video thumb

بازبینی قوانین App Store اپل برای برنامه های کاربردی رمزارز ها

به گزارش ارزجو به نقل از بیت کوین نیوز، اخیراً اپل به عنوان یکی از غول های دنیای تکنولوژی، سیاست های App Store در زمینه برنامه های کاربردی حوزه ارز های رمزنگاری شده ارائه شده در بازار این پلتفرم را تغییر داد. قوانین جدید کمی سخت گیرانه تر هستند و بر پلتفرم ها، اکسچنج ها و کیف های رمزارز اعمال می شوند که عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offerings-ICO) را تسهیل می‌کنند.

بیشتر بخوانید: امیدواری بنیان گذار اپل (Apple) در مورد تبدیل شدن بیت کوین به تنها ارز جهانی

بازبینی قوانین ارز های رمزنگاری شده در App Store اپل

App Store اپل یک بازار محبوب برای برنامه های کاربردی است که بیش از ۷۸۳ هزار برنامه بازی و بیش از ۲٫۳ میلیون برنامه دیگر (غیر از برنامه های مرتبط با بازی) ارائه می دهد. اخیراً App Store دستورالعمل های مربوط به برنامه های کاربردی حوزه ارز های رمزنگاری شده قابل دانلود از بازار App Store را تغییر داد. این اخبار به دنبال نشست اخیر اتحادیه توسعه دهندگان منتشر شد که در آن گروه بزرگی از توسعه دهندگان نرم افزار برای انتشار رایگان برنامه های کاربردی خود به اپل فشار آوردند و توانستند رضایت اپل را نیز جلب نمایند.

بر اساس جزئیات قوانین جدید، برنامه های کاربردی حوزه ارز های رمزنگاری شده باید معیار های مربوط به کیف ها، عرضه اولیه سکه (ICO)، اکسچنج ها و پلتفرم های ماینینگ فضای ابری را رعایت نمایند. برنامه های کاربردی ماینینگ که از چیپ ست های آیفون برای ماینینگ ارز های رمزنگاری شده استفاده می کنند کاملاً ممنوع شده اند و تنها در صورتی اجازه فعالیت دارند که عملیات ماینینگ را به صورت خارج از دستگاه آیفون (برای مثال، با استفاده از فضای ابری) انجام دهند.

بیشتر بخوانید: Wozniak یکی از بنیانگذاران شرکت اپل معتقد است بیتکوین از طلا بهتر است

قوانین بازبینی شده اپل

قوانین بازبینی شده اپل توضیح می دهند که برنامه های کاربردی مربوط به کیف های ارز های رمزنگاری شده، ذخیره سازی این ارز ها را تسهیل می نمایند، با این وجود ممکن است توسط توسعه دهندگانی ارائه شوند که به عنوان سازمان ثبت شده اند. همچنین برنامه های کاربردی مربوط به اکسچنج ها که می توانند انتقال یا تراکنش های مربوط به ارز های رمزنگاری شده را تسهیل نمایند ممکن است توسط خود اکسچنج ها ارائه شده باشند. با توجه به اعلام اپل:

“برنامه های کاربردی مربوط به ICO ها که عرضه اولیه سکه و معاملات آتی ارز های رمزنگاری شده را تسهیل می نمایند و نیز معاملات مربوط به اوراق بهادار مرتبط با کریپتوکارنسی (Crypto-securities) یا معاملات شبه اوراق بهادار (Quasi-securities)، باید توسط بانک های تأسیس شده و رسمی، شرکت های اوراق بهادار، بازرگانان کمیسیون آتی (Futures Commission Merchants-FCM) یا دیگر مؤسسات مالی تأیید شده ارائه شوند و باید مطابق با تمامی قوانین اجرایی موجود باشند.”

Apple’s revised rules 390x161 بازبینی قوانین App Store اپل برای برنامه های کاربردی رمزارز ها
Apple’s revised rules

بیشتر بخوانید: گوگل نرم افزار های مخرب تبادل بیت کوین را از روی Play Store حذف کرد

سابقه طولانی اپل در سخت گیری نسبت به اپ های رمزارز 

در نهایت، پنجمین قانون بازبینی شده ممکن است برخی از برنامه های کاربردی موجود در App Store اپل را تحت تأثیر قرار دهد. بر اساس این دستورالعمل، برنامه های کاربردی که رمزارز ها را برای تکمیل وظایف خاصی ارائه می دهند ممنوع هستند.

قانون آخر تأکید می‌کند که برنامه های کاربردی حوزه رمزارز ها نباید ارز ها را برای تکمیل وظایفی مانند دانلود دیگر برنامه های کاربردی، تشویق دیگر کاربران برای دانلود، پست در شبکه های اجتماعی و … پیشنهاد کنند.

به خوبی می دانیم که قوانین App Store اپل درباره ارز های رمزنگاری شده نسبت به دیگر مارکت ها مانند Google Play سخت گیرانه تر هستند. چهار سال پیش این شرکت تمامی برنامه های کاربردی مرتبط با بیت کوین را حذف کرد و دو سال پیش نیز برخورد سخت گیرانه ای با آلتکوین ها داشت و از تمامی شرکت ها خواست تا دارایی های دیجیتالی مانند دش (Dash) را از برنامه های کاربردی خود حذف نمایند. امروزه برنامه های کاربردی زیادی در حوزه ارز های رمزنگاری شده وجود دارد و هر روز تعداد بیشتری به آن اضافه می شود ولی قوانین اخیر ممکن است چندین برنامه کاربردی برجسته موجود در App Store و برنامه های کاربردی برای آینده ارز های رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار دهند.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداران نرم افزار تجاری تقلبی Poloniex Cryptocurrency را در سرویس Google Store قرار داده اند.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ