سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

ماینر های مخرب چقدر مونرو (Monero) استخراج (Mine) می کنند؟

به گزارش ارزجو به نقل از بیت کوین نیوز، مونرو (XMR) به عنوان یک آلتکوین محافظ حریم خصوصی و ماینینگ منصفانه شناخته می شود؛ در نتیجه دزدی ماینر های مخرب، سودی معادل ۱۷۵ میلیون دلار را نصیب این افراد کرده است که تقریباً برابر ۵ درصد از مونرو (Monero) در گردش در کل بازار است. این یافته ها از نتایج مطالعات محققین امنیت سایبری در کالیفرنیای شمالی حاصل شده است که روند سرقت های قابل توجه در استخراج ارز های رمزنگاری شده را بررسی می کنند.

ماینر های مخرب چقدر مونرو (Monero) استخراج (Mine) می کنند؟
malicious-monero-miners-made-off-with-5-of-coins-in-circulation

بیشتر بخوانید: Monero و چگونگی عملکرد آن

استخراج ۵ درصد از مونرو های در گردش از طریق ماینر های مخرب

Josh Grunzweig به عنوان محقق Palo Alto Networks در فرآیند آماده سازی خبرنامه شماره ۴۲ شرکت در یک پست وبلاگی از افزایش قابل توجه ماینر های ارز های رمزنگاری شده پرده برداشت. این پست یکی از نتایج تلاش های او برای مستندسازی رشد روند مربوط به ماینینگ مخرب در طول سال اخیر بوده است.

تحقیقات مکرر Grunzweig در مورد این موضوع موجب شده است تا او به جزئیات بیشتری از این موضوع دست یابد. او به دو نتیجه کلیدی دست یافته است: اول، ماینینگ مخرب به شدت رشد کرده است و این موضوع به دلیل رشد بی سابقه قیمت در سال ۲۰۱۷ بوده است؛ دوم، Satoshi Pulse چهارده مورد از ارزشمند ترین کوین ها از نظر سرمایه بازار را رتبه بندی نموده است که مونرو نیز در بین آنها قرار دارد. مونرو در این بین بیش از ۱۷۵ میلیون دلار به دلیل فعالیت های ماینینگ مخرب از دست داده است که این مقدار با ۵ درصد از مونرو در گردش بازار برابری می کند.

 استخراج 5 درصد از مونرو های در گردش از طریق ماینینگ مخرب

Breakdown of cryptocurrencies targeted by malicious miners-Palo Alto Networks

بیشتر بخوانید: مونرو (Monero) و تبدیل آن به چهار پروتکل مختلف بعد از انشعاب اخیر

درباره شرکت Palo Alto Networks

Palo Alto Networks یک شرکت سهامی عام فعال در حوزه امنیت سایبری است که بیشتر بر روی راه حل های اختصاصی فایروال متمرکز است. سال گذشته این شرکت با ارائه خدمات جهانی به بیش از ۵۰،۰۰۰ مشتری در ۵۰ کشور جهان به درآمدی دو میلیارد دلاری دست یافت. این شرکت در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ کارمند در کشور های مختلف جهان دارد.

آقای Grunzweig در پست منتشر شده اعلام کرد که در مجموع، ۲۳۴۱ کیف نگهداری رمزارز مونرو از مجموعه نمونه تجزیه و تحلیل شده استخراج کرده است. بر خلاف برخی دیگر از ارز های رمزنگاری شده، در بلاکچین مونرو جست و جو در مورد موجودی فعلی یک کیف منحصر به فرد بدون آگاهی از پسورد مالک آن غیر ممکن است. این موضوع به دلیل طراحی خاص ارز رمزنگاری شده مونرو می باشد. از این رو، باید از روش متفاوتی برای تشخیص مقدار پول قابل استخراج برای مهاجمان استفاده شود.

روش های مورد استفاده در تحقیقات Grunzweig

آقای Grunzweig اشاره کرده است که خوشبختانه علاوه بر کیف های نگهداری ارز های رمزنگاری شده، امکان تشخیص استخرهای ماینینگ مورد استفاده برای تلاش های مختلف استخراج نیز وجود دارد. با بررسی ده استخر استخراج برتر که توسط بد افزار های مختلف استخراج مخرب مورد استفاده قرار می گیرند، متوجه شدم که در صورت استفاده از کیف به عنوان یک شناسه، تمامی آنها به جز یکی، امکان مشاهده ناشناس آمار ها را فراهم می نمایند. امکان مشاهده ناشناس به صورت عمدی در این استخر ها پیش بینی شده است؛ چرا که به کاربران اجازه می دهد تا به صورت گمنام با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بدون ارائه هر گونه اطلاعات فردی قابل شناسایی از استخر های ماینینگ مختلف استفاده کنند.

 

روش های مورد استفاده در تحقیقات Grunzweig
Instances where a new cryptominer sample was discovered over time-Palo Alto Networks

آقای Grunzweig به طور خلاصه به یک یادداشت جالب با این عنوان اشاره دارد: مجموع مونرو (Monero) حاصل از ماینینگ مخرب که تقریباً برابر ۵ درصد از مونرو در گردش در زمان نگارش این نوشته است. البته شایان ذکر است که این موضوع ماینر های مبتنی بر وب مونرو یا ماینر هایی که هیچ اطلاعاتی در مورد آنها وجود ندارد، را شامل نمی شود. بنابراین، ما می توانیم فرض کنیم که درصد واقعی از مونرو های در گردش که از طریق فعالیت های ماینینگ مخرب به دست آمده است، در حقیقت خیلی بیشتر است.

پلیس ژاپن تحقیقات در مورد Coinhive را آغاز کرد

Grunzweig در نتیجه گیری اشاره می کند که روند های مخرب ماینینگ به دلیل روند نزولی قیمت ارز های رمزنگاری شده در ماه های اخیر کاهش یافته است. با این وجود، واضح است که چنین فعالیت هایی برای افراد یا گروه هایی که برای مدت زمان طولانی با استفاده از تکنیک های مخرب ماینینگ نسبت به استخراج ارز های رمزنگاری شده اقدام کرده اند، فوق العاده سودآور بوده است. در مجموع ۱۷۵ میلیون دلار در گذر زمان از طریق استخراج مخرب ارز رمزنگاری شده مونرو به دست آمده است که برابر با ۵ درصد از مونرو در گردش بازار می باشد. همزمان با این بررسی، پلیس ژاپن اعلام کرد که تحقیق در مورد مظنونین بکارگیری Coinhive را آغاز کرده است. Coinhive یک اسکریپت ماینینگ است که برای استخراج مونرو مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی سرقت قدرت پردازشی دستگاه های کاربران متمرکز است.

بیشتر بخوانید: کیف پول Blackwallet از طریق DNS hijack هک شد

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version