video thumb

کاهش شدید قیمت لایت‌ کوین با نزدیک شدن به رویداد نصف شدن پاداش استخراج!

با وجود اینکه تنها یک ماه تا رویداد نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین باقی ‌مانده است، اما می ‌توان علائم ضعف را در ارز دیجیتال شماره چهار بازار مشاهده کرد. لایت کوین که در تاریخ ۲۲ ژوئن سال جاری، به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۴۶ دلار رسید، اما در تاریخ ۱۵ ژوئیه و در کمتر از یک ماه با بیش از ۴۱ درصد کاهش به ۸۴٫۸۸ دلار رسید. گفتنی است که در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت ۹۹ دلار معامله می ‌شود.

بر اساس پیش‌بینی یکی از تحلیلگران مطرح به نام بنجامین بلانتز (Benjamin Blunts)، آینده لایت کوین مانند ساندویچی است که دو خبر خوب، یک خبر بد را در بر گرفته است.

بر اساس گفته‌های وی، یک رکود طولانی‌ مدت در انتظار این ارز دیجیتال است. با این حال، این احتمال وجود دارد که قیمت لایت کوین پس از یک افزایش، دوباره روند نزولی را در پیش بگیرد.

نصف شدن پاداش استخراج شبکه لایت کوین، نشانه‌ای برای فروش

تا نصف شدن پاداش شبکه لایت کوین، چندین روز زمان باقی است. برای آن دسته از افرادی که نمی دانند رویداد نصف شدن پاداش استخراج شبکه چیست؟ باید گفت که رویداد نصف شدن پاداش استخراج شبکه یکی از رایج ‌ترین اتفاقات در جامعه‌ی ارزهای دیجیتال است. پاداش بلاک لایت کوین در تاریخ ۲۰ آگوست از ۲۵ سکه به ۱۲٫۵ سکه کاهش پیدا خواهد کرد. این کاهش سبب می‌ شود که نرخ تورم سالیانه توکن‌ ها از ۸٫۷۴ درصد به ۴٫۲۶ درصد کاهش پیدا کند.

بسیاری از مردم بر این باور هستند که نصف شدن پاداش شبکه می ‌تواند باعث رشد قیمت لایت کوین شود. با این حال نظر بلانتز کاملا در تضاد با آنهاست.

بلانتز روز ۱۵ ژوئیه با انتشار نموداری به بررسی و توصیف احتمال بالای سقوط بازار ارزهای دیجیتال پرداخت. وی در دو توئیت اول خود به وضعیت جالب لایت کوین اشاره کرد؛ چراکه به عقیده وی، پنج موج جدید تغییر قیمت در راه است. با استناد به این نمودارها، بلانتز معتقد است که بازار دیگر در روند نزولی نبوده و از دیدگاه وسیع‌تر، در کف قیمت قرار داریم.

به نظر او، کاهش قیمت به ۸۴٫۸۸ دلار، بسیار کوتاه بوده و موج دوم مناسبی نیست. به گفته‌ی وی، چنین کاهش قیمتی، تنها اولین موج از یک اصلاح به ‌مراتب بزرگ‌تر است که درنهایت منجر به سطح قیمتی ۷۰ دلار شده و به معنای بیست درصد کاهش نسبت به قیمت کنونی خواهد بود.

نکته جالب توجه آن است که این کاهش قیمت با رویداد نصف شدن پاداش استخراج همزمان شده است. بنابر این وی معتقد است که این اتفاق، عامل موثری برای فروش خواهد بود.

همه اخبار پیرامون لایت کوین بد نیستند! در بخش پایانی توئیت دوم بلانتز آمده است:

مقداری زمان لازم است تا جهشی بزرگ در بازار رخ داده و تمام رکوردهای قیمتی جابجا شوند.

بر همین اساس، زمان نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین، می‌ تواند زمان مناسبی برای خرید باشد.

تنها با نگاهی کوتاه به ساختار ابتدایی الگوی پنج موجی، به راحتی می ‌توان متوجه شباهت آن با نمودار ارائه ‌شده توسط بلانتز شد. به اعتقاد بلانتز، پس از کاهش قیمت به ۷۰ دلار که در موج دوم رخ می دهد، افزایش قیمت بزرگ‌ تری بر روی موج سوم روی خواهد داد.

شکل موج‌ های سه و پنج، این اطمینان را به بلانتز می دهد تا رکورد قیمتی جدید را برای لایت کوین پیش ‌بینی کند.

کلام آخر

کاهش قیمت بر سر راه لایت کوین دیده می‌شود و بر اساس تحلیل‌ های الیوت ویو (Elliott wave)، یکی از تحلیل‌گران مطرح، سیر نزولی کاملا به‌ پایان رسیده است. به گفته‌ی وی، رویداد نصف شدن پاداش استخراج، سبب تسریع فروش ارزان توسط سرمایه‌ گذاران خرد خواهد شد، با این وجود، لایت کوین هنوز امیوار بوده و به رکورد جدیدی دست خواهد یافت.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ