سرمایکس
video thumb

استرالیایی ها ۲ میلیون دلار ارز رمزنگاری شده در کلاه برداری از دست داده اند

به گزارش ارزجو به نقل از Coin Desk، مشتریان استرالیایی در جریان کلاه برداری ها در حوزه رمزارز ها (ارز های رمزنگاری شده) در طول سال ۲۰۱۷ بیش از ۲٫۱ میلیون دلار از دست داده اند. کمیسیون رقابت و مشتریان (Competition and Consumer Commission) استرالیا این خبر را در گزارش کلاه برداری های سالانه اعلام نمود و اشاره کرد که افزایش جرایم در حوزه ارز های رمزنگاری شده به رشد قیمت کوین ها در سال ۲۰۱۷ مرتبط است.

رشد کلاه برداری در قالب رمزارز ها در سال ۲۰۱۷

بر اساس گزارش کمیسیون رقابت و مشتریان، استرالیایی ها بیش از دو میلیون دلار در کلاه برداری های مربوط به ارز های رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۷ از دست داده اند؛ میزان کلاه برداری ها در بین ماه های ژانویه تا سپتامبر نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار در ماه بوده است. با این وجود، در ماه دسامبر که قیمت بیت کوین تا نزدیک ۲۰ هزار دلار نیز بالا رفت، میزان این جرم به بیش از ۷۰۰ هزار دلار در ماه رسید.

رایج ترین روش های کلاه برداری در استرالیا

بر اساس این گزارش،   های تقلبی، طرح های هرمی (Pyramid Scheme) و درخواست وجه در قبال باج افزار ها (Ransomware) رایج ترین راه های کلاه برداری و فریب دادن مشتریان بوده اند. این کمیته انتظار دارد که کلاه برداری ها ادامه داشته باشند و اشاره کرده است که به مانند سایر جرایم مشابه، موارد کشف شده در این حوزه همانند قسمت های نمایان از یک کوه یخ است.

بر اساس گزارش کمیسیون یاد شده، استرالیایی ها سالانه بیش از ۳۴۰ میلیون دلار در جرائم مرتبط با کلاه برداری از دست می دهند. در سال ۲۰۱۷ حدود ۶۴ میلیون دلار از این گونه جرائم، از بخش سرمایه گذاری کسب شده است.

The most common methods of scam 390x220 استرالیایی ها 2 میلیون دلار رمزارز در کلاه برداری از دست داده اند
The most common methods of scam

 بیشترین موارد کلاه برداری در جهان

یکی از بخش های گزارش کمیسیون به بررسی نمونه ای از اپیدمی های رایج کلاه برداری در سراسر جهان پرداخته است. تنها در هفت مورد از کلاه برداری ها، هک ها، و حملات برجسته در سال ۲۰۱۷، موجب از دست رفتن بیش از ۴۹۰ میلیون دلار از منابع مالی مشتریان شده است. همچنین، در گزارشی که اخیراً توسط وال استریت ژورنال منتشر شد بیش از ۱۴۵۰ ICO مورد بررسی قرار گرفته اند که ۲۷۱ مورد از آنها به دلیل ارائه اسناد سرمایه گذاری کپی برداری شده، وجود وعده های بازپرداخت تضمینی، و تشکیل تیم های غیر مجاز و غیر قانونی، در لیست ICO های تقلبی قرار گرفته و پرچم قرمز دریافت کرده اند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version