵۱ درصدی مطلع کرد و عنوان داشت که این حملات باعث شده است که تمامی بلاک ها از دسترس خارج شوند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version