سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

شکایت مشتریان اکسچنج Poloniex در مورد مسدود شدن حساب های کاربری

به گزارش ارزجو به نقل از بیت کوین نیوز، هفته گذشته بسیاری از کاربرانی که از اکسچنج ارز های رمزنگاری شده Poloniex استفاده می‌کردند از freeze شدن حساب‌ های کاربری قدیمی خود به دلیل عدم تأیید در اکسچنج شکایت داشتند. شکایت ها ظرف چند روز گذشته در رسانه های اجتماعی و انجمن ها بیشتر شد و حتی کاربرانی که از طریق فرآیند خودکار تأیید اکسچنج توانسته بودند به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنند همچنان نمی توانستند معامله کنند یا به منابع مالی خود دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: سیستم احراز هویت کاربران در صرافی Poloniex تغییر خواهد کرد

شکایت کاربران Poloniex از حساب های کاربری freeze شده

پلتفرم تریدینگ ارز های رمزگاری شده Poloniex در دسامبر سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که تمامی کاربران به ویژه حساب های کاربری قدیمی تر باید هویت خود را تا پایان سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ به تأیید برسانند. بلافاصله بعد از اینکه Poloniex الزامات تأیید هویتی خود را اعلام کرد خبر خرید این اکسچنج توسط شرکت Circle Financial در یکی از رسانه ها منتشر شد، ولی نمایندگان این اکسچنج خبر مربوط به خرید آن را تکذیب نمودند.

بیشتر بخوانید: در ادامه معضل صرافی آمریکایی بیترکس (Bittrex) برای کابران ایرانی

چند ماه بعد و در ماه فوریه، خبر رسمی خرید این اکسچنج توسط شرکت Circle Financial رسانه ای گردید و این شرکت کسب وکار Poloniex را در اختیار گرفت. بسیاری از مردم معتقد بودند که الزامات تأیید هویت Poloniex به دلیل خرید آن توسط Circle بوده است چرا که این شرکت که دفتر اصلی آن در Boston قرار دارد به سیاست های تنظیم مقررات، مانند قوانین “ضد پول شویی (AML)/ شناخت مشتری (KYC)” بسیار پایبند است. هفته جاری بسیاری از مشتریان Poloniex متوجه شدند که حساب های کاربری آن ها تا زمان تأیید هویت به حالت freeze درآمده است.

Warning pops up for frozen accounts 390x28 شکایت مشتریان اکسچنج Poloniex در مورد مسدود شدن حساب های کاربری
Warning pops up for frozen accounts

بیشتر بخوانید: ابزار Buy the Market شرکت Circle برای تازه واردان به بازار رمزارز

پیگیری شکایات در انجمن ها و رسانه های اجتماعی

شکایات و دعاوی زیادی در انجمن Reddit اکسچنج Poloniex در مورد روند تأیید هویت این اکسچنج وجود دارد. یکی از کاربران با نام کاربری u/PauleeWorli مدعی است که حتی پس از تکمیل فرآیند خودکار تأیید هویت نیز نمی تواند به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشد. او توضیح می دهد:

“من یکی از کاربران قدیمی Poloniex هستم و امروز در زمان ورود به سایت به من اعلام شد که باید هویت خود را تأیید نمایم. من فرآیند را انجام دادم و فوراً ایمیلی مبنی بر تأیید هویت خود دریافت کردم؛ ولی در حال حاضر در پروفایل من اعلام شد که من دارای تأیید هویت سطح سه می باشم و در این سطح، روزانه تنها می‌توان تا سقف ۲۵ هزار دلار معامله انجام داد.”

u/PauleeWorli ادامه می دهد:

“زمانی که برای معامله و ثبت سفارش اقدام کردم به من اعلام شد که حساب کاربری من freeze شده است. من این مشکل را با ایجاد یک تیکت گزارش نمودم و سپس توییتر را بررسی نمودم. به نظر می رسد افراد زیادی با پیام “در حال تأیید شدن ولی همچنان در حالت freeze قرار دارد” مواجه شده اند. کسی می تواند در این انجمن به من کمک کند.”

بیشتر بخوانید: دادخواست یکی از کاربران Poloniex علیه این صرافی

کاربرانی که حساب کاربری خود را تأیید نکرده اند با صفحه زیر مواجه می شوند.

Legacy users who haven’t verified their accounts are greeted by this page 352x220 شکایت مشتریان اکسچنج Poloniex در مورد مسدود شدن حساب های کاربری
Legacy users who haven’t verified their accounts are greeted by this page

عدم ارسال ایمیل هشدار محدودیت زمانی برای مشتریان قدیمی

پستی که در Reddit منتشر شده است نشان می دهد که تعداد زیادی از مشتریان با وجود تأیید هویت با مشکل یکسانی در Poloniex مواجه شده اند. همین گلایه ها در توییتر نیز قابل مشاهده است و تعداد زیادی از مشتریان Poloniex در مورد حساب های کاربری freeze شده شکایت دارند. یکی از کاربران در توییتر توضیح داده است که به دلیل عدم دریافت پیام هشدار مبنی بر freeze شدن حساب کاربری در هفته جاری بسیار عصبانی است. این کاربر تأکید می کند:

“چیزی در مورد Poloniex اشتباه است. من به وضوح به خاطر دارم که هشداری در مورد غیر فعال سازی تریدینگ حساب های کاربری قدیمیِ پیش از سال ۲۰۱۸ منتشر شد ولی در آن پیام اعلام شده بود که امکان برداشت از حساب کاربری وجود خواهد داشت. حساب های کاربری به صورت ناگهانی freerze شدند، من حتی یک ایمیل در مورد محدودیت زمانی دریافت نکردم!”

همانند بسیاری از پست هایی که در Reddit منتشر شده است تعداد زیادی از کاربران نیز در توییتر نسبت به مسائل مربوط به freeze شدن حساب های کاربری واکنش نشان داده اند. در حال حاضر هیچ بیانیه رسمی در صفحه توییتر Poloniex، انجمن های Reddit یا حتی خود وب سایت منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداران نرم افزار تجاری تقلبی Poloniex Cryptocurrency را در سرویس Google Store  قرار داده اند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version