video thumb

توقف فعالیت شرکت ارز دیجیتال هلندی به دلیل اجرای AMLD5

بر اساس گزارش های منتشرشده، یک پلتفرم پس انداز ارز دیجیتال یک نفره اعلام کرده است که با اجرای قوانین ضد پولشویی AMLD5 در اروپا، متوقف خواهد شد.
پلتفرم پس انداز بیت کوین (BTC) هلندی Bittr تصمیم گرفته است که عملیات خود را قبل از معرفی مقررات مبارزه با پولشویی AMLD5 یا AML اتحادیه اروپا در هلند،  متوقف کند.

بسته شدن Bittr در پی انتقاد از اجرای AMLD5 در هلند است. بنا بر گزارش ها، با اجرای این قوانین، شرکت های رمزنگاری نسبت به شرکت های کارت اعتباری و trusts سنتی متحمل هزینه های بیشتری می شوند.

اجرای AMLD5 در هلند منجر به تعطیلی Bittr می شود

روبن واترمن (Ruben Waterman)، بنیان گذار Bittr در تاریخ ۲۲ آوریل اعلام کرد که این پلتفرم در ۲۸ آوریل متوقف خواهد شد. اعتراضات واترمن برای اجبار به جمع آوری داده های شناسایی هویت حساس مربوط به مشتریان خود می باشد، “حتی آنهایی است که بخش ناچیزی از بیت کوین به ارزش ۲۸ دلار را خریداری می کنند.”

بنیان گذار این پلتفرم با بیان اینکه همه مشتریان Bittr در حال حاضر هویت خود را به بانک خود ثابت کرده اند، اضافه کرد: ما ترجیح می دهیم که مشتریان ما برای چنین اسناد حساسی به ما اعتماد کنند، به هر حال آنها برای حفظ پول خود نزد ما به ما اعتماد کرده اند. ”

واترمن با بیان اینکه او مایل به ایجاد برخی از تغییرات مندرج در AMLD5 است، اظهار کرد که کسب و کار یک نفره وی منابع لازم برای مدیریت اسناد مربوط به KYC در خانه یا استخدام یک مسئول برای چنین کاری را ندارد.

وی اظهار داشت که آنها، با هر شرکت بیت کوین در هلند به عنوان یک بانک یک استارتاپی مانند Bittr رفتار می کنند که به نظر من در این طرح قانونی چنین وجود ندارد.”

شرکت های ارز دیجیتال به دلیل اجرای AMLD5 ، هلند را ترک کردند

در حالی که AMLD5 با ایجاد یک چارچوب یکپارچه AML در نظر گرفته شده بود تا وضوح نظارتی را در سطح منطقه تقویت کند، اجرای متنوع این قانون در سطح ملی باعث شده تا تفسیرهای منحصر به فردی از AMLD5 در حوزه های قضایی مختلف ایجاد شود.

واترمن خاطرنشان کرد که این آیین نامه در ابتدا با اندک اصلاحاتی به هلندی ترجمه شد. وی اظهار داشت: “با این وجود، پس از مشاوره عمومی توسط صنعت و همچنین DNB (بانک مرکزی هلند) ، انواع مقررات به آن اضافه شد.”

دستورالعمل جدید این است که تقریباً ۵۰ شرکت رمزنگاری مستقر در هلند، حدود ۱٫۸ میلیون دلار برای نظارت بانک مرکزی پرداخت می کنند که این با هزینه های توزیع شده با توجه به گردش مالی عملیات ارز مجازی هر بنگاه همراه است.

پیش از معرفی آنها، قوانین جدید بر روی صنعت ارز دیجیتال هلند تأثیر گذاشت و منجر به مهاجرت پیشگیرانه صرافی مشتقات  Deribit و بسته شدن استخر استخراج SimpleCoin شد.

واترمن خاطرنشان کرد که ممکن است Bittr  را به جای دیگری در اروپا منتقل کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ