سرمایکس
video thumb

تبِ استخراج رمزارز ها (Mining) در پی افت بازار فروکش کرده است

به دلیل بازار خرسی رمزارز ها در سال ۲۰۱۸ و کاهش شدید قیمت آن ها در چند ماه گذشته، تب خرید سخت افزار های استخراج نیز شدیدا فروکش کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که به دنبال کاهش شدید تقاضا برای سخت افزار های استخراج، شرکت های تامین کننده این سخت افزار ها به دنبال راه های دیگری برای کسب درآمد هستند.

بیشتر بخوانید:

انتخاب سخت افزار استخراج

چگونه دستگاه استخراج اتریوم بسازیم؟

 سخت افزار لازم برای استخراج اتریوم

دستگاه جدید استخراج بیت کوین و مسائلی که در مورد آن حاشیه ساز شد

ترکیدن حباب رمزارز ها و کاهش تقاضای سخت افزار های استخراج

ترکیدن حباب رمزارز ها و کاهش تقاضای سخت افزار های استخراج
Cryptocurrency Bubble

دوران خوش دنیای رمزارز ها

اواخر سال ۲۰۱۷ با پوشش خبری گسترده رمزارز ها در رسانه ها و افزایش شدید محبوبیت آن ها بین مردم، روند افزایشی قیمت آن ها رشدی تصاعدی را شاهد بود و به همین دلیل بین آوریل سال ۲۰۱۷ و مارس ۲۰۱۸ به نظر می رسید که این رشد رمزارز ها هیچ وقت متوقف نخواهد شد.

به دلیل چنین رشدی، تعداد افراد علاقه مند به استخراج رمزارز ها نیز روز به روز بیشتر شده و در نتیجه آن، فروش سخت افزار های استخراج رمزارز ها نیز در ماه های آخر سال ۲۰۱۷ نیز بدون توقف به نظر می آمد.

با چنین افزایش تقاضا و فروش بی سابقه ای، شرکت های فعال در زنجیره تامین سخت افزار های استخراج گزارش های متعددی از شکستن رکورد فروش و قیمت سهام خود دادند؛ حتی در برهه ای کوتاه، شرکت Bitmain، بزرگ ترین تولید کننده چیپ های ASIC در چین، به عنوان یکی از ده مشتری برتر سفارش دهنده نیمه رسانا ها از بزرگ  ترین کمپانی تایوانی تولید کننده آنها (TSMC) شناخته شد.

دوران خوشی که دوام زیادی نداشت

 

دوران خوشی که دوام زیادی نداشت
Bull market didn’t last long

اوضاع ناخوش شرکت های تولید کننده کارت های گرافیکی

به گزارش ارزجو و به نقل از Digitimes، نشانه های زیادی از پایان تب استخراج رمزارز ها خبر می دهند.

یکی از این نشانه ها پر شدن انبارهای شرکت های تامین کننده چیپ ست های گرافیکی (GPU) در تایوان و کاهش قیمت کارت های گرافیکی نسبت به قیمت آنها در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی می باشد. براساس گزارش های دریافتی از منابع نزدیک به بازار، شرکت های تولید کننده کارت های گرافیکی برای بقا و تامین مخارج خود در نیمه دوم سال ۲۰۱۸، دوباره بازار بازی‌ های رایانه‌ ای را هدف گرفته اند.

به گزارش ارزجو و به نقل از CNBC ، در ماه آوریل، یکی از تحلیل گران ارشد موسسه Wells Fargo Securities به نام David Wong پیش بینی کرد که درآمد شرکت Nvidia به دلیل کاهش تقاضای GPU ها برای استخراج رمزارز ها، کاهش شدیدی خواهد داشت.

اوضاع ناخوش سایر شرکت های تولید سخت افزار

اواخر این ماه نیز، شرکت TSMC ، به دلیل کاهش شدید تفاضای سخت افزار های استخراج، از کاهش درآمد های پیش بینی شده خود خبر داد.

شرکت تایوانی Gigabyte  نیز که بیشترین درآمد خود را از فروش مادربورد کسب می کند، از پیش بینی فروش زیر ۱۰ میلیون مادربورد در کل سال ۲۰۱۸ خبر داد؛ موضوعی که ارتباط مستقیمی با کاهش تقاضای سخت افزار های ماینینگ دارد.

تمرکز تولید کننده های ASIC  بر حوزه هوش مصنوعی برای درامد بیشتر

 

تمرکز تولید کننده های ASIC  بر حوزه هوش مصنوعی برای درامد بیشتر
Decrease in mining hardware Demand

در حالی که شرکت‌ های تولید کننده کارت های گرافیکی می توانند با تمرکز در بازار بازی های رایانه ای، به راحتی درآمد های از دست رفته خود در حوزه ماینینگ را جبران کنند، شرکت های تولید کننده چیپ ست های ASIC   که نمی توانند محصولات خود را در حیطه های عمومی دیگری (چون گیمینگ) استفاده کنند، به فکر استفاده از سخت افزار های خود در حوزه هوش مصنوعی افتاده اند.

آقای Jihan Wu، مدیر اجرایی شرکت Bitmain، در مصاحبه اخیر خود با شرکت Fortune، در پاسخ به سوالی که درباره اولویت های این کمپانی در سال‌ های آینده پرسیده شد، عنوان کرد که علاوه بر در اختیار گذاشتن منابع بیشتر برای تحقیق و توسعه سخت افزار های ماینینگ، قصد دارد تا محصولات مختلفی نیز در زمینه هوش مصنوعی به بازار عرضه کند.

شرکت Canaan Inc، دومین تولید کننده بزرگ چیپ ست های ASIC در جهان نیز برای کسب سود بیشتر به حوزه هوش مصنوعی چشم دوخته است. با توجه به خبر هایی که از برنامه های آتی این شرکت منتشر شده است، می توان منتظر ICO ای با تمرکز بر تولید چیپ های هوش مصنوعی بود.

آیا به نظر شما در آینده نزدیک، تقاضا برای سخت افزارهای استخراج دوباره به روزهای اوج خود برمی گردد؟نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Images

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version