video thumb

اولین صرافی ارزهای دیجیتال درون بانکی با پشتیبانی از ریپل راه اندازی شد

اولین صرافی ارزهای دیجیتال درون بانکی با پشتیبانی از ریپل راه اندازی شدReviewed by محمد آذرنیوار on Jun 4Rating: ۵.۰

غول مالی ژاپنی، SBI، روز گذشته (۱۳ خرداد) در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که صرافی ارزهای دیجیتال داخلی اش‌ اکنون فعال است. به دلیل مشکلات امنیتی فعال سازی این صرافی کمی با تاخیر مواجه شده بود.

این سرویس که VCTRADE نام دارد، در حال حاضر برای کاربرانی که در اکتبر ۲۰۱۷ پیش ثبت نام انجام داده ‌اند، فعال است اما انتظار می‌رود که تا جولای سال جاری میلادی برای عموم مردم در دسترس قرار گیرد.

اولین صرافی ارزهای دیجیتال درون بانکی با پشتیبانی از ریپل راه اندازی شد

علاوه بر این، SBI اعلام کرد که در اولین قدم، فقط ارز دیجیتال ریپل (XRP) روی سرویس VCTRADE معامله خواهد شد و پس از آن بیت کوین و بیت کوین کش هم در فواصل زمانی نامعلوم اضافه خواهند شد. از آنجایی که هولدینگ SBI برای انجام تراکنش‌های برون مرزی خود با ریپل مذاکرات زیادی داشته است، این تصمیم جای تعجب ندارد.

هولدینگ SBI در سال ۲۰۱۶ شرکت تابعی از خود به نام SBI Virtual Currencies را با هدف ساخت اولین صرافی ارزهای دیجیتال حمایت شده از یک نهاد مالی بزرگ تاسیس کرد.

سرویس VCTRADE، پس از کسب مجوزهای لازم از FSA ژاپن، برای فعالیت در فوریه برنامه ریزی شده بود اما نگرانی از مسائل امنیتی در پی اتفاقی که برای صرافی Coincheck افتاد، ارائه آن را به تعویق انداخت.

 

منبع: Coindesk

اشتراک در تلگرام

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ