video thumb

مرگ بیت کوین نزدیک است

جردن بلفورت معروف به گرگ وال استریت، در گفت‌و‌گویی ویدیویی در فیس‌بوک مرگ بیت کوین را حتمی دانست. آقای بلفورت عقیده دارد فراز و نشیب بیت کوین در سال ۲۰۱۸ و در پیش گرفتن روند نزولی، نشان از نفس‌های آخر این ارزدیجیتال دارد.

آقای بلفورت به نگه‌دارندگان (Hodlers) بیت کوین توصیه کرد که قبل از سقوط وحشتناک بلاک چین

پایان بیت کوین

به گفته آقای بلفورت، روند نزولی که قیمت بیت کوین در ماه ژوئن سال جاری میلادی در پیش گرفته، بیانگر نزدیک شدن این ارزدیجیتال به پایان راه خود است.

 

او همچنین به این نکته اشاره کرد که سقوط بزرگی که انتظار ارزهای دیجیتال را‌ می‌کشد، حتمی است. همچنین آقای بلفورت برای روشن‌سازی خطر بیت کوین از گذشته خود و دستکاری‌هایی که در اوراق قرضه بورس انجام می‌داد، گفت. جردن بلفورت رشد عجیب قیمت بیت کوین را با نظریه اقتصادی «احمق‌تر از من» (Greater Fool Theory) توجیه کرد.

جردن بلفورت گاوهای بازار ارزدیجیتال که از میان آنان به جان مک‌آفی می‌توان اشاره کرد، را به فریب دادن مردم با وعده‌های دروغین متهم کرد و گفت :

تنها دلیلی که آن‌ها بیت کوین را تبلیغ می‌کنند این است که بازنده های زیادی را وارد این عرصه کنند و با قول قیمت‌های غیر واقعی و مضحک آن ها را فریب دهند.

تکنولوژی بیت کوین

نکته‌ای که آقای بلفورت در تمام حرف‌های خود بر آن تاکید می‌کند، ناقص بودن تکنولوژی بیت کوین است. او دراین باره می‌گوید:

همه چیز بیت کوین مشکل دارد و مشکلات فنی بسیاری در بیت کوین دیده می‌شود. اگر می‌خواهید پولتان را از دست ندهید، از بیت کوین استفاده نکنید.

گرگ وال استریت: مرگ بیت کوین نزدیک است

علی‌رغم تمامی دیدگاه‌های منفی آقای بلفورت در رابطه با بیت کوین، نظر ایشان درباره بلاک چین مثبت می‌باشد. او بینندگان ویدیو را به توجه درباره بلاک چین و فراموش کردن بیت کوین فرا خوانده و اشاره کرد که ارزهای دیجیتال بسیار کمی وجود دارند که کاربردی شده باشند.

بلفورت با اشاره به این موضوع که بیت کوین کاربردی نیست، توضیح داد که اگر جواز بلاک چین در قبال استفاده از بیت کوین بود، کل قضیه فرق می‌کرد.

این اولین باری نیست که جردن بلفورت در رابطه با بیت کوین و ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرده است. در سپتامبر ۲۰۱۷ او با نظر جیمی دیمون که بیت کوین را یک کلاهبرداری خوانده بود، اعلام موافقت کرد.

گرگ وال استریت: مرگ بیت کوین نزدیک است

چند ماه پیش نیز آقای بلفورت پا را از این هم فراتر گذاشت و ICOها را «بزرگترین کلاهبرداری در طول تاریخ» خواند.

مالکیت بیت کوین در حال افزایش است

تحقیق انجام شده توسط بانک هلندی ING نشان از علاقه بیش از پیش مردم به بیت کوین دارد. طبق این تحقیق ۱۰ درصد اروپایی ها ارزدیجیتال دارند و همچنین ۱۶ درصد دیگر در صدد خرید بیت کوین هستند. مطالعه انجام شده بین ۱۵,۰۰۰ نفر از ۱۳ کشور اروپایی انجام شده است.

نکته‌ای دیگر از این تحقیق که نشان از علاقه‌ روزافزون مردم به حوزه ارزهای دیجیتال داشت، این بود که ۱۵ درصد مردم به پرداخت حقوق خود با بیت کوین راضی بودند.

جنبه‌ای که مردم از آن ابراز نگرانی می‌کردند، در رابطه با فراز و نشیب های متعدد ارزهای دیجیتال در طول زمان بود. خانم جسیکا استون از ING در این باره می گوید:

ارزدیجیتال برای بسیاری تنها در سرمایه‌گذاری خلاصه می‌شود، اما شاید ارزدیجیتال فراتر از این حرف‌ها باشد.

طبق تحقیق انجام شده توسط ING واکنش جردن بلفورت شاید تنها برای ترس و ارعاب در حوزه ارزدیجیتال باشد. زمان همه چیز را درباره بیت کوین مشخص خواهد کرد.

آیا این ارز همانند عقیده استیو وزنیاک و جک درسی آینده درخشانی خواهد داشت، یا به مانند گفته های وارن بافت و بیل گیتس و دیگر منتقدان آن، پایان بدی در انتظارش خواهد بود؟

منبع: ethereumworldnews
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ