سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

وقتی بیت کوین ناپدید می‌شود: داستان ۶ نفری که ارزهای دیجیتال خود را از دست دادند

طبق یک تحقیق جدید مشخص شده است که مقدار زیادی از بیت کوین‌ها و ارزهای دیجیتال تا به حال در سراسر دنیا از دست رفته‌ و ناپدید شده‌اند.

 

ارزجو : با وجودی که بیت کوین سال‌ها است در گردش است ولی به علت روش پیچیده عملکرد ارزهای دیجیتال هنوز هم به عنوان یک چیستان برای بسیاری از مردم مطرح است. برخلاف ارزهای سنتی که در بانک‌ها نگهداری می‌شوند، بیت کوین در سراسر دنیا بین مردم پخش شده و شاید هیچ‌گاه نتوان بیت کوین‌های از دست رفته را دوباره به دست آورد.

طبق یک تحقیق جدید مشخص شده است که مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال تا به حال در سراسر دنیا از دست رفته‌اند و ناپدید شده‌اند. از ۱۶/۷ میلیارد سکه‌ای که تا تاریخ ۱۱/۲۰۱۷ استخراج شده‌اند، حدود ۲/۶ میلیون سکه تا به حال در اثر گم شدن، از چرخه خارج شده‌اند. ۱/۰۴ میلیون بیت کوین از سکه‌های اصلی هیچ گاه پیدا نخواهند شد و سکه‌های خرید و فروش شده و ۲ درصد سکه‌هایی که بر روی آنها سرمایه‌گذاری شده است نیز دارای همین سرنوشت می‌شوند. از جانب دیگر، میلیون‌ها دلار نیز توسط اشخاصی که پس از آن که نمی‌توانند قیمت اصلی سکه‌ها را در اثر نوسانات حدس بزنند، سکه‌های خود را با قیمت پایین می‌فروشند از بین می‌رود.

 

سکه‌های گمشده

برای اینکه درک بهتری در مورد این جریان پیدا کنید، باید گفت که سکه‌ها بیشتر اوقات به علت‌های زیر از دست می‌روند: افراد کلیدهای شخصی خود را گم می‌کنند، کاربران هنگامی که قیمت بیت کوین کاهش پیدا می‌کند آن را خرج می‌کنند، کاربران کامپیوترهای خود یا درایوهای سخت افزاری خود را که شامل کلیدهای شخصی آن‌هاست اشتباهاً به دور می‌اندازند و یا صرافی‌ها و بنگاه‌های مالی ارز دیجیتال مورد هک و سرقت قرار می‌گیرند.

هنگامی که این سکه‌ها از دست می‌روند تقریباً دیگر هیچ شانسی برای برگرداندن سکه‌ها وجود ندارد. سیستم ترفندی برای دوباره پس گرفتن سکه‌های از دست رفته ندارد، زیرا این کار ممکن است به امنیت سیستم خدشه وارد کند. بسیاری از افراد حتی سعی کرده‌اند به محل دفن زباله‌ها بروند و با جستجو در زباله‌ها بتوانند کلیدهای شخصی خود را پیدا کند و یا بسیاری از آنها حتی به روانکاوی و هیپنوتیزم روی آورده‌اند تا بتوانند پسوردهای خود را به خاطر بیاورند.

ما در این مقاله تصمیم داریم ماجرای برخی افراد را که مقادیر زیادی بیت کوین از دست داده‌اند برای شما تعریف کنیم.

 

جیمز هاولز

در تابستان سال ۲۰۱۳ هنگامی که جیمز در حال تمیز کردن میز کارش بود، اشتباهاً یک درایور سخت افزاری را که مربوط به لپ‌تاپ قدیمی‌اش بود دور انداخت. چند ماه بعد به خاطر آورد که آن درایو در حدود ۷۵۰۰ بیت کوین که او در سال ۲۰۰۹ آنها را استخراج کرده بود، داشته است.

هنگامی که او متوجه شد قیمت بیت کوین از هزار دلار هم بالاتر رفته فهمید که آن درایو سخت افزاری ۷ میلیون دلار ارزش دارد. امروزه ارزش آن درایو سخت افزاری ۶۰ میلیون دلار است. چند سال آینده جیمز که دیگر با سرنوشت خود کنار آمده بود ولی هر چه که قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کرد، زندگی برای او سخت‌تر می‌شد این مرد در مصاحبه‌ای به تازگی گفته است:

می‌دانید گاهی پیش می‌آید که هنگام دور انداختن چیزی احساس بدی به آدم دست می‌دهد. من هم در آن لحظه که درایو سخت افزاری را در سطل آشغال می‌انداختم، احساس بدی داشتم.

بالاخره جیمز تصمیم گرفت روش‌هایی را پیش بگیرد تا شاید بتواند سکه‌هایش را برگرداند. یکی از این روش‌ها این بود که، محل دفن زباله‌ها را برای پیدا کردن درایور سخت افزاری خود زیر و رو کند. البته او ابزارهای لازم برای جستجو را در اختیار نداشت. بنابراین یک کمپین از افراد، داوطلب شدند که به او برای پیدا کردن بیت کوین‌هایش با نیروی انسانی و ابزار لازم، کمک برساند. چند سال بعد گذشت و در مورد این ماجرا اخبار خاصی منتشر نشد. به نظر می‌رسد که جستجوها متوقف شده باشد.

 

کمپبل سیمپسون

چندین سال پیش سیمپسون یک درایو سخت افزاری ۲۵۰ گیگابایتی ژنریک را دور انداخت. او فراموش کرده بود که در آن زمان این درایو حاوی ۱۴۰۰ بیت کوین است که در آن وقت ارزش آنچنانی نداشتند. ولی متأسفانه در حال حاضر همان درایو گمشده ۱۱ میلیون دلار ارزش دارد.

او توضیح می‌دهد که سکه‌ها را در سال ۲۰۱۰ با قیمت هر سکه ۱/۵ سنت خریداری کرده بود و حدود ۲۵ دلار از این سکه‌ها را از طریق پی‌پال (Paypal) مصرف کرده بود. به گفته این مرد در آن هنگام هنوز بیت کوین مشهور نشده بود و استخراج آن بسیار ساده بود. او در مصاحبه‌ای اشاره کرده است:

یک روز تصمیم گرفته بودم تا میز کارم را مرتب کنم. چندین usb، عینک‌های سه بعدی، کابل‌های usb و وسایل دیگر کامپیوتر که خراب شده بودند را دور ریختم که در میان آنها آن درایو سخت افزاری حاوی بیت کوین‌ها هم بود. که به علت اینکه به نظرم قدیمی و خراب بود، آن را نیز دور انداختم. زیرا درایوهای بهتری در اختیار داشتم.

 

لازلو هانیس و خرید پیتزا با بیت کوین

در صورتی که اخبار بیت کوین را دنبال می‌کنید حتماً شنیده‌اید که چند سال پیش در تاریخ ۲۲ می سال ۲۰۱۰ شخصی به نام لازلو هانیس مبلغ ده هزار بیت کوین پرداخت کرد تا بتواند دو پیتزای بزرگ بخرد. در آن زمان بیت کوین فقط یک سال داشت و مشهور نشده بود و ده هزار بیت کوین تنها ۲۵ دلار آمریکا قیمت داشت. چند سال بعد و در زمان نوشتن این مقاله آن پیتزاها ۸۰ میلیون دلار ارزش دارند. چند ماه قبل هنگامی که قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار رسیده بود آن پیتزاها ۲۰۰ میلیون دلار ارزش داشتند. به گفته هاینس:

در آن زمان بیت کوین ارزش چندانی نداشت بنابراین خرید دو پیتزا با ده هزار بیت کوین ایده بدی به نظر نمی‌آمد. هیچ کس نمی‌توانست حدس بزند که بیت کوین به چنین رقم بزرگی دست پیدا خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۰ هیچکدام از مشاغل و تجار از بیت کوین استفاده نمی‌کردند. ولی در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار از مشاغل و فروشگاه‌ها، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به عنوان روشی از پرداخت پذیرفته‌اند. پس از شهرت روزافزون بیت کوین، آن پیتزا فروشی به این خاطر مشهور شده است که چقدر قیمت‌ها می‌تواند تغییر کند و تأثیر مثبت یا منفی این وقایع در زندگی افراد تا چه حد می‌تواند باشد. علاوه بر این برخی از پیتزا فروشی‌ها و مخصوصاً آنهایی که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفته‌اند، این تاریخ را جشن می‌گیرند.

اطلاعات زیادی وجود ندارد که آن ده هزار بیت کوین چه سرنوشتی پیدا کردند با اینکه آن بیت کوین‌ها از چرخه بازار خارج نشده‌اند ولی برای آقای هاینس شکست بزرگی محسوب می‌شوند.

 

مارک فرانفلدر

شاید همه مردم تا به حال دچار مشکل فراموشی پسورد یا پین کد خود شده باشند. با این حال بیشتر اوقات این پسوردها، کلید ورودی برای دسترسی به ۱۰۰۰۰ دلار پول نیست. مارک در سال ۲۰۱۶ سه هزار دلار در زمینه بیت کوین سرمایه گذاری کرده و تصمیم گرفت که یک کیف سخت افزاری خریداری کند تا بتواند سکه‌هایش را با امنیت در آن نگهداری کند. عموماً کیف پول‌های سرد بهترین و امن‌ترین متدهای نگهداری ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند ولی دو مشکل دارند. ممکن است درایور سخت افزاری را گم کنید یا پسورد آن را فراموش نمایید.

متأسفانه این دقیقاً مشکلی بود که برای مارک به وجود آمد. او که پسورد خود را بر روی یک تکه کاغذ نوشته بود یک مدت بعد آن تکه کاغذ را گم کرد، و پس از آن هم دیگر نتوانست آن پسورد را به خاطر بیاورد. در آن زمان سکه‌ها حدود ۳۰ هزار دلار ارزش داشتند ولی در حال حاضر ارزش بسیار بیشتری دارند.

پس از گم شدن تکه کاغذ، مارک تصمیم گرفت از مردم در انجمن‌های اینترنتی مختلف کمک بگیرد و از دیگران بخواهد تا درایور سخت افزاری را باز کنند. عاقبت کسی را پیدا کرد که می‌توانست با هک کردن کیف پول باعث شود که مارک بتواند بالاخره به سکه‌های از دست رفته خود دست پیدا کند. این یک ماجرای موفقیت آمیز بود اما باز هم شانس به دست آوردن سکه‌های داخل یک درایو یا کیف پول سخت افزاری، هنگامی که پسورد یا پین کد خود را فراموش کرده یا گم کنید، بسیار کم است.

 

سایمون

مردی به نام سایمون در سال ۲۰۱۱ از سایت Tor استفاده می‌کرد و از بازاری به خرید و فروش غیرقانونی اسلحه، مدارک، مواد مخدر و چنین مسائلی مشغول بود. او تصمیم گرفت ۱۰ هزار بیت کوین برای یک پاسپورت جعلی بپردازد و شش هزار بیت کوین دیگر هم برای انعام به شخص مورد نظر پرداخت کند. ولی او بدشانسی بزرگی آورد نه تنها آن شخص توانست پاسپورت را به او برساند بلکه او حتی نمی‌توانست تصور کند که بیت کوین در آینده نزدیک چه قیمتی پیدا خواهد کرد. ولی با این حال به علت اینکه بیت کوین‌ها هنوز داخل حساب صرافی که او بودند خیالش از بابت این جریان راحت بود. با این حال دو سال بعد، یک مرد روس که از طریق صرافی لیبرتی فایننس (Liberty Finance به وسیله بیت کوین به پولشویی می‌پرداخت دستگیر شد. سایمون هم از همین سرویس پلتفرم لیبرتی فایننس برای نقل و انتقال پول‌هایش استفاده می‌کرد. تمام پول‌های این پلتفرم به وسیله اف بی آی بلوکه شد. اگر این اتفاق نیفتاده بود شاید سایمون می‌توانست به ۴۰۰ میلیون دلار خود دست پیدا کند.

 

مشتریان صرافی ام‌تی گاکس Mt Gox

در سال ۲۰۱۴ صرافی ژاپنی ام‌تی گاکس ‏، بزرگ‌ترین بنگاه و صرافی بیت کوین در جهان بود که ۷۰ درصد تراکنش‌های بیت کوین از طریق آن به انجام می‌رسید در انتهای این سال این صرافی ورشکسته شد. آنچه که اتفاق افتاد چه بود؟ پس از یک هک بزرگ کمپانی حدود ۷۴۰ هزار سکه خود را که در حدود ۶ درصد بیت کوین‌های در گردش در بازار بود، از دست داد. این مقدار حدود ۵۰۰ میلیون دلار ارزش داشت. امروزه این سکه‌های دزدیده شده حدود ۵ میلیارد دلار ارزش دارند و صرافی ام‌تی گاکس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ بیت کوین مطرح می‌شود.

در تاریخ هفتم فوریه سال ۲۰۱۴ برداشت‌های مالی متوقف شد و این صرافی اعلام کرد که تصمیم دارد تحقیق فنی بر روی پروسه ارز دیجیتال داشته باشد. طولی نکشید که همه فعالیت‌ها در این بنگاه مالی از کار افتادند و مشخص شد که این بنگاه هک شده و همین مسئله باعث کاهش قیمت بیت کوین شد. این هک چندین تئوری را مطرح ساخت که طبق آنها این مقادیر قبلاً هم از دست رفته بودند و مدیریت این بنگاه مالی، احتمالاً در این مسئله دخیل بوده است. شواهد مقداری از موضوع را روشن کرده ولی کاربران هنوز نتوانسته‌اند سرمایه‌های خود را پس بگیرند.

 

 

 

 

 

چهار معیاری که سلامت بیت‌ کوین را بررسی می‌کنند!

اگر در طی چند ماه گذشته به دنبال نوسانات قیمت بیت کوین بوده‌اید، درمی‌یابید که  این ارز دیجیتال درمعرض مشکلات جدی قرار دارد. از اوایل ماه سپتامبر تاکنون این ارز پایه‌ریزی شده توسط ساتوشی ناکاموتو از حدود ۷،۸۰۰ دلار به کمتر از ۴۰۰۰ دلار سقوط کرده است.

با این حال، رویدادهای اخیر باعث دلسردی کسانی شده است که امیدوار بودند تا قیمت بیت کوین به‌شدت افزایش پیدا کند. معیارهای دیگری از درستی ارزهای دیجیتال وجود دارد که نشان‌دهنده این است که این ارزهای دیجیتال بهتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می‌کنند.

 

 

چگونگی نحوه محاسبه میزان سود در فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال !

آیا عزم راسخی برای استخراج ارزهای دیجیتال دارید؟ اگر جواب شما مثبت است، شما نیاز دارید که بدانید چگونه به بهترین نحو از تجهیزات و دارایی خود استفاده کنید. در این راهنما یاد می‌گیرید که چگونه دارایی دیجیتال خود را به سودآورترین شکل ممکن استخراج کنید.

بدیهی است، پول زیادی برای ASICهای گران‌قیمت بیت کوین هزینه می‌شود. اگر شما درحال حاضر توان خرید این تجهیزات را دارید، احتمالا می‌دانید که روند کار چگونه است و می‌توانید بیت کوین را استخراج کنید. اگرچه، کسانی که دارای بودجه نسبتا متوسطی هستند، احتمالا به دنبال ایجاد یک GPU miner برای ارزهای دیجیتال اسکریپت هستند یا یک دستگاه کوچک ASIC برای بیت کوین و یا دیگر ارزهای SHA-256 می‌خرند. در این صورت، شما در مسیر درست قرار دارید.

 

 

هر آن‌چیزی که از ارز دیجیتال ملی باید بدانید + مزایا و معایب

چگونه می توان به راحتی کسب و کارهایی که بیت کوین کش را می پذیرند، پیدا کرد؟

پذیرش ارزهای دیجیتال توسط تجار و بازرگانان هنوز هم فراگیر نشده است، بنابراین ممکن است برای پیدا کردن مکان هایی که ارزهای دیجیتال را مورد پذیرش قرار می دهند، نیاز به کمک و راهنمایی داشته باشید. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما راهنمایی هایی در خصوص اینکه چگونه می توانید مکان های نزدیک به کسب و کارهایی را پیدا کنید کهبیت کوین کش را می پذیرند، ارائه دهیم.

نحوه ایجاد و ارسال صورتحساب ارزهای دیجیتال که باید بدانید

 

کریپتوتوریسم یا گردشگری کریپتو چیست؟

 

نگاهی مختصر به تاریخچه استخراج ارزهای دیجیتال !

علیرغم اینکه ارزهای دیجیتال به تازگی وارد جریان اصلی بازار شده اند، اما آنها برای یک دهه است که پدید آمده اند. با وجود اینکه بیت کوین، اولین ارز دیجیتالی بود که به وجود آمد، اما می توان گفت مفهوم ارز دیجیتال آنلاین حتی قبل از به وجود آمدن بیت کوین نیز وجود داشته است. از زمان پیدایش بیت کوین تا کنون بیش از ۱۶۰۰ نوع ارز دیجیتال متفاوت به وجود آمده است که به نظر می رسد، در هر هفته یک ارز دیجیتال عرضه شده است. در طول این مدت، ما اتفاقات گوناگونی در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده کرده ایم که از عمده ترین آنها می توان به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

ارزهای دیجیتال نیز دارای زیر مجموعه هایی می باشند. به عنوان مثال، عرضه اولیه سکه (ICO) در سال های اخیر توانسته تا به عنوان راهی برای شرکت های مبتنی بر بلاک چین باشد تا بتوانند از طریق ارزهای دیجیتال برای پروژه های خود سرمایه جذب داشته باشند.

 

 

آشنایی با الگوی مثلث افزایشی (صعودی) برای تحلیل تکینکال!

چگونگی عملکرد معامله فرکانس بالا در بازار ارزهای دیجیتال !

نکاتی از نحوه خواندن بلاک چین بیت کوین که باید بدانید!

یک تجزیه کننده بلاک، بلاک چین بیت کوین را می خواند. هیچ نوع رمزگذاری برای اطلاعات ذخیره شده بر روی بلاک چین وجود ندارد. بیت کوین یک سیستم با نام مستعار است. به این معنی که الگوریتم ECDSA در حال مخفی کردن هویت کاربران می باشد. با این حال، اطلاعات باینری (دو دویی) در بلاک چین قابل خواندن است.

بلاک چین یک پایگاه داده تراکنش است. هر گره کاملی که در شبکه بیت کوین مشارکت دارد، دارای همان کپی است. پروتکل بیت کوین، ساختار آن را مشخص می کند و وسیله ای است که از طریق آن هرگره یک کپی را نگه می دارد. به طور کلی، بلاک چین، یک ساختار اطلاعاتی برای ذخیره بلاک هاست. بلاک چین، بلاک ها را در یک مجموعه ذخیره می کند تا همراه با بلاک جنسیس شروع به کار کند.

چرا از فناوری بلاک چین استفاده می کنیم؟

 

 

چگونه ارزهای دیجیتال را خریداری کنیم؟

ارزهای دیجیتال برای مدت زمان زیادی است که راه اندازی شده اند، اما می توان گفت که آنها با افزایش قیمت چشم گیری که در سال ۲۰۱۷ داشتند، در صدر اخبار قرار گرفتند. در اینجا یک راهنما وجود دارد که به شما در خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال محبوب دیگری کمک خواهد کرد.

قیمت بیت کوین (BTC) به عنوان با ارزش ترین ارز دیجیتال در جهان، در ماه مارس امسال به ۳۷۹۴٫۳۵ دلار رسید. این ارز در ابتدای ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ با قیمت تقریبا ۲۰،۰۰۰ دلار به فروش می رسید که در ابتدای همان سال چیزی حدود ۷۵۰ دلار قیمت داشت.

در حقیقت، بیت کوین و اتر دو ارز دیجیتال برتر بودند، چرا که اتریوم نیز در سال ۲۰۱۷ شاهد رشد چشم گیری بود، این پلتفرم در ابتدای سال ۲۰۱۷ تنها ۱۰ دلار قیمت داشت، در حالی که در اواخر همان سال به ۱٫۴۰۰ دلار رسید. این مسئله، نشان دهنده افزایش ۱۴۰ برابری این ارز بود که بسیار بیشتر از بیت کوین با افزایش قیمت روبرو شده بود.

 

 

۶ راه کسب سرمایه برای راه اندازی کسب و کار بیت کوین !

 

نحوه پذیرش پرداخت با بیت کوین در کسب و کارها!

امن‌ترین راه برای خرید ارزهای دیجیتال و بیت کوین

سود ۱۰۰ هزار برابری سرمایه‌گذاران بیت کوین

 

تاثیر استخراج ارزهای دیجیتال در بهینه سازی و صرفه جویی در انرژی

 

امروزه ارزهای دیجیتال و استخراج این نوع از ارز های رمز پایه بسیار پرکاربرد است و تبدیل به صنعت شده است که این صنعت نیروی برق زیادی را مصرف می کند و تامین برق مصرفی این صنعت بسیار دشوار شده است و باید به دنبال راهکار های ارزان و ساده برای صرفه جویی در انرژی باشیم.

بلاک چین یکی از فناوری های جدید است. هر فردی که قصد داشته باشد آینده ای مطمئن داشته باشد و کاملا آماده برای اتفاقات آینده باشد با شرکت در فناوری بلاک چین به آمادگی های لازم خواهد رسید. بلاک چین در حوزه های مختلفی کاربرد دارد، یکی از کاربرد های بلاک چین امکان انجام تراکنش همتا به همتا ارزهای دیجیتال به مانند بیت کوین است. در واقع ارز های رمز پایه متن باز هستند و هیچ نهادی نظارت ندارند. جالب است بدانید که تراکنش هایارزهای دیجیتال توسط استخراج کنندگان که ماینر هم نامیده می شود، تایید می شود و هر کدام از این تراکنش ها در بلوکی قرار می گیرند و همینطور این بلوک ها به یک زنجیره اضافه می شوند.

 

 

بیت کوین ماینینگ چگونه کار می‌کند؟

چطور اتریوم استخراج کنیم

نگاهی به ۵۰ ارز دیجیتال برتر ؛ ارزهای دیجیتال در یک نگاه!

امیدواریم که این راهنما، شما را به‌درستی هدایت کند، همچنین شما را به انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه علاقمند کرده و از کلاهبرداری‌های احتمالی که وجود دارد، دور کنیم. (ارزهای تقلبی نیز در بین این ۵۰ ارز وجود دارد). اطلاعاتی که در این راهنما یافت می‌شود، نتیجه صدها ساعت تحقیق دقیق توسط تیم نویسندگان است. توجه داشته باشید که این لیست به طور مداوم در حال تغییر است.

چرا نباید از مقررات وضع شده برای انواع بلاک چین‌ و ارزهای دیجیتال بترسیم؟

 

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version