سرمایکس
video thumb

بزرگ‌ترین برندگان و بازندگان ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹!

سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ در حال به پایان رسیدن است و قیمت ها برای کسانی که در سال جاری بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، بسیار بالاتر از سال گذشته است. و گفتنی است که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون بیشتر ارزهای دیجیتال با رشد قبل توجهی روبرو بوده اند.

رشد ۳۵۰ الی ۵۵۰ درصدی دارایی های دیجیتال

در سال ۲۰۱۸، بسیاری از طرفداران و معامله گران ارزهای دیجیتال به این سال به عنوان زمستان ارزهای دیجیتال اشاره داشتند. چرا که در طول این سال قیمت ها کاهش بودند. با این حال، در سال ۲۰۱۹ داستان به طور کامل تغییر کرده است، زیرا اکثریت قریب به اتفاق ارزهای دیجیتال در طول دو ماه گذشته ارزش قابل توجهی به دست آورده اند.

رشد ۵۲۱ درصدی بایننس کوین

در واقع، یک دسته از ارزهای دیجیتال، که بعضی از آنها نسبتا ناشناخته هستند، طی شش ماه گذشته بین ۳۵۰الی۵۵۰٪ افزایش یافته اند. بایننس کوین (BNB) یکی از ارزهای دیجیتال است که در طول سال جاری با رشد عمده ای روبرو شد و توانست در طول سه ماهه اول و دوم سال جاری ۵۲۱ درصد افزایش پیدا کند. پس از آن چین لینک (LINK) 51 درصد، راون کوین (RVN) 379 درصد، Ignis (IGNIS) 357 درصد و لایت کوین (LTC) 345 درصد افزایش قیمت داشتند. با وجود این افزایش قیمت ها، اما قیمت بعضی از ارزهای دیجیتال نظیر لایت کوین همچنان ۶۴ درصد پایین تر از دوران اوج قیمت های خود می باشد.

رشد ۳۴۱ درصدی لایت کوین

بیت کوین کش، ۲۴ امین ارز دیجیتال است که در سال جاری با رشد ۱۵۸ درصدی روبرو شد

سایر ارزهای دیجیتال که در سال جاری با رشد قابل توجهی روبرو شدند، عبارتند از: هلو (HOT)، اورکس (EVX)، موناکو (MONA)، انجین (ENJ)، ریپیو (RCN) و زد کوین. (XZC) تمام این ارزهای دیجیتال در سال جاری بین ۱۶۹ تا ۲۸۲ درصد افزایش قیمت داشته اند. گفتنی است که ۱۰ دارایی دیجیتال برتر در بازار سرمایه نیز در طول ۶ ماهه آخر با رشد حداقل ۱۰۰ درصدی روبرو بوده اند. رقبای بعدی بایننس کوین و لایت کوین در بین این ۱۰ دارایی دیجیتال برتر ایوس (EOS) است که ۱۶۴ درصد افزایش قیمت داشته است.

رشد ۱۵۸ درصدی بیت کوین کش

پس از آن بیت کوین کش (BCH) قرار دارد که با رشد ۱۵۸ درصدی روبرو بوده است، که ۲۴ امین ارز دیجیتال است که توانسته با افزایش قیمت روبرو شود. بعد از آن بیت کوین کور ((BTC) قرار دارد که تاکنون ۱۵۰ درصد رشد داشته است. دو ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۱۹ با رشد کمی روبرو بوده اند، عبارتند از: ریپل (XRP) که ۲۱ درصد رشد داشته و استلار (XLM) که تنها ۹ درصد رشد داشته است.

رشد ۱۵۰ درصدی بیت کوین کور

مجموعه ای از ارزهای دیجیتال که با رشد منفی روبرو بوده اند

اگر شما بر روی مجموعه ای از ارزهای دیجیتال مانند مجموعه ارزهای دیجیتال صرافی کوین بیس که در ماه سپتامبر ۲۱۸ ارائه داد، سرمایه گذاری کرده اید، شما شاهد رشد منفی نیز خواهید بود. در آن زمان این پلتفرم معاملاتی نمونه ای از ارزهای بازار را ارائه داد که شامل بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین و اتریوم کلاسیک (این ارز دیجیتال با رشد ۶۷٫۸۱ درصدی روبرو بوده است) می شد.

قیمت بیت کوین کش و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال همچنان با اوج قیمت های خود در دسامبر سال ۲۰۱۷ فاصله دارد

بیت کوین کور (BTC) همچنان ۵۴ درصد از زمان اوج قیمت خود در تاریخ ۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۷ پایین تر است و ریپل (XRP) 89 درصد پایین تر است. اتریوم (ETH)، که سومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار است نیز همچنان ۸۱ درصد از زمان اوج قیمت خود پایین تر می باشد. پس از این‌ها لایت کوین، بیت کوین کش، ایوس و استلار قرار دارند که هر کدام به ترتیب،۶۴ درصد، ۸۱ درصد، ۷۰ درصد ۸۷ درصد از زمان اوج قیمت خود پایین تر هستند.

ارزهای دیجیتالی که بدترین عملکرد را در طول سال ۲۰۱۹ داشته اند

ارزهای دیجیتالی که بدترین عملکرد را در طول ۶ ماهه اول سال ۲۰۱۹ داشته اند، مجموعه ای از دارایی های دیجیتال معروف و ناشناخته را در بر می گیرند. و گفتنی است که Counterparty (XCP) بزرگ ترین بازنده سال ۲۰۱۹ در میان ارزهای دیجیتال است که تاکنون ۷۷ درصد کاهش قیمت داشته است.

کاهش ۷۷ درصدی قیمت Counterparty (XCP)

سایر ارزهای دیجیتالی که در سال ۲۰۱۹ عملکرد خوبی نداشته اند، عبارتند از: دنتاکوین (DCN)که ۷۰ درصد کاهش قیمت داشته، سالت (SALT) با ۵۴ درصد کاهش قیمت، سابستراتوم (SUB)با ۵۰ درصد کاهش قیمت، نام کوین (NMC) با ۴۹ درصد کاهش قیمت، کوارک چین (QKC) با ۴۷ درصد کاهش قیمت، hxro (HXRO) و فکتوم (FCT) با ۴۲ درصد کاهش قیمت. سایر دارایی های دیجیتال دیگری که با کاهش عمده ای روبرو بودند، عبارتند از: بیت کوین پرایوت، الکترونیوم، استارتیس، pivx و اسپانک چین (spankchain).

کاهش ۷۰ درصدی دنتا کوین (DCN)

چه چیزی باعث رشد ارزهای دیجیتال بوده است

شش ماهه اول سال ۲۰۱۹ برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال هیجان انگیز است چرا که بخش اعظم این اقتصاد دیجیتال در حال بازیابی قیمت هایی است که در طول سال ۲۰۱۸ از دست داده است. لازم به ذکر است که کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال تاکنون بیش از یک چهارم تریلیون دلار می باشد و گفتنی است که حجم معاملات جهانی در طول دو ماه گذشته روزانه ۴۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است.

گفتنی است؛ گمانه زنی های زیادی مبنی بر اینکه چرا پول جدید به این اقتصاد وارد می شود، وجود دارد و پاسخ آن بسته به اینکه چه کسی جوابگو خواهد بود، متفاوت است. برخی معتقدند که علاقه به سرمایه گذاری نهادی در ارزهای دیجیتال زیاد است و برخی دیگر وجود نوسانات در کشورهای زیادی در سراسر جهان را دلیل چنین مسئله ای می دانند. دلیل آن هر چیزی ممکن است باشد، مهم این است که قیمت دارایی دیجیتال در سال جاری با سود قابل توجهی روبرو بوده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version