video thumb

پاسپورت تلگرام Telegram Passport چیست؟ چگونه کار میکند ؟

هر آنچه که باید درباره پاسپورت تلگرام Telegram Passport بدانید ( مبتنی بر بلاک‌چین TON )

پاسپورت نام اولین سرویس تلگرام در شبکه بر پایه زنجیره بلاک TON است که گفته می شود قرار است اوایل تابستان سال ۲۰۱۸ عرضه شود.

شبکه باز تلگرام یا TON بهمن ماه معرفی شد. این کمپانی در حدود ۱٫۷ میلیارد دلار برای ساخت این شبکه جمع آوری کرد. اگر این پروژه موفق شود، تلگرام محیطی اقتصادی کاملا جدیدی را در شبکه تلگرام می سازد. این اقتصاد به کاربران اجازه می دهد تا کالا و خدمات مورد نظر خود را با ارز رمزپایه مورد استفاده در این شبکه (GRAM) خریداری کنند. در واقع می توان این شبکه را به نوعی آمازون فعلی در دنیای ارز رمزپایه دانست.

درباره پاسپورت تلگرام Telegram Passport بدانید ( مبتنی بر بلاک‌چین TON )

با استفاده از خدمات پاسپورت تلگرام، کاربران می توانند مدارک شناسایی خود و دیگر اطلاعات تاییدیه را به پروفایل خود پیوست کنند. این پاسپورت انتقال جا به جایی بین سرویس ها را دارد که یعنی کاربر با یکبار تایید هویت خود می تواند به همه سرویس های دیگر دسترسی داشته باشد.

یکی از مزایای پاسپورت این است که تلگرام می تواند جلوی ویژگی ناشناس بودن در تراکنش های ارز رمزپایه را بگیرد. ناشناس بودن می تواند مزیت باشد اما نه برای خرید آنلاین!

دولت ها نیز با پرداخت های ناشناس با ارز رمزپایه مشکل دارند. با حذف لایه ناشناس بودن از این نوع پرداخت ها، پاسپورت تلگرام می تواند فروشگاهی با امکان احراز هویت را ارائه کند.

اکوسیستم شبکه باز تلگرام بر اساس توکن های GRAM کار می کند و پرداخت ها با این واحد ارزی صورت می گیرد. گفته می شود که احتمالا توکن GRAM تا ۵ سال آینده حجم بازاری معادل ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد داشت. این مقدار چیزی در حدود حجم بازار بیت کوین همین ماه است.

پاسپورت تلگرام چگونه کار می کند؟

پاسپورت تلگرام چگونه کار می کند؟

پاسپورت تلگرام می تواند اسناد احراز هویتی مختلفی را بپذیرد تا بتواند از این طریق هویت شما را تایید کند. می توانید گذرنامه، گواهینامه رانندگی، قبض شرکت های خدماتی، گواهی های حساب بانکی و دیگر اسنادی که مشخص می کند شما چه کسی هستید، را ارائه کنید.

پاسپورت همچنین می تواند درخواست دریافت تصویر از یک کاربر برای افزایش سطح احراز هویت کند.

بدیهی است که وقتی حرف از ارسال اطلاعات حساس و شخصی درباره خودتان به یک سرویس احراز هویت می شود، می بایست درباره امنیت خود مطمئن باشید. خوشبختانه پاسپورت تلگرام مطمئن می شود که فقط کاربران به اطلاعات محرمانه خودشان دسترسی داشته باشند. از این اطلاعات با استفاده از قابلیت تایید دو مرحله ای محافظت می شود. خود تلگرام هیچ گاه به اطلاعات شما دسترسی نخواهد داشت.

در ساده ترین حالت، با استفاده از پاسپورت تلگرام کاربر می تواند به سرعت وارد برنامه تلگرام شود. اما به هر حال با افزایش تعداد خدمات و محصولاتی شبکه باز تلگرام، پاسپورت تلگرام می تواند دسترسی به هزاران خدمات آنلاین این شبکه را و دیگر شبکه ها را ساده تر کند.

مزایای استفاده از پاسپورت تلگرام

 • رایگان است
 • پاسپورت تلگرام برای کاربران عادی و توسعه دهندگان رایگان است.
 • آماده برای موبایل است
 • ورود و تایید هویت در صفحات برای تمامی اندازه های صفحه نمایش و رزولوشن ها امکان پذیر است.
 • استاندارد های باز
 • پاسپورت تلگرام از استاندارد های بازی استفاده می کند که شامل پروتکل OAuth2 می شود و البته مطابق استاندارد های RFC نیز می باشد.
 • چند زبانه است
 • هر کسی می تواند در فرآیند ترجمه پاسپورت تلگرام به هر زبانی شرکت کند.
 • عدم وجود پیام های ناخواسته
 • پاسپورت تلگرام از ربات های خود برای ارسال پیام استفاده نمی کند مگر این که نیاز به اطلاع رسانی به شما برای وضعیت ورودتان به حساب کاربری باشد.
 • سادگی در یکپارچه سازی
 • کتابخانه های پاسپورت تلگرام متن باز و به صورت رایگان در Github در دسترس هستند.


Also published on Medium.

جدیدترین بروز رسانی این مطلب :۲۸ دقیقه قبل

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ