video thumb

افزایش قیمت بیت‌ کوین به دنبال رویداد نصف شدن پاداش استخراج در سال ۲۰۲۰!

به نظر می‌آید که قیمت بیت کوین ، با نزدیک شدن به رویداد نصف شدن پاداش استخراج (هالوینگ) سال ۲۰۲۰ آماده ی یک جهش عظیم است و بنیادهای شبکه در بالاترین سطح خود به سر می‌برد.

معیارهای شبکه‌ی بیت کوین در بالاترین حد

با توجه به اینکه تا رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین کمتر از یک سال دیگر باقی است، پارامترهای فعالیت شبکه همچنان به ثبت رکوردهای جدید ادامه می دهند. بر اساس اطلاعات گزارش شده در سایت Blockchain.com معیارهایی مانند نرخ هش، سختی شبکه و اندازه بلاک چین همگی در بالاترین سطوح خود قرار دارند.

در زمان نگارش این گزارش، نرخ هش شبکه در حدود ۷۴ میلیون ترا هش بر ثانیه (TH/s) است. این نمودار نشان دهنده‌ی این است که قدرت پردازشی که برای ایمن سازی شبکه به کار می ‌رود، از آخرین سقوط در سال ۲۰۱۸، حدود ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

در آن زمان، ترس پیچیده‌ای از مرگ صنعت ماینینگ وجود داشت، زیرا بسیاری از نودها در نتیجه سقوط ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین و کاهش شدید سود آن‌ها از شبکه بیت کوین خارج شدند. اما پس از گذشت ۶ ماه وضعیت کاملا بر عکس شده است.

پیشرفت چشمگیر در بنیان‌های شبکه، شاهد هجوم سرمایه گزاری در حوزه استخراج است. در اوایل ماه جولای، یک شرکت استخراج ارز دیجیتال آلمانی به نام نورثرن بیت کوین اعلام کرد که قصد دارد ۵٫۰۰۰ دستگاه استخراج اسیک از شرکت های کنان کرییتیو (Canaan Creative) و بیت مین خریداری می کند.

آیا قیمت بیت کوین در بالاترین سطح قبل از رویداد نصف شدن پاداش است؟

گمانی ‌زنی‌های بسیاری در مورد احتمال ثبت یک رکورد قیمت جدید، حتی قبل از نصف شدن پاداش در سال ۲۰۲۰، وجود دارد در حال حاضر بیت کوین با ۱۲۰ درصد افزایش قیمت نسبت به شروع سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱٫۰۰۰ دلار معامله می شود.

کریگ کاب (Craig Cobb)، که یک معامله گر ارز دیجیتال در وب سایت Tradercobb.com می باشد، رکورد جدید ۲۷٫۲۰۰ دلار را برای قیمت بیت کوین پیش بینی می کند. هر چند کاب عنوان می کند که پیش از اینکه بیت کوین به بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ هزار دلار دست یابد، ممکن است یک کاهش تا زیر ۹٫۰۰۰ دلار را تجربه کند.

ارزهای دیجیتال برتر بازار، یک کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی نسبت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ داشته‌اند. کاب بر این باور است که هر بازگشت قیمت، بیت کوین را به محدوده زینش باز می‌گرداند (این محدوده عملکرد قیمت، میانگین متحرک ۱۰ تا ۲۰ روزه است.)

احتمالا وقایع گذشته، بینش هایی را برای زمان پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج ارائه دهد. قیمت بیت کوین پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج در سال ۲۰۱۶، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. این صعود قیمت در اواسط ماه دسامبر سال ۲۰۱۷، زمانی که قیمت بیت کوین تا نزدیک ۲۰٫۰۰۰ دلار افزایش یافت، به اوج خود رسید.

تحلیل قیمتی مانند جریان سهام و مدل سازی، قیمت بیت کوین را برای رویداد نصف شدن پاداش استخراج تا سال ۲۰۲۰ در حدود ۵۵٫۰۰۰ دلار پیش بینی می ‌کند. یک ضریب ۱۰ برابری مانند سال ۲۰۱۶، می‌تواند قیمت بیت کوین را تا پایان ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ دلار برساند. این صعود قیمت هر چند تنها یک گمانه زنی است، اما باز هم ممکن است که برای نجات مک آفی و جواهراتش کافی نباشد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ