سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

در الکامپ امسال چه گذشت؟ (گزارشی از بزرگترین رویداد صنت الکترونیک)

نمایشگاه الکامپ ۹۷

به نقل از مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ، این نمایشگاه امسال از تاریخ ۶ الی ۹ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. الکام استارز، الکام گیمز و الکام ترندز نیز در سالن‌های ۸ و ۹ و ۱۰ و ۱۱ و ۲۷ در فضایی بالغ‌بر ۷۵۰۰ مترمربع استقرار داشتند. الکام تاکز امسال با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور طراحی و تجهیز شد. هدف آن نیز بهره‌مندی از توانمندی اساتید و نخبگان این صنف برای رونمایی از موضوعات روز فناوری اطلاعات و ارتباطات، آینده این صنعت یا مسائل و دغدغه‌های صنفی آن بود.

اهمیت بلاک چین و رمز ارز ها در نمایشگاه امسال

با محبوبیت روز افزون تکنولوژی بلاک چین

حضور مسئولان و استقبال مقامات دولتی از این تکنولوژی

حضور مسئولان و استقبال آن ها از تکنولوژی های نوین این نمایشگاه و استارت آپ های نو پا، به عنوان نقطه عطفی برای همه کسانی بود که با وجود مشکلات این حوزه از جمله محدودیت های گمرکی، ارزی، تعرفه ای، ثبت سفارش، ترخیص کالا و دیگر محدودیت های صنفی با امید به آینده بهتر در این نمایشگاه شرکت کرده بودند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با رمز ارز ها و فواید آن در نخستین روز این نمایشگاه اظهار کرد:

” با استفاده از رمز ارز ها شاید بتوان معاملات خرد را در تحریم ها دور زد؛ در صورتی که این ارز ها قانونی باشند، بهتر می توان از آنها استفاده کرد.”

وی در ادامه سخنانش در رابطه با مزیت های فناوری بلاک چین

آذری جهرمی هم چنین در رابطه با خبر رو نمایی از پروتکل اولیه رمز ارز ملی در این نمایشگاه اظهار بی اطلاعی کرد. او هم چنین اعلام کرد که تیم های پژوهشی حوزه بلاکچین در این وزارتخانه مشغول بررسی جوانب و فراهم کردن بستر لازم برای به کارگیری گسترده این تکنولوژی در کشور هستند.

همان طور که پیش تر در کانال رسمی ارزجو نیز منتشر شد، دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز در حاشیه این نمایشگاه اعلام کرده بود که با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی کشور و وجود تحریم ها، احتمال مجاز شدن رمز ارز ها در ایران وجود دارد. اما هنوز راجع به این که کدام یک از رمز ارز ها مجاز اعلام شوند، تصمیمی اتخاذ نشده است.

جامعه جوان استارت آپی و امید به آینده

از نکات بارز این نمایشگاه این بود که استارت آپ های مختلف بر خلاف سال گذشته که به استند رایگان و میز کوچکی برای معرفی کار خود بسنده کرده بودند، امسال با رزرو غرفه های بزرگ تر جدیت و اشتیاق خود را در این عرصه به شرکت کنندگان و مسئولین نشان دادند. حضور گسترده بازدیدکنندگان نیز با وجود برگزاری این نمایشگاه در نخستین روز های هفته، نشان از علاقمندی مردم به عرصه تکنولوژی خصوصا حوزه IT دارد.

اگر شما نیز فرصت شرکت در این نمایشگاه را داشته اید، تجربیات خود را با ما و سایر مخاطبان در میان بگذارید.

به نظر شما برگزاری چنین نمایشگاه هایی برای استارت آپ های نوپای عرصه بلاکچین و رمز ارز ها، چه دستاورد هایی می تواند داشته باشد؟

آیا معرفی تکنولوژی بلاکچین و کاربرد های آن به مردم و مسئولین می تواند در راستای به کارگیری گسترده آن در کشور موثر واقع شود؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version