یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

توماس لی: سرمایه گذاران بیت کوین دچار فومو خواهند شد!

همانطور که می ‌دانید قیمت بیت کوین بالاخره از ۱۰٫۰۰۰ دلار عبور کرد. بیت کوین روز جمعه در یک حرکت انفجاری از تمام سطوح مقاومت قبلی موجود خود در سطح ۹٫۰۰۰ دلار عبور کرد و به ۱۰٫۰۰۰ دلار رسید و سپس در شنبه صبح حتی تا سطح ۱۱٫۲۰۰ دلار هم افزایش پیدا کرد.

با این حرکت، تعدادی از تحلیلگران برجسته، مانند توماس لی (Thomas Lee) از موسسه سرمایه گذاری شناخته شده Fundstrat، پیش بینی کرد که فومو (ترس از دست دادن فرصت) به بازار ارزهای دیجیتال باز خواهد گشت. لی در توئیتر خودش نوشت که بعد از ۱۰٫۰۰۰ دلار، کسانی که بعد از سقوط ۹۰ درصدی بیت کوین نگاه حسرت آمیز به آن داشتند و همچنین کسانی که فکر می‌کردند بیت کوین برای همیشه مرده است، دچار فومو خواهند شد.

در واقع، به نظر می رسد که بعد از عبور بیت کوین از ۱۰٫۰۰۰ دلار در روز جمعه، فومو وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است. همانطور که سرویس تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال ViewBase عنوان می کند، جریان عظیمی از استیبل کوین‌ها به سمت صرافی‌ها سرازیر شده اند. به طور دقیق تر، تنها در عرض یک ساعت بعد از عبور قیمت از ۱۰٫۰۰۰ دلار، ارزهای دیجیتال با پشتوانه دلار، به ارزش تقریبی ۲۵ میلیون دلار راه خود را به سوی صرافی‌ها پیدا کردند.
چنین جریان عظیمی مستقیما به این مساله اشاره دارد که سرمایه گذاران و احتمالا نگه دارندگان بزرگ ارزهای دیجیتال، بعد از عبور قیمت بیت کوین از ۱۰٫۰۰۰ دلار، به دنبال اخصیص مجدد بودجه در این حوزه هستند. تاثیر خرید بیت کوین با استیبل کوین‌ها بر روی بازار به صورت کامل مشخص نیست، اما احتمالا دارای تاثیر منفی کمی نخواهد بود.

انتشار میلیون‌ها دلار توکن USDT توسط تتر

با سرازیر شدن موج استیبل کوین‌ها به سوی صرافی‌ ها، تتر، شرکت پشتیبان USDT، شروع به انتشار تعداد بیشتری از این توکن کرده است. این مساله به این نکته اشاره دارد که، علاوه بر انتشار توکن‌ های بدون پشتوانه توسط تتر، سرمایه گذاران و شرکای بیتفینکس (Bitfinex)، به منظور بالا بردن تقاضا هم برای USDT و هم برای بیت کوین، اقدام به تزریق پول به اکوسیستم استیبل کوین‌ کرد‌ه‌اند.

تعداد توکن‌ های USDT موجود در چرخه در حال حاضر ۳٫۸ میلیارد دلار است که در بالاترین حد خود قرار دارد. این قطعا یک نشانه‌ی روشن از رشد علاقه سرمایه گذاران است. بر اساس اخباری که قبلا منتشر شده اند،USDT در حال از دست دادن رابطه یک به یکش با دلار آمریکاست و با توجه به حجم بالای فروش آن در حال حاضر با قیمت ۰٫۹۹۴ دلار معاله می‌شود. این بدان معنی است که سرمایه گذاران در حال دامپ کردن استیبل کوین برای بیت کوین، اتریوم و سایر دارایی های دیجیتال بزرگ می باشند.

عده‌ای پا را از این هم فراتر گذاشته ‌اند و عنوان می کنند که هر زمان تتر اقدام به انتشار حجم عظیمی از USDT می‌ کند، نشانه‌ی این است که یک رالی بزرگ‌تر در راه است. مثلا تحلیلگری به نام Flib Flib عنوان می کند که با استفاده از تحرکات بازار تتر، می ‌توان حرکات بعدی بیت کوین را پیش بینی کرد.
در واقع، طی چند ماه گذشته، میلیون‌ها دلار USDT به سمت بازار بیت کوین سرازیر شده است که ظاهرا حرکت را به سمت بالا پیش بینی می‌کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ