سرمایکس
video thumb

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین ؛ آیا حمایت ۶ هزار دلاری دوام می آورد؟

به گزارش ارزجو و به نقل از CoinDesk، در روز چهارشنبه قیمت Bitcoin به پایین ترین مقدار خود در سه ماه اخیر رسید. هم اکنون شاهد رشد ۶ درصدی قیمت بیت کوین از نرخ یاد شده می باشیم. این افزایش قیمت توانسته روند نزولی را در دیدگاه کوتاه مدت خنثی کند.

آیا حمایت 6هزار دلاری دوام می آورد
bitcoin-price-drop-a-rough-week / src

پایین ترین قیمت در سه ماه اخیر

قیمت بیت کوین در روز ۱۳ ژوئن ۲۰۱۸ حدود ساعت ۱۶:۳۰ به وقت UTC (ساعت هماهنگ جهانی) قیمت ۶۱۰۸ دلار را ثبت کرد. این نرخ پایین ترین قیمت ثبت شده برای Bitcoin از ۶ فوریه ۲۰۱۸ تا کنون است؛ قیمتی که همراه با قرار گرفتن شاخص ها در وضعیت اشباع فروش بود. شاخص RSI در پایین ترین حد خود از سال ۲۰۱۶ قرار داشت.

شاخص rsi در نمودار بیت کوین (bitcoin)
BTC-USD-RSI / src

پس از ثبت نرخ اشاره شده، شاهد رشد مناسب بیت کوین تا ۶۵۰۰ دلار بودیم. این رشد نشان از وجود خط حمایت قوی در محدوده ی ۶۱۰۰ دلار می باشد. علی رغم افزایش قیمت اخیر، شاخص های بلند مدت همچنان دیدگاه نزولی را تایید می کنند. معامله گران منتظر هستند تا شواهد قوی برای پایان یافتن روند نزولی مشاهده شود تا خرید های خود را انجام دهند. در نتیجه انتظار داریم که بازار در ۴۸ ساعت آینده بدون جهت گیری و خنثی رفتار کند. اگر قیمت بیت کوین در حدود ۶۵۰۰ دلار ثبات پیدا کند، برخی معامله گران اقدام به خرید و فروش آلتکوین ها خواهند کرد.

نمودار بیت کوین در بازه زمانی ۴ ساعت

نمودار 4 ساعته بیت کوین
BTC-USD-4H / src

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، هنگامی که قیمت به ۶۱۰۸ دلار سقوط کرده بود، شاخص RSI در پایین ترین مقدار نبوده و به اصطلاح یک نرخ higher low را به ثبت رساند. لذا شاهد ایجاد واگرایی مثبت در نمودار ۴ ساعت بیت کوین هستیم. در صورتی که رمزارز Bitcoin بتواند سطح قیمتیِ ۶۴۲۵ دلار (قیمت ۱ آوریل) را در ۲۴ ساعت آینده حفظ کند، روند اصلاح قیمت متوقف می شود. در این صورت رشد قیمت و رسیدن به محدوده ۷۰۰۰ دلار دور از دسترس نخواهد بود. حتی ممکن است تا سقف کانال نزولی (در نمودار مشخص است) یعنی قیمت ۷۳۸۰ دلار رشد کند.

البته این در حالی است که میانگین متحرک های این بازه زمانی، در فرم نزولی می باشند، لذا برقراریِ دیدگاه نزولی و کاهش قیمت بیشتر همچنان ممکن است.

نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin)

نمودار روزانه بیت کوین
BTC-USD-1D / src

در نمودار روزانه بیت کوین نیز وضعیت مناسب نیست. میانگین متحرک های ۵ و ۱۰ روزه، حالت نزولی دارند. همچنین همان طور که در نمودار مشخص شده، تا زمانی که Bitcoin در کانال نزولی گرفتار می باشد، روند نزولی و کاهش قیمت همچنان برقرار است. در حال حاضر بیت کوین سعی می کند تا از مقاومت ناشی از میانگین متحرک ۵ روزه که در قیمت ۶۸۵۷ دلار قرار دارد، عبور کند. برخی از معامله گران منتظر هستند تا قیمت از میانگین متحرک های کوتاه مدت عبور کند تا خرید و فروش های خود را شروع کنند.

در نمودار بیت کوین در بازه های زمانی مختلف، نشانه هایی از حرکات صعودی مشاهده می شود. با این حال شاخص ها بیان گر تسلط روند نزولی در دیدگاه بلند مدت می باشند.

نتیجه گیری

پس از آنکه قیمت ۶۱۰۸ دلار برای بیت کوین به ثبت رسید، به نظر می رسد در ۴۸ ساعت آینده بیت کوین در حاشیه ها حرکت خواهد کرد.

اگر در ۲۴ ساعت آینده قیمت ۶۴۲۵ دلار حفظ شود، افزایش قیمت تا محدوده ی ۷۰۰۰ دلار و بیشتر از آن، دور از انتظار نیست.

در صورتی که قیمت فوق (۶۴۲۵ دلار) حفظ نشود، بر خلاف واگرایی مثبت ثبت شده، کاهش مجدد قیمت تا محدوده ۶۰۰۰ دلار و تست مجدد این خط حمایتی در پیش خواهد بود. اگر محدوده ۶۰۰۰ دلار نیز حفظ نشود، کاهش قیمت تا نرخ ۵۰۰۰ دلار بعید به نظر نمی رسد.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربر گرامی است و ارزجو از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

مطالب مرتبط:

روش های مختلف خرج کردن و خرید با استفاده از رمزارز

بنیان گذار ریپل؛ چین رمزارز بیت کوین را کنترل می کند!

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version