سرمایکس
video thumb

نشانه هایی از حرکت صعودی در نمودار رمزارز بیت کوین (Bitcoin)

به گزارش ارزجو و به نقل از coindesk، رمزارز بیت کوین (Bitcoin) همچنان در الگوی مثلث درگیر می باشد. در صورتی که معامله گران بتوانند باعث جهش و عبور بیت کوین از مقاومت موجود در میانگین متحرک ۵۰ هفته ای شوند، حداقل تا محدوده ی ۸۰۰۰ دلار  افزایش قیمت خواهیم داشت.

Green man sign 860x430 1 نشانه هایی از حرکت صعودی در نمودار رمزارز بیت کوین (Bitcoin)
bitcoin-bullish-sign / src: coindesk.com

در حالی که این مقاله نگارش می شود، بیت کوین در حدود قیمت ۷۷۷۰ دلار می باشد و ماه هاست که در الگویی مثلثی شکل گرفتار شده است.

پس از آن که حمایت ۷۰۰۰ دلاری در هفته گذشته حفظ شد، شاهد افزایش ۹٫۳ درصدی قیمت این رمزارز بودیم؛ افزایشی که باعث امیدواری سرمایه گذاران برای رشد تا محدوده ی ۸۸۷۰ دلار شده است.

تا زمانی که بیت کوین بر مقاومت ۷۸۱۹ دلاری موجود که حاصل از میانگین متحرک شکل زیر می باشد مسلط نشود، اهداف بالای ۸ هزار دلار دور از دسترس می باشند.

نمودار هفتگی بیت کوین (Bitcoin)

BTCUSD weekly نشانه هایی از حرکت صعودی در نمودار رمزارز بیت کوین (Bitcoin)
BTC-USD-Weekly / src: coindesk

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنیم، هفته گذشته بیت کوین توانست خط حمایتی را حفظ کند و کاهش قیمت را در  ۷۰۴۰ دلار متوقف نماید. در صورتی که این خط حمایتی شکسته شود، با قیمتی کمتر از ۶۰۰۰ دلار مواجه خواهیم شد (پایین ترین قیمت ماه فوریه)

علی رغم آن که رشد خوبی تا محدوده ی ۷۷۰۰ اتفاق افتاده است و کمی خیالمان را بابت شکستن خط حمایتیِ اشاره شده راحت کرده است، اما  کمی زود است که هدف بعدی را ۸۸۸۰ دلار معرفی کنیم. در صورتی که بیت کوین بر میانگین متحرک هفتگی غالب شود، احتمال رشد تا ۸۸۸۰ دلار به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: تحلیل قیمت؛ حفظ حمایت ۷ هزار دلاری، نوید افزایش قیمت در کوتاه مدت

در صورت وقوع این اتفاق، تحلیل مربوط به نزولی بودن در دیدگاه بلند مدت اعتبار خودش را از دست خواهد داد. این تحلیل به دنبال ثبت قیمتی پایین تر از میانگین متحرک که در هفته سوم ماه می  رخ داد، منتشر شد. برای آن که نمودار، فراتر از میانگین متحرک قرار بگیرد نیاز است تا حجم خرید بالایی رخ دهد.

نمودار روزانه زیر خبری خوب برای معامله گران و نشان دهنده جهت گیری بیت کوین برای شکستن مقاومت حاصل از میانگین متحرک ۵۰ هفته ای می باشد.

نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin)

BTCUSD Daily نشانه هایی از حرکت صعودی در نمودار رمزارز بیت کوین (Bitcoin)
BTC-USD-Daily / src: coindesk

جهش اتفاق افتاده در کانال نزولی فوق حاکی از غالب شدن روند صعودی بر نزولی در کوتاه مدت است. همچنین میانگین متحرک های ۵ و ۱۰ روزه تغییر وضعیت داده و الگوی صعودی را تشکیل داده اند، ضمن اینکه قیمت های ثبت شده در این چند روز، خط حمایتیِ روند صعودیِ مشخص شده در شکل را تایید می کنند.

در صورتی که مقاومت ۷۷۸۰ دلاری پیش رو شکسته شود (بالاترین قیمت از ۳ ژوئن)، افزایش قیمت تا محدوده ۸۰۰۰ دلار به سرعت اتفاق خواهد افتاد. همچنین در صورتی وقوع این افزایش، تئوری تغییر روند در ۶ ام هر ماه میلادی نیز مجددا تایید می گردد.

بیشتر بخوانید: عدد جادویی؟ تغییر روند رمزارز بیت کوین در ۶ ام هر ماه میلادی

نتیجه گیری

اگر مقاومت ۷۷۸۰ دلاری شکسته شود، بیت کوین در ۲۴ ساعت آینده به قیمتی در حدود ۸۰۰۰ دلار می رسد.

به نظر می رسد که در هفته گذشته بیت کوین قیمتی قراتر از میانگین متحرک هفتگی خود را ثبت کرده است. این اتفاق احتمال صعود و رسیدن به هدف ۸۸۸۰ دلار را پر رنگ تر کرده است.

سناریوی نزولی؛ اگر معامله گران نتوانند قیمت فعلی را حفظ کنند و حمایت ۷۳۷۲ دلاری (پایین ترین قیمت در ۵ ژوئن) از دست برود،  بیت کوین مجددا با خط حمایتی مهم ۷۰۰۰ دلاری برخورد خواهد کرد.

اگر قیمت هفتگیِ پایین تر از ۷۰۸۰ دلار ثبت شود، زنگ خطری برای ریزش قیمت تا محدوده ی ۶۰۰۰ دلار می باشد (پایین ترین قیمت در ماه فوریه).

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربر گرامی می باشد و ارزجو از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

مطالب مرتبط:

مدیر ریپل: تاثیر قیمت بیت کوین بر بازار رمزارز ها از می رود

امیدواری بنیان گذار اپل (Apple) در مورد تبدیل شدن بیت کوین به تنها ارز جهانی

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version