video thumb

تام لی: قیمت بیت‌ کوین با تضعیف دلار بالا می‌رود

قیمت بیت کوین چند هفته ای است که به ثبات رسیده است و در حال حاضر بین ۹٫۶۰۰ الی ۱۰٫۲۰۰ دلار در نوسان است. اما، گفتنی است که روند ماهانه این ارز دیجیتال همچنان نزولی است. با این وجود، برخی از متخصصان این صنعت، پیش بینی می کنند که این ارز دیجیتال مجددا دچار نوسان شود، زیرا فاندامنتال ها در آمریکا می ‌توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

بیت کوین به قیمت ۵ رقمی برمی گردد

بیت کوین برای بازگشت به قیمت ۵ رقمی خود، مقداری افزایش قیمت داشته است، اما این افزایش مقدار ناچیزی بوده است. قیمت بیت کوین با توجه به میانگین متحرک ۲۰۰ ساعته، از ۹٫۷۰۰ دلار به ۱۰٫۲۳۰ دلار رسید. نمودارهای Tradingview نشان دهنده‌ی بازگشت مجدد به سطح معاملات فعلی در قیمت ۹٫۴۵۳٫۵۱ دلار می باشد.

در حال حاضر حباب هایی برای بیت کوین در حال ایجاد شدن است و از زمان اوج قیمت ها در سال ۲۰۱۹، هیچ نوسان مهمی وجود نداشته است.
هرچند، تمام این موارد می ‌تواند تغییر کند، زیرا کاهش نرخ بهره در آمریکا طی هفته آینده می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور برای قیمت این ارز دیجیتال عمل کند. تام لی، یکی از سرمایه گذاران Fundstrat به دلیل رویداد اخیر انتظار یک روند صعودی در آخر هفته دارد که می‌تواند منجر به افزایش قیمت اندکی شود. تام لی در توئیتر خود نوشت:

  • آخر هفته در آمریکا شروع شده است و آخر هفته های اخیر منجر به کاهش قیمت بیت کوین شده است:
  • انتظار می‌رود که بانک فدرال آمریکا در هفته آینده، نرخ بهره را کاهش دهد.
  • نرخ بهره کمتر= تضعیف دلار= افزایش قیمت بیت کوین
  • بنابراین انتظار می ‌رود که بیت کوین این الگو را در آخر هفته بشکند و شاهد افزایش قیمت باشد.
  • عامل افزایش قیمت بیت کوین

احساسات منفی در آمریکا بازتاب های خود را داشت، به گونه ای که تولید ناخالص ملی در سه ماهه دوم به میزان قابل توجهی کاهش داشته است که بیانگر کاهش سرعت اقتصاد است. آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان گذار شرکت دارایی های دیجیتال مورگان کریک (Morgan Creek Digital Assets) عنوان کرد که این مسئله، عامل افزایش قیمت بیت کوین است. وی در توئیتر خود نوشت:

  • تولید ناخالص داخلی در آمریکا در سه ماهه گذشته: ۳٫۱٪
  • تولید ناخالص داخلی در آمریکا در سه ماهه جاری: ۲٫۱٪
  • کاهش سرعت اقتصاد تنها به معنای یک چیز است: کاهش نرخ بهره و چاپ پول!
  • بانک مرکزی متوجه نیست که عامل افزایش قیمت را در اختیار بیت کوین قرار می‌دهد.

سایر تحلیلگران معروف در عرصه‌ی ارزهای دیجیتال مانند معامله کننده مشهور جاش راجر نسبت به بازار نزولی و عدم افزایش قیمت بیت کوین بی طرف هستند. وی گفت:

اگر می ‌خواستید شرایط بالقوه ای برای قیمت کمتر و بیشتر ببینید، احتمالا این قیمت نزدیک به سطح مقاومتی هفتگی بود. من در این خصوص نظر خاصی ندارم و گمان من این است که قیمت بیت کوین از سطح ۹٫۶۹۰ دلار یا از سطح ۱۰٫۵۸۶ دلار عبور خواهد کرد.

تا زمانی که این ارز دیجیتال برتر سطوح مقاومتی بیشتر را پشت سر نگذارد، روند کند نزولی ادامه خواهد داشت و در حال حاضر در تلاش برای حفظ قیمت ۵ رقمی است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ