video thumb

معرفی پلتفرم مبتنی بر رمزارز پاسکال ( PascalCoin platform)

شاید همه ما واژه “پاسکال” را در فیزیک دبیرستان، تحت عنوان یکای اندازه گیری فشار شنیده باشیم. این یکای اندازه گیری به افتخار Pascal فیزیکدان فرانسوی نام گذاری شده است. لازم به توضیح است غیر از یکای اندازه گیری، نام یک زبان برنامه نویسی نیز هست؛ این زبان اولین بار در سال ۱۹۷۰ مورداستفاده قرار گرفت و مبدل به بخشی کلیدی در Apple II و کامپیوتر های مکینتاش، و از قضا موضوع امروز ما بلاکچین نوینی، رمزارز پاسکال (توکن PASC)، توسط آن نوشته شده است.

بلاکچینی بی نیاز از بلاکچین

طی این مقاله می خواهیم به بررسی این رمزارز بپردازیم که برای جلوگیری از حمله دو بار خرج کردن، که اخیرا زیاد سر زبان ها می شنویم، بی نیاز از رکورد های بلاکچین است. این کریپتوی جوان، و استفاده از تکنولوژی ای نوین و خلاق به نام هش گاو صندوق (SafeBox Hash) تحولی در جهان نوپای کریپتو ایجاد کرده است؛ شاید حتی بتوان آن را بلاکچینی نامید بدون نیاز به کل بلاکچین در هر بلاک. نام توکن این رمزارز PASC است. با ارزجو همراه شوید.

رمزارز Pascal چیست؟

پیش از این که به خواندن این مقاله ادامه دهید، پیشنهاد می کنم حتما نگاهی به آنچه پیشتر اینجا در مورد این رمزارز نگاشته ایم داشته باشید.

رمزارز پاسکال در ۱۱ آگوست ۲۰۱۶ توسط خالقش Albert Molina، از ابتدا با زبان برنامه نویسی هم نام خود Pascal، نوشته شد. هدف “آلبرت” خلق یک آلتکوین بود که بدون نیاز به رکورد های پیشین بلاکچین اش، همچنان امکان بررسی موجودی توکن، و مهم تر از آن مقیاس پذیری (Scalability) نامحدود توأم با جلوگیری از دو بار خرج کردن را داشته باشد.

Pascal پیشگامی منحصر به فرد، در دنیای منحصر به فرد کریپتو است. این پروژه درجه ای جدید از مقیاس پذیری را برای مقبولیت جهانی ارائه می نماید. پاسکال اولین و تنها رمزارزی است که سدِّ ۱۰۰ تراکنش در ثانیه را در هم شکسته است.

با ارائه آن چه جایگزین “آدرس کیف پول” در این شبکه شماره حساب خوانده می شود، جایگزینی ساده تر از رشته ای بلند و پیچیده از حروف و عدد، قابل قیاس با آدرس ایمیل، نام شرکت یا آدرس وب سایت، دریافت و پرداخت را بسیار ساده تر رقم زده است.

گاوصندوق و توکن؟!

معماری قدرتمند این رمزارز، زیرساختی قوی برای پیاده سازی قرارداد هوشمند در ابعاد وسیع و در شکل پروتکل های لایه دوم، فراهم می آورد.

پاسکال به هر آنچه در بالا گفتیم، با معرفی ساختار داده رمزنگاری ای نوین، با عنوان هش گاو صندوق، دست یافته است. این گاو صندوق، بلاکچینی را توصیف می کند که می تواند در صورت پاک (Delete) شدن، همچنان امنیت رمزنگاری خود را حفظ نماید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ