یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

ارائه تغییراتی در وایت پیپر لیبرا برای جلب نظر قانون‌گذاران ایالات متحده!

بر اساس گزارش های منتشر شده، صاحب نظران ارز دیجیتال معتقدند که انجمن لیبرا بیشترین نگرانی های قانون گذاران را با به روزرسانی اخیر وایت پیپر خود از بین برده است.

پس از بازنگری در وایت پیپر اصلی لیبرا که با شک و تردید شدید سیاستگذاران ایالات متحده روبرو شد، سیلویا گارسیا (Sylvia Garcia)، عضو کمیته خدمات مالی مجلس – نماینده دموکرات از تگزاس – اظهار داشت که نسخه به روز شده وایت پیپر فیس بوک حاوی هیچ تغییر اساسی نیست و این توکن همچنان باید تحت نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار بگیرد.

علاوه بر این، نماینده ماکسین واتر، دموکرات از کالیفرنیا و رئیس کمیته خدمات مالی، سال گذشته از تیم اصلی لیبرا خواست که موقتاً تلاش های توسعه خود را متوقف کند تا اعضای کنگره بتوانند مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک و دیوید مارکوس، رئیس کالیبرا را به منظور تعیین قانونی بودن و سودمندی کلی این ارز دیجیتال، که به اعتقاد کنگره می تواند برتری دلار آمریکا را تهدید کند و همچنین بسیاری از ارزهای کوچکتر فیات را به خطر اندازد، مورد سؤال قرار دهند.

وایت پیپر به روز شده لیبرا

هنگامی که فیس بوک مفهوم اصلی را برای توکن لیبرا در ژوئن سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کرد، به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال واحد بود که بتواند بطور ویژه برای کاربران پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی طراحی شود، در نتیجه تراکنش های پولی را بدون استفاده از زیرساخت های مالی محلی تسهیل کند. . با این حال، به دنبال تعدادی از شکایات، انجمن لیبرا اکنون وایت پیپر خود را برای دلجویی از قانون گذاران مالی با ایجاد استیبل کوین های مختلف که به جای صدور یک توکن دیجیتال واحد، با ارزهای مختلف گره خورده اند، بازسازی کرده است.

برای بحث درباره ادعاهای گارسیا در مورد لیبرا، کوین تلگراف با آدریان پولارد (Adrian Pollard)، یکی از بنیان گذاران BitHolla – یک پلتفرم معاملاتی حرفه ای و سیستم مدیریت کیف پول دارایی های دیجیتال – گفتگو کرد. پولارد اظهار داشت که از آنجایی که لیبرا توسط سبدی از ارزهای فیات اصلی پشتیبانی می شود، بدون تغییر قیمت پایه دارایی های سبد، قیمت آن قابل دستکاری نیست. وی در ادامه خاطرنشان کرد:

لیبرا به گونه ای طراحی شده است که قیمت خود را به سبدی از ارزهای مختلف وابسته کرده است. این ارزها دلار، یورو، پوند انگلیس، ین ژاپن و هستند که بیشتر توسط دلار پشتیبانی می شود. لیبرا مانند بسیاری از ارزهای دیگر طراحی شده است که مانند دلار سنگاپور سبد خرید هستند – که قانونی است. من نگرانی های گارسیا را بی دلیل می دانم. کوین تجدیدنظر شده  جدید لیبرا در حال تقلید از استیبل کوین هایی مانند USD تتر است که احتمالاً لیبرا ارزش پول کشوری را نشان خواهد داد که در آنجا معامله می شود.

به همین ترتیب، با ارائه افکار خود مبنی بر اینکه چرا Rep. Garcia موضوع فوق را مطرح می کند، Marcus Swanepoel ، مدیرعامل اپراتور سرویس کیف پول crypto Luno ، به کوین تلگراف گفت که گارسیا یکی از دو پیشنهاد دهنده قانون استیبل کوین های مدیریت شده، اوراق بهادار هستند در سال ۲۰۱۹ بود که هدفش این بود که استیبل کوین فیس بوک به عنوان یک اوراق بهادار طبقه بندی شود، بنابراین جای تعجب ندارد که او یک بار دیگر وایت پیپر انجمن لیبرا را به چالش می کشد. Swanepoel در ادامه عنوان کرد:

“وایت پیپر تغییر یافته انجمن لیبرا ” – لیبرا  ۲٫۰ – تغییرات اساسی را در نحوه عملکرد استیبل کوین ها ایجاد می کند و این جایی است که باید مورد بحث قرار گیرد. هیچ حکم قطعی در مورد اینکه آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، اسیبل کوین ها را به عنوان اوراق بهادار تلقی می کند یا خیر، وجود ندارد. مشکل این است که استیبل کوین ها جایگزین بخشی از یک سیستم مالی را جایگزین خواهد کرد که در تلاش است تا آنها را طبقه بندی کند. “

یک موضوع درمورد چگونگی عملکرد لیبرا در تست هاوی – روشی است که معمولاً برای تعیین اینکه یک دارایی خاص اوراق بهادار است یا خیر صورت می گیرد- Sidharth Sogani ، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی بلاک چین و ارز دیجیتال Crebaco، به کوین تلگراف گفت که این دارایی هنوز به دلیل چند جنبه که برای سیستم پرداخت جهانی پرداخت بسیار پیشرفته است، هنوز هم تحت نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است. وی عنوان کرد:

“از نظر من این ارز، تست هاوی را برآورده نمی کند زیرا یک سرمایه گذاری اوراق بهادار نیست. اما به دلیل ماهیت دستکاری شده، با بهره گیری از اختلاف نرخ ارز، دامنه سودآوری وجود دارد. در اینجا حتی اگر در تست هاوی نیز پذیرفته نشود، هنوز احتمال ایجاد سود از داوری مرزی وجود دارد. “

علاوه بر این، برای تسویه تراکنش های خود، از پروتکل SWIFT استفاده نمی کند. در عوض، این ارز به گونه ای طراحی شده است که تراکنش های بومی آن با استفاده از سیستم همتا به همتا تسویه می شود. Sogani همچنین خاطرنشان کرد که “اگر پول خود را در توکن های لیبرا نگه دارم، لیبرا قرار است تا زمان استفاده از آن، پولم را ایمن نگه دارد. به دلیل این جنبه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مجاز است با در نظر گرفتن حقوق مصرف کننده، دخالت کند.

جو لالوز (Joe Lallouz)، مدیرعامل شرکت زیرساخت های بلاک چین Bison Trails که بخشی از انجمن لیبراست، با بیان اینکه پیشرفت های اخیر انجمن ایرا به قانون گذاران کمک می کند تا لیبرا را به دید دیگری نگاه کنند، به کوین تلگراف اظهار داشت:

“این تغییر طراحی، سیستم پرداخت لیبرا را تقویت می کند و این به این معنی است که با پشتیبانی بیشتر از طیف وسیعی از موارد مصرف داخلی، در کشورهای جهان قابل دسترس تر خواهد بود. Bison Trails از دیدن مشارکت های متن باز جامعه در حال توسعه به بلاک چین لیبرا هیجان زده است. تعامل با یک جامعه توسعه دهنده جهانی یک عنصر اساسی برای موفقیت یک پروتکل است.”

آیا نگرانی های ایجاد شده در زمینه مقررات مربوط به وایت پیپر لیبرا برطرف شده است؟

حتی اگر آخرین نسخه کوین لیبرا براساس نسخه های دیجیتالی دلار، یورو و پوند استرلینگ باشد – همه اینها از طریق زیرساخت های بلاک چین بومی این شرکت پخش می شود – اکوسیستم لیبرا کماکان به طور کامل مجاز باقی می ماند و ویژگی های کمی برای عدم تمرکز دارد که یکی از ویژگی های بارز فناوری ارز دیجیتال است.

به گفته لکس سوکولین (Lex Sokolin)، سرپرست جهانی فناوری مالی در شرکت نرم افزاری بلاک چین کانسیسیس (ConsenSys)، این چیزی است که باعث می شود تا لیبرا بسیار خطرناک باشد و در عین حال احتمالاً مورد پذیرش قرار بگیرد. وی تصریح کرد: با انتشار نسخه دوم وایت پیپر لیبرا، این ارز دیگر غیرمجاز نیست و در عوض سبدی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است که تحت نظارت قانون گذاران می باشد.

با این حال، پولارد معتقد است که بخش عمده ای از احساسات منفی که در حال حاضر در مورد لیبرا وجود دارد، صرفاً به دلیل ارتباط آن با فیس بوک است – شرکتی که سابقه ای مشکوک با حریم خصوصی و اخلاق کلی پیرامون مدل معاملاتی خود داشته است.

با این حال ، از آنجا که نگرانی ها در مورد ارزهای کاغذی آلوده همچنان به عنوان مجرایی برای قرار گرفتن در معرض ویروس کووید ۱۹ است و چین تهدید به پیشبرد فضای ارزهای دیجیتال است، پولارارد اطمینان دارد که قانون گذران چاره ای نخواهند داشت جز اینکه به زودی به نوآوری های مانند لیبرا چراغ سبز نشان دهند.

در حقیقت، استدلال می شود که ایالات متحده با استفاده از ترکیب بازار جهانی و لیبرا و فیس بوک، می تواند تسلط مالی خود را از طریق شرکت های مختلف آمریکایی با استفاده از دلار آمریکا به عنوان وثیقه اصلی برای حمایت از عرضه استیبل کوین های بومی خود در بازار حفظ کند.

آینده لیبرا

از آنجا که کشورها در سراسر جهان به تدریج به سمت شیوه دیجیتالی تر مدیریت مالی در میان همه گیری های ویروس کرونا ، حرکت می کنند،Sogani  معتقد است که لیبرا در حال حاضر شانس خوبی برای پذیرش عمده دارد: “این ارز چندین تغییر دیگر را انجام می دهد، اما در نهایت دولت آمریکا به این ارز اجازه عرضه را خواهد داد. آنها مجبور به این کار هستند، چرا که در غیر این صورت باید رهبری را به چین واگذار کنند.”

Swanepoel بر این عقیده است که اگرچه تقریباً استدلال های حقوقی برای و علیه لیبرا وجود خواهد داشت، اگر چنین دارایی هایی قادر به ارائه مزایای واقعی برای میلیون ها نفر باشند، پس استفاده از آنها هم به بخش مالی سنتی و هم به صنعت ارزهای دیجیتال کمک خواهد کرد. علاوه بر این، او اظهار داشت: “استیبل کوین ها ،نشانه پایان دلار، یورو یا پوند نیستند، بنابراین قانون گذاران باید با هم همکاری کنند تا بهترین جواب را برای همه بگیرند، نه فقط برای چند نفر.”

با این حال، با توجه به این واقعیت ساده که لیبرا یک ارز غیر متمرکز نیست، بلکه یک شیوه انتقال خصوصی است که از تکنیک های ارز دیجیتال برای اهداف مرتبط با اوراق بهادار استفاده می کند، هنوز نا مشخص است که آیا جامعه ارزدیجیتال جهانی، به طور کلی از این این دارایی جدید استقبال خواهد کرد یا خیر.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ