video thumb

جریمه‌ یکی از کارکنان مریل لینچ توسط FINRA به دلیل اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال

اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده (FINRA) یک نماینده سابق مریل لینچ (Merrill Lynch) را به دلیل استخراج ارزهای دیجیتال جریمه کرد و به حالت تعلیق درآورد.

گفتنی است که اقدام به فعالیت کسب و کار غیرقانونی پنهانی باعث شده است که که کیونگ سو کیم (Kyung Soo Kim)، نماینده سابق مریل لینچ شغل خود را از دست بدهد.

Moonlighting به عنوان یک ماینر ارزهای دیجیتال

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷، کیونگ سو کیم شرکت سهامی “S Corporation” را تشکیل داد و به ثبت رساند و گفتنی است که تنها سهامدار و مدیر آن نیز خود وی بود. کیم یک حساب بانکی شرکتی را باز کرد و آن را از نظر مالی نیز تأمین کرد. سپس او یک شرکت دیگر را برای ساخت و اجرای سخت افزار و نرم افزار برای فعالیت های استخراج ارزهای دیجیتال بنا نهاد.

هیچ کدام از این فعالیت ها غیرقانونی به نظر نمی رسد … اما کیم انجام این فعالیت ها را به صورت کتبی به رئیس خود اطلاع نداد.

وقتی شما به عنوان یک نماینده‌ی عمومی بورس اوراق بهادار هستید

به هر حال، رئیس او چه کاری باید انجام می داد؟

کیم از ماه مارس ۲۰۱۴ تا ماه آوریل ۲۰۱۸، از طریق همکاری با یکی از شعب شرکت Merrill Lynch به عنوان نماینده عمومی بورس اوراق بهادار (GSR) انتخاب شده بود. اما متاسفانه قوانین اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده بیان می کند:

هیچ شخص ثبت نام شده ای در اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده نمی تواند خارج از محدوده شرکت خود، در هر گونه فعالیت تجاری دخالت داشته باشد، مگر اینکه این مسئله را به اعضای آن شرکت اطلاع دهد.

تنها می توان گفت که این امر به دلیل کمبود نظارت یا شاید هم عدم شناخت قوانین توسط کیم رخ داده بود. به نظر نمی رسد که شخصی قصد داشته باشد به عمد کاری را انجام دهد که باعث شود شغل خود را در معرض خطر قرار دهد، در صورتی که می توان به سادگی از طریق یک ایمیل ساده رئیس خود را از انجام فعالیت های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال آگاه کرد.

اگر چه این امکان نیز وجود دارد که در مریل لینچ، هر نوع دخالت کارکنان در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال ناهنجاری تلقی شود.

اگر می شد اقدام به فعایت در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال را اطلاع داد، بسیار خوب بود

گفتنی است که شرکت مریل لینچ از ماه مارس سال گذشته وضعیت شغلی کیم را به دلیل عدم اطلاع رسانی درباره‌ی فعالیت های کسب و کار بیرونی به حالت تعلیق درآورده است.

و حالا بعد از گذشت بیش از یک سال از این ماجرا، اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده اخیرا نامه کیم را که در زمینه‌ی AWC (پذیرش، امتناع و رضایت) برای حل و فصل کردن این قضیه ارسال کرده بود، پذیرفته است.

در این نامه کیم پیشنهاد کرده بود که او می بایست به مدت یک ماه از ارتباط با هر شرکت عضو اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده منع شود. همچنین پیشنهاد کرده بود که به مبلغ ۵۰۰۰ دلار جریمه شود که این مبلغ نیز فقط باید به یک شرکت عضو اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده پرداخت شود.

لازم به ذکر است که اداره تنظیم مقررات صنایع مالی ایالات متحده نیز پیشنهاد وی را مورد پذیرش قرار داد.

باید عنوان کرد که در این ماجرا این مرد، کار خود را از دست داده، اما بیشتر از اینکه از روی عمد اقدام به مخفی کاری کرده باشد به دلیل عدم آگاهی کافی این کار را انجام داده است.

در این مورد کیم به واقع کار اشتباهی انجام نداده است، اما قوانین، قوانینند… خب، در این ماجرا، اگر شما به جای کیم بودید، چه مجازاتی را برای خود در نظر می گرفتید؟

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ