video thumb

تیم کالیبرای فیس بوک روش‌های جدید تحمل خطا در بیزانس را تشریح می‌کند!

گزارش های منتشرشده حاکی از آن است که کالیبرا روش جدیدی را برای آزمایش تحمل خطای بیزانس یک پروتکل تشریح کرده است. تیم کالیبرای فیس بوک یک مقاله تحقیقاتی را منتشر کرده است که روش جدیدی برای تحمل خطای بیزانس یا آزمایش BFT را ارائه می دهد. گفتنی است؛ این روش که “دوقلوها” نامیده می شود، یک روش سبک برای آزمایش عملکرد BFT شبکه است.

کالیبرا در زمینه آزمایش BFT پیشگام می شود

این مقاله ادعا می کند، در حالی که بیش از دو دهه بر روی سیستم های BFT مطالعه گسترده ای صورت گرفته است، این زمینه فاقد یک استراتژی اصولی برای آزمایش پیاده سازی های BFT است.

این روش آزمایشی دو نمونه از یک نود با هویت یکسان را برای تقلید از رفتار بیزانس اجرا می کند – “از جمله تعارض، رای گیری مجدد و از دست دادن وضعیت داخلی”.

کالیبرا ادعا می کند که دوقلوها به اپراتور خود اجازه می دهند که سناریوهای حمله بیزانس را بطور منظم ایجاد کند، آنها را به صورت کنترل شده اجرا کند و خصوصیات پروتکل مورد نظر را بررسی کند.

تحمل خطای بیزانس

BFT مفهومی است که از یک مقاله علمی به دست آمده است که در سال ۱۹۸۲ توسط لسلی لامپورت (Leslie Lamport)، رابرت شوستاک (Robert Shostak) و مارشال پیز (Marshall Pease) تألیف شده است.

این استعاره از وضعیتی است که گروهی از ژنرال های بیزانس و نیروهای آنها قلعه ای را محاصره کرده و برای حمله آماده می کنند. برای موفقیت، همه طرفها باید به طور همزمان حمله کنند با این حال، آنها از یک خیانتکار در بین آنها آگاه هستند – این امر باعث می شود که نیروها با هماهنگی عمل نکنند.

در متن یک بلاک چین، این استعاره به چالش شبکه برای جستجوی هماهنگی در میان تهدید بازیگران مخرب در جستجوی ایجاد اختلال با انتقال داده های نادرست یا نادرست اشاره دارد.

بیت کوین (BTC) از طریق الگوریتم استخراج اثبات کار – تحمل خطای بیزانس را بدست می آورد – که به سرمایه گذاری عظیم منابع نیاز دارد تا بتواند تأثیر کوتاهی بر شبکه بگذارد.

دوقلوها تعهد و محدودیت را نشان می دهند

در این مقاله استفاده از دوقلوها برای بازآفرینی چندین حمله ذکر شده به پروتکل های BFT بیان شده است و تعیین می شود که دو حمله توسط دوقلوها “در عرض چند دقیقه” شناسایی می شوند.

دیوید مارکوس (David Marcus)، خالق و عضو هیئت مدیره کالیبرا در پستی در توییتر عنوان کرد:

یکی از بزرگ ترین لذت های من در کار، کار با برخی از درخشان ترین و تواناترین افراد در صنعت است. در اینجا چندین کار برجسته در مورد آزمایش پیاده سازی BFT توسط تیم تحقیقاتی قدرتمند ما انجام شده است. “

در حالی که این مقاله ادعا می کند که بسیاری از سناریوهای بیزانس را می توان با استفاده از سیستم شناسایی کرد، نویسندگان تأیید می کنند که “برخی از رفتارهای بیزانس تحت پوشش دوقلوها نیست”، از جمله مواردی که به افشای کامل گذشته علی پایبند نیستند – جایی که نودها به صورت قطعی مطابق با رفتار قبلی عمل می کنند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ