سرمایکس
video thumb

بیسیک اتنشن توکن (BAT) چیست و چگونه کار می کند؟

بیسیک اتنشن توکن (BAT) چیست و چگونه کار می کند؟

۵ (۱۰۰%) ۲ votes

بیسیک اتنشن توکن (BAT) یک پلتفرم غیرمتمرکز تبلیغاتی دیجیتال با استفاده از منابع متن باز می باشد که توسط Brendan Eich، یکی از پیشگامان دنیای وب و خالق موزیلا، ایجاد شده است. بیسیک اتنشن توکن شیوه جدیدی برای بهبود بهره وری و سودآوری تبلیغات دیجیتالی با استفاده از ارزهای رمزپایه ارائه می دهد که می‌تواند توسط ناشران، تبلیغ کنندگان و کاربران مورد استفاده قرار گیرد. توکن BAT طراحی شده است تا ارزش و توجه کاربر را در داخل پلتفرم ارزیابی کند.

توکن های Basic Attention Token می توانند جهت کسب درآمد اینترنتی از انواع تبلیغات و خدمات “مبتنی بر توجه” در مرورگر Brave مورد استفاده قرار گیرند. منظور از خدمات مبتنی بر توجه ارائه سرویس هایی است که توجه و تمرکز ذهنی کاربران را جلب نماید. ریشه بحث اقتصاد مبتنی بر توجه به این گفته هربرت سایمون، اقتصاددان و برنده جایزه نوبل، بازمی گردد که می گوید:

ثروت اطلاعات، فقر توجه ایجاد خواهد کرد.

بیسیک اتنشن توکن عرضه اولیه سکه (ICO) خود را در تاریخ ۳۱ مه ۲۰۱۷ به عنوان یک توکن ERC20 با عرضه کل ثابت ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ BAT برگزار نمود و توانست سرمایه اولیه ای به ارزش ۳۵ میلیون دلار در مدت زمان کمتر از ۳۰ ثانیه جمع آوری کند.

بیسیک اتنشن توکن (BAT) چگونه کار می کند؟

پلتفرم تبلیغات دیجیتال بیسیک اتنشن توکن شامل اجزای مختلفی از جمله تبادل تبلیغات دیجیتالی، سیستم های سنجش توجه کاربران، داشبورد تجزیه و تحلیل و الگوریتم های یادگیری ماشین می شود. بیسیک اتنشن توکن از بلاک چین اتریوم برای انتشار و توزیع توکن های BAT استفاده می کند. این توکن را می توان آزادانه بین ناشران، کاربران و تبلیغ کنندگان مبادله کرد. بصورت کلی استفاده از توکن های BAT سه گزینه را در اختیار کاربران این پلتفرم تبلیغاتی قرار می دهد:

 1. تبلیغ کنندگان فضاهای تبلیغاتی و توجه کاربران را با استفاده از توکن BAT خریداری می کنند؛
 2. ناشران کمک های کاربران و درآمد های تبلیغاتی را در قالب توکن BAT دریافت می کنند؛
 3. به کاربران جهت مشاهده تبلیغات BAT ads، ارز دیجیتال محلی این پلتفرم (BAT) پرداخت خواهد شد؛

با وجود واسطه های بسیاری که در زمینۀ تبلیغات دیجیتالی مشغول به فعالیت هستند، پیمودن راه موفقیت برای بیسیک اتنشن توکن آسان نخواهد بود. حذف نمودن واسطه ها به طور کلی باعث ایجاد چالش های بزرگی خواهد شد، اما این امر با استفاده از تکنولوژی بلاک چین بهبود می یابد.

تیم توسعه دهنده بیسیک اتنشن توکن (BAT)

توسعه دهندگان بیسیک اتنشن توکن (BAT)

افراد مشهور در تیم توسعه دهندگان بیسیک اتنشن توکن و گروه نرم افزاری Brave عبارتند از:

 • برندان آیک (Brendan Eich)؛ مخترع زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و یکی از بنیانگذاران موزیلا و فایرفاکس.
 • یان ژو (Yan Zhu)؛ متخصص فناوری در بنیاد مرزهای الکترونیکی و مؤلف استانداردهای Open Web برای کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C).
 • مارشال رز (Marshall Rose)؛ مخترع پروتکل مدیریت شبکه ساده (SNMP) و مشارکت کننده در کارگروه مهندسی اینترنت (IETF).

همکاری با گروه نرم افزاری Brave

همکاری Basic Attention Token و Brave

عناصر کلیدی پلتفرم بیسیک اتنشن توکن به عنوان بخشی از برنامه “Brave Payment” به مرورگر وب Brave متصل شده اند. سیستم Brave Payment که قبلاً از بیت کوین پشتیبانی میکرد، در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد تا به وب سایت ها و سازندگان محتوا (مانند YouTube و Twitch) با استفاده از توکن های BAT پرداخت انجام دهند.

در بروزرسانی آینده، Brave برنامه تبلیغاتی BAT Ads خود را اجرا خواهد نمود که برنامه ای برای پرداخت ارز رمزپایه BAT به مشاهده کنندگان تبلیغات در ازای توجه آنها می باشد. ناشران قابل توجهی که در حال حاضر توکن BAT را قبول می کنند عبارتند از واشنگتن پست، گاردین، MarketWatch ،Barron و Vice.

با این حال Basic Attention Token به مرورگر Brave محدود نمی شود و در آینده ای نزدیک می تواند در دیگر مرورگرها و برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

 • sarmayex social media
 • sarmayex social media
 • sarmayex social media
 • sarmayex social media
 • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version