سرمایکس
video thumb

صدای ارزجو ۱۷ آذر ۹۷؛ استخراج ارزهای دیجیتال دیگر در ایران هم به صرفه نیست

صدای ارزجو ۱۷ آذر ۹۷ هم با انبوهی از اخبار و اطلاعات مختلف پیرامون ارزهای دیجیتال آماده شد که شما را در جریان آخرین اخبار و اطلاعات این حوزه پر فراز و نشیب قرار میدهد. در حال حاضر وضعیت بازار خوب نیست و بسیاری از فعالان این بازار نگران از آینده بازار هستند که اگر شما هم اینگونه هستید پیشنهاد می کنیم پادکست ما را گوش دهید چرا که تحلیلی بر قیمت بازار داشتیم و پیرامون مسائل مختلف آن صحبت کردیم.

یکی از مهم ترین اخبار و شاید جالب ترین اخبار صدای ارزجو ۱۷ آذر ۹۷، مساله استخراج ارزهای دیجیتال است که با وضعیت پیش آمده عملا کار بر روی آن حتی در کشور ما که وضعیت متفاوتی نسبت به سایر کشورها دارد به صرفه نبوده و بسیاری از فعالان این حوزه دستگاههای خود را خاموش کردند تا وضعیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مشخص شود. در این پادکست به طور دقیق به این موضوع و جزئیات آن اشاره کردیم که حتما پیشنهاد می کنیم گوش دهید.

در خبر دیگر این پادکست به سراغ فورک اتریوم رفتیم که پس از فورک بیت کوین یک خبر جنجالی برای ارزهای دیجیتال بوده و به نظر می رسد که این مسیر و مسیر تکامل بازار به خوبی در حال پیموده شدن است. شاید شنیدن یک خبر و پیش بینی عجیب برایتان دردآور باشد ولی در یکی از بخش های این پادکست به سراغ یک پیش بینی عجیب رفتیم که معتقد است به زودی قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید! اگر جزئیات بیشتری از آن و صاحب نظر میخواهید به پادکست گوش دهید!

در ادامه صدای ارزجو ۱۷ آذر به سراغ تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال رفتیم که قطعا حرفهای جذاب و جالبی از وضعیت فعلی بازار به همراه داشته و یک مسیر راه خوبی برای شما مشخص می کند.

 

گوش دادن به این قسمت از صدای ارزجو را به تمام فعالان تازه کار و حرفه‌ای حوزه ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم. پادکست‌های تولیدی ارزجو به صورت کاملا حرفه‌ای و با تولید محتوای اختصاصی صورت می‌گیرد و به همین دلیل نسبت به بعضی دیگر از پادکست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شود مزیت‌های قابل توجهی دارد. توجه داشته باشید که ما از بیان مطالب بی پایه و اساس خودداری می‌کنیم و محتوای تولیدی برای هر پادکست با صرف زمان چند ساعته صورت می‌گیرد و به همین دلیل سعی داریم همراه خوبی برای شما عزیزان در تجارت روزمره تان باشیم تا به یک منبع مطمئن برای آخرین اخبار و اطلاعات حوزه ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید.

فعالان بازار ارزهای دیجیتال باید توجه کنند که سلسله پادکست‌های تولیدی توسط ما به صورت اختصاصی بوده و محتوای این پادکست‌ها نیز توسط تیم تحریریه ارزجو تهیه می‌شود. امیدواریم دیدگاه‌های شما را پیرامون این پادکست و سایر بخش‌های آن دریافت کنیم و نظرات سازنده شما را در مورد تولید بخش‌های جدید اعمال کنیم. بدیهی است که هدف از تولید این فایل‌های صوتی صرفا خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به عزیزانی است که وقت کافی برای مطالعه اخبار و مقالات روزانه ندارند.
همچنین گفتنی است که برای دریافت و مشاهده آخرین اخبار و مقالات حوزه کریپتو می‌توانید به صفحه وبلاگ ارزجو مراجعه کنید و از مقالاتی که به تازگی به این بخش افزوده شده است بهره ببرید. برای دسترسی به این بخش کافیست روی این لینک کلیک کنید.

 

 

سایت Bitcoinplay.net یک لیست از حقایقی درباره بیت کوین ارائه کرده و ما شگفت انگیزترین آنها را در این مقاله عنوان کرده ایم:

۱٫ ساتوشی ناکاموتا یک نام خیالی برای سازندگان بیت کوین است.

۲٫ اعتقاد بر این است که ساتوشی ناکاموتو حدود ۱ میلیون بیت کوین به ارزش ۲ میلیارد دلار در اختیار دارد.

۳٫ هیچ دولت یا نهاد واحدی بر روی ارز بیت کوین کنترل ندارد.

۴٫ تعدادی محدود بیت‌کوین به اندازه ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ وجود دارد.

۵٫ ۱ درصد از جامعه بیت کوین، ۹۹ درصد از ثروت جهان را در اختیار دارد .

۶٫ از ماه مارس سال ۲۰۱۵، کارمزد تراکنش های بیت‌کوین به اندازه ۱۲۸۹٪ افزایش یافته است.

۷٫ ۶۹ درصد از تمام بانک های دنیا بلاک چین های مجاز را به طور آزمایشی به کار بسته اند.

۸٫ ارزش بیت کوین از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ به میزان ۸۷۹۹۹۹ برابر افزایش داشته است.

۹٫ ۶۴ درصد از مقدار بیت کوین هرگز استفاده نشده است و هرگز هم نباید استفاده شود.

۱۰٫ اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) میزان ۱٫۵ درصد از بیت‌کوین های جهان را در اختیار دارد.

۱۱٫ تقریبا ۵ درصد از اقتصاد بیت‌کوین در بازار سیاه آنلاین جاده ابریشم فعالیت می کند.

۱۲٫ ام تی گاکس (MT Gox)، بزرگ ترین صرافی بیت‌کوین در جهان در سال ۲۰۱۴ سقوط کرد و این مسئله باعث شد تا قیمت بیت‌کوین به میزان ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.

۱۳٫ پس انداز سالانه برای بانک هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند، ۸ تا ۱۲ میلیون دلار است.

۱۴٫ تا به امروز، فقط ۸۰۷ نفر در سراسر جهان درآمد بیت‌کوین خود را برای اهداف مالیاتی اعلام کرده اند.

۱۵٫ به تعداد ۷ کارت بدهی (debit cards) برای مشاغل و افراد وجود دارد.

۱۶٫ اولین خرید بزرگ برای بیت کوین به ارزش ۱۱٫۵ میلیون دلار و برای ۱۲۶،۳۱۵ بیت کوین بود که به عنوان SatohiDice شناخته می شود.

۱۷٫ در سال ۲۰۱۳ فردی به نان ناکووا (Nakowa) توانست ۱۱٫۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۱٫۳ میلیون دلار که ارزش امروز آن بیش از ۴۷ میلیون دلار می باشد را از طریق سایت برنده شود.

۱۸٫ استخرهای ماینینگ چینی بیش از ۷۰ درصد از نرخ هش شبکه بیت‌کوین را کنترل می کنند. لازم به ذکر است که نرخ هش، سرعت اتمام عملیات محاسباتی در کد بیت کوین است.

۱۹٫ در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلیاردها دلار از بیت هامب (Bithumb)، چهارمين صرافی بزرگ بیت کوین هک شد.

۲۰٫ در ماه مه سال ۲۰۱۰، شما با ۱۰،۰۰۰ بیت کوین می توانستید، دو پیتزا را دریافت کنید اما در ماه مه سال ۲۰۱۷، یک بیت‌کوین به اندازه ۲۰ میلیون پیتزا ارزش دارد.

۲۱٫ بازپرداخت در تراکنش های بیت کوین امکان پذیر نمی باشد.

۲۲٫ تراکنش های بیت کوین بر مبنای ساتوشی/بایت اندازه گیری می شوند، به این ترتیب که ۱ ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین می باشد.

۲۳٫ جیمز هاول (James Howell) با دورانداختن هارد دیسک کامپیوتر خود که حاوی کیف پول بیت‌کوین بود، ۷۵۰۰ بیت کوین به ارزش ۴ میلیون پوند را از دست داد.

۲۴٫ هر ۴ سال یکبار پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین به نصف خواهد رسید که این فرآیند را «نصف شدن پاداش استخراج» می‌گویند و این مسئله تا زمانی اتفاق می افتد که تمام بیت‌کوین ها به طور کامل استخراج شوند.

۲۵٫ در بلاک چین بیت‌کوین هر ۱۰ دقیقه یکبار، یک بلاک جدید ساخته می‌شود که منجر به ایجاد ۶ بیت‌کوین جدید در طول یک ساعت می شود.

۲۶٫ بر خلاف ارزهای متعارف، بیت‌کوین ها بر اساس محاسبات ریاضیات بوده و غیر متمرکز هستند.

۲۷٫ تمام داده های مربوط به تراکنش های بیت‌کوین شفاف بوده و در بلاک چین قابل مشاهده هستند.

۲۸٫ تا ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷، به اندازه ۱۶٫۴ میلیون بیت‌کوین در چرخه وجود داشت.

۲۹٫ ارزش چهار هزارمین بیت کوین به اندازه ۳ میلیون دلار بود که در دسامبر سال ۲۰۱۶ به سازمان ویکی لیکس (Wikileaks) اهدا شد.

۳۰٫ قدرت شبکه بیت کوین بیشتر از ۵۰۰ سوپر کامپیوتر می باشد.

۳۱٫ در سال ۲۰۱۶، فردی به طور تصادفی مبلغ ۱۳۷،۰۰۰ میلیون دلار بیت کوین را به جای ۵ دلار ارسال کرده بود و راهی برای بازگشت آن وجود نداشت.

۳۲٫ انتظار می رود که ۱۷ میلیون بیت‌کوین در طول ۱۰ سال مورد استفاده قرار گیرد.

۳۳٫ انتظار می رود که حد مجاز ۲۱ میلیون بیت‌کوین در سال ۲۱۴۰ منقضی شود.

۳۴٫ Alphabay Phisher Phishkingz ادعا کرد که با سرقت بیت کوین در طول ۱۴ ماه به اندازه یک میلیون دلار کسب کرده است.

۳۵٫ دانشگاه نیکوزیا در قبرس، اولین دانشگاهی بود که بیت‌کوین را برای پرداخت هزینه های تحصیلی مورد پذیرش قرار داد.

۳۶٫ هواپیمای مسافربری فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic)، بیت‌کوین را می پذیرد.

۳۷٫ شما می توانید با انجام بازی های بلاک چین، بیت کوین اضافی دریافت کنید.

۳۸٫ دادگاه استیناف فلوریدا، یک پرونده پولشویی را در سال ۲۰۱۶ رد کرد و عنوان کرد که طبق مقررات دولت، بیت کوین، پول به حساب نمی آید.

۴۰٫ در ماه اوت ۲۰۱۲ یک طرح پونزی بیت کوین به نام Bitcoin Savings and Trust تعطیل شد و مردم ۷۰۰،۰۰۰ بیت کوین را از دست دادند.

۳۹٫ بیت‌کوین در تنها سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۶۲ درصد افزایش یافته است.

۴۱٫ شرکت های مایکروسافت، دل و اکسپدیا نمونه هایی از شرکت هایی هستند که بیت‌کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند.

۴۲٫ آستین کریگ (Austin Craig) و بکی بیانگهام (Beccy Bingham) نشان دادند که چگونه یک فرد می تواند تنها با یک بیت کوین، به اندازه ۹۲ روز زنده بماند.

۴۳٫ در سال ۲۰۱۴ تعداد بازرگانانی که بیت‌کوین را مورد پذیرش قرار دادند از ۳۶،۰۰۰ نفر به ۸۲،۰۰۰ نفر افزایش یافت.

۴۴٫ اعتقاد بر این است که اتریوم با ارزش ۷/۱۸ میلیارد سکه و لایت کوین با ارزش ۲٫۲۷ میلیارد سکه، جایگزین بیت‌کوین می شوند.

۴۵٫ ۹۰ درصد از آدرس های بیت‌کوین دارای ارزش واقعی نیستند.

۴۶٫ راجر ور (Roger Ver) با ۵۲ میلیون بیت کوین، چارلی شرم (Charlie Shrem) با ۴۵ میلیون بیت‌کوین و دیو کارلسون (Dave Carlson) با ۳۵ میلیون بیت‌کوین بعضی از میلیونرهای بیت کوین هستند.

۴۷٫ ۱۳۵۴ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان وجود دارد که در ۵۵ کشور جهان برای انجام مبادلات مستقر هستند.

۴۸٫ بیت‌کوین در کشور بلژیک از معافیت مالیات بر ارزش افزوده برخوردار است.

۴۹٫ کشور سوئیس ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ارز خارجی طبقه بندی کرده است.

۵۰٫ بیت‌کوین در ویتنام، بولیوی، قرقیزستان، ایسلند، اکوادور، بنگلادش و تایلند غیرقانونی به شمار می رود.

جهان بیت کوین‌ها بسیار جذاب و شگفت انگیز است. امید می رود که حداقل ۱۰ مورد یا بیشتر از موارد عنوان شده در این مقاله را یاد گرفته باشید.

اغلب سرمایه گذاران بیت کوین که از سر هوس به دنبال این ارز دیجیتال می‌روند، فکر می‌کنند شانس میلیونر شدن بابیت کوین بسیار فوری به دست می‌آید. افزایش قیمت ناگهانی و جهشی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ که تا بیش از ۱۰ هزار دلار نیز پیش رفت، منجر به جذب بسیاری از سرمایه گذاران به بازار پر رونق این ارز دیجیتال شد. اما با افول ناگهانی قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸، بسیاری از سرمایه گذاران از میان مشتریان بیت کوین رخت بر بسته و آن را ترک کردند. اما قدر مسلم اینکه هیچ کس نمی‌تواند منکر این مساله شود که بیت کوین به هر حال نام و برند خود را در بازارهای جهانی به ثبت رساند و دلیل آن هم سود کلان ناشی از افزایش قیمت این ارز دیجیتال و کمک به سود زایی حداکثری برای تمامی سیستم یلاک چین بود.

از آنجاکه بسیاری از سرمایه گذاران هنوز خاطره دردناک فاجعه مالی ۱۰ سال قبل را فراموش نکرده‌اند، به نطر می‌رسد با نزدیک شدن به سالگرد آن فاجعه، مصیبت دیگری در راه باشد. در اکتبر سال ۲۰۰۸، ساتوشی ناکاموتو طرح اولیه بیت کوین را ارائه کرده و کلیات چگونگی کار کرد این ارز دیجیتال را در آن توضیح داد. حتی یک دهه بعد، این طرح هنوز هم ناگفته‌هایی برای توضیح دارد که هر کسی بخواهد با بیت کوین آشنا شود، بهتر است این موضوعات را بداند. اکنون در آستانه ورود به دهمین سالگرد آغاز به کار بیت کوین، ۱۰ نکته طلایی در خصوص کار با این ارز دیجیتال که علاقمندان باید از آنها مطلع باشند را در مقاله حاضر بیان خواهیم کرد:

 • بیت کوین واسطه‌ها را حذف کرد:

تجارت در اینترنت منجر شده تا مبادله کنندگان در فضای مجازی مجبور به اعتماد به واسطه‌ها جهت پرداخت و جا به جایی وجوه خود به صورت الکترونیک شوند. موضوعی که ارزهای دیجیتال با سیستم پرداخت خود آن را کنار زده و واسطه‌ها را از میان معاملات حذف کرده‌اند.

ارزهای دیجیتال این واقعیت را افشا کردند که بیت کوین بر مقام نظارتی متمرکز مانند بانک استوار نبوده و البته این موضوع منجر به ایجاد نقیصه در اعتماد به ارزهای دیجیتال خواهد شد. به عنوان مثال، شرکت‌های ارائه دهنده کارت‌های اعتباری به خریداران این اجازه را می‌دهند که تراکنش‌های مالی خود را تحت شرایط خاصی برگشت بزنند و امکان بازگردان آن پول به حساب فروشنده نیز امکان پذیر نخواهد بود. بیت کوین این واسطه‌ها را حذف کرده و در نتیجه تراکنش‌ها را اعتماد پذیرتر و غیر قابل فسخ کرده است.

 • نوسان‌های ماهوی بیت کوین:

سیستم بلاک چین تا زمانیکه نود‌های معتمد به صورت جمعی از پردازشگرهای خود بیش از پردازشگرهای نودهای هکرها استفاده کنند، امن خواهد بود.  بیت کوین باید برای حصول اطمینان از عدم توانایی حمله گروهی هکرها و کلاهبرداران به یک بلاک چین حقیقی، تمامی تلاش خود را به کار بندد. این مساله نیز نیازمند قدرت محاسبه شناسایی آنچه به عنوان تهدید علیه این ارز دیجیتال شناخته می‌شود دارد. تنها کافی است آن دسته از افرادی که به دنبال ساقط کردن بیت کوین هستند، پیوستگی و امنیت این ارز دیجیتال را مورد تهدید قرار دهند.

 • اساس اعتماد پذیری در بیت کوین:

موضوع از بین رفتن پول در راه تراکنش (Double Spending) بزرگترین تهدید علیه امنیت بیت کوین به حساب می‌آید. از بین رفتن پول در تراکنش‌هایی که با استفاده از ارز فیات انجام می‌شود، امری غیر ممکن است؛ چرا که در این نوع معامله شما باید وجه خرید را به صورت مستقیم و فیزیکی به فروشنده پرداخت نمایید. ارزش ذاتی بیت کوین در این است که هر کسی قادر به رویت تراکنش‌های پیشین خود بوده و به هر دیتایی که در این خصوص از سوی بیت کوین ارائه می‌شود، اعتماد دارد.

 • چرا گواهینامه عملیات، یکی از اصول بیت کوین به حساب می‌آید؟

تا زمانیکه پردازشگر در محاسبات خود، اصالت عملیات تراکنش مالی را تایید نکند، بلاک نمی‌تواند جز در صورت انجام مجدد عملیات، باز شده و و تغییر کند. ازآنجاکه بلاک‌های بعدی پس از این مرحله به صورت یک زنجیره پیوسته در خواهند آمد، کار تغییر بلاک شامل باز چینش بلاک پس از انجام تراکنش خواهد شد.

یکی از دلایل اینکه چرا بیت کوین تا این حد انعطاف پذیر است، قدرت گرفتن این ارز دیجیتال در طول زمان است. همچنین تایید عملیات نیز یکی از دلایل قدرت گرفتن بیت کوین در طول زمان به حساب می‌آید. با افزایش سخت گیری تایید عملیات در طول زمان، بیت کوین قادر به افزایش تمهیدات دفاعی و امنیتی خود خواهد شد.

 • رشد بیت کوین چگونه ادامه پیدا خواهد کرد؟

نودها معمولا بلندترین زنجیره بلاک‌ها را به عنوان زنجیره درست به حساب آورده و بر روی توسعه آن کار می‌کنند. یکی از راهکارهایی که بیت کوین با استفاده از آنها محبوبیت خود را افزایش می‌دهد، این است که تمامی نودهای شبکه بیت کوین، به عنوان آخرین نسخه یک بلاک چین به حساب نمی‌آیند. در طول زمان، اگرچه تراکنش‌های بعدی اقدام به توسعه توزیع گسترده تر بلاک چین بلندتر می‌کنند، اما اجازه ارتقاء و بالا رفتن را به دیگر زنجیره‌ها نیز خواهند داد.

 • تشویق به ماینینگ بیت کوین:

بر اساس قرارداد پیش فرض، نخستین تراکنش مالی انجام شده در یک بلاک، تراکنش ویژه آن بلاک محسوب شده که یک سکه به عنوان حق امتیاز به ایجاد کننده بلاک پرداخت خواهد شد. این کار در حقیقت محرکی برای نودها به حساب می‌آید که از این طریق می‌توانند شبکه را مورد حمایت قرار داده و راه‌هایی خلاقانه برای توزیع سکه‌ها در کل چرخه شبکه را ابداع نمایند.

ماینینگ Bitcoin همواره بخش جذاب جنبش ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید و با افزایش قیمت بیت کوین در بازار، حجم گسترده‌ای از نیروی انجام محاسبات به تلاش برای باز شدن بلاک‌های جدید و برداشتن مقدار کوچکی از بیت کوین‌های حاصله به عنوان پاداش به ماینرها تخصیص داده شده است. همانطور که در پیش نویس طرح بیت کوین نیز به آن اشاره شده، ماینینگ نه تنها به رشد و بالا رفتن بلاک کمک میکند، بلکه بیت کوین‌های قابل توجهی را نیز نصیب میانرها خواهد کرد.

 • تعامل با بلاک چین‌های رو به رشد

هنگامی که آخرین معامله در یک سکه تحت بلوک‌های کافی ذخیره می‌شود، می‌توان تراکنش‌های انجام شده پیشتر از آن را حذف کرد تا با این کار، حافظه کمتری از هارد و یا مموری کارت مورد نظر اشغال شود. این روش شناسی شامل متراکم کردن بلاک‌های قدیمی جهت استفاده در #های کوتاهتری که در جریان تراکنش‌های مالی گذشته به اندازه کافی تجمع کرده‌اند می‌شود. به هر حال، اصلاح این بخش از تئوری بلاک چین که می‌گوید کسی نمی تواند ضمانت کند که هر بلاک مورد شناسایی قرار گرفته اطلاعات حیاتی و مهم دیگر بلاک چین‌ها را در بر نداشته باشد؛ خود مساله‌ای مشکل زا تر از طرح اولیه ارائه شده است.

 • انجام تراکنش‌های مالی بزرگ تر

اگرچه امکان مدیریت کوین‌ها به صورت شخصی وجود دارد، اما باید توجه داشته باشید که برای هر تراکنش، به صورت جداگانه مبلغ چند سنت به ماینر پرداخت می‌شود. برای جداسازی و یا تلفیق ارزش تراکنش‌ها، این تراکنش‌ها دارای ورودی‌ها و خروجی‌های مختلف هستند.

ارزها دارای واحدی مشخص هستند. مثلا یک یورو یا ۲۰ دلار. بیت کوین هم مستثنی از این قاعده نیست و برای خود واحد شمارش مشخص دارد. به هر حال انجام تراکنش‌های متغیر، شیوه‌ای موثر تر خواهد بود. این مساله نیز به کاربران اجازه خواهد داد تا به عنوان مثال هزینه ۴ تراکنش خود را در قالب یک صورتحساب پرداخت کرده و نه اینکه بابت هر تراکنش مجبور شوند به صورت جداگانه بیت کوین بپردازند.

 • حفظ حریم خصوصی در بیت کوین

عموم مردم می‌توانند ارسال مقداری اعتبار دیجیتال از یک حساب به حساب دیگر را ببینند. اما اطلاعات صاحبان و خود تراکنش در معرض دید عموم قرار نخواهد داشت. این کار شبیه به سطحی از اطلاعات منتشر شده از سوی بازار سهام است که در آن، زمان و حجم معامله به همه نشان داده خواهد شد. اما اطلاعات خریداران و جزئیات تراکنش‌ها در معرض دید عموم نیستند.

حفظ حریم خصوصی افراد، یکی از مزایای تراکنش ارزهای دیجیتال برای اکثر معاملات به حساب می‌آید. حریم خصوصی در بیت کوین تا حدی که کاربران مایل به حفظ آن هستند، کافی نیست. حتی این امر موجب به وجود آمدن رقیب برای حریم خصوصی اشخاص نیز خواهد شد. با این وجود، طرح اولیه بیت کوین به اقداماتی اشاره می کند که کاربران بیت کوین می‌توانند اتخاذ کنند که از جمله این اقدامات می‌توان به استفاده از اطلاعات کلیدی کمتر توسط کاربر در هر تراکنش اشاره کرد.

 • مکانیسم دفاعی بیت کوین

نودها تراکنش‌های نا معتبر را به عنوان وجه پرداختی قبول نکرده و نودهای معتمد نیز هیچگاه یک بلاک حاوی چنین تراکنش‌هایی را نخواهد پذیرفت. یک مهاجم سایبری تنها می‌تواند یکی از تراکنش‌های خود را تغییر داده تا پولی که اخیرا در جریان یک معامله هزینه کرده را پس بگیرد.

طرح اولیه بیت کوین نگاهی به فرصت‌هایی انداخته که یک مهاجم سایبری می‌تواند از آنها استفاده کرده تا در یک بلاک چین دستکاری کند. برای این کار، مهاجم باید به اندازه کافی سریع کار کرده تا بتواند نسخه اشتباه را در بلاک مورد قبول جلوه دهد. در غیر اینصورت، اگر سرعت عمل مهاجم پایین باشد، در حقیقت پشت سر نودها قرار گرفته و شانس تعویض و یا تغییر در تراکنش‌های انجام شده قبلی را به طور کلی از دست داده و احتمال موفقیت وی در این کار به صفر خواهد رسید.

آیا بیت کوین ماندگار خواهد بود؟

افت شدید قیمت بیت کوین بسیاری از سرمایه گذاران را نگران این موضوع کرده که آیا بیت کوین می تواند در بلند مدت دوام آورده و ماندنی شود؟ نکته اینجاست که اصول مطرح شده کاری برای بیت کوین که در طرح اولیه آمده همچنان جوابگوی کار این ارز دیجیتال بوده و بیت کوین همچنان به عنوان یک تکنولوژی کلیدی مشغول به کار است و مهم نیست که قیمت بیت کوین تا چه حد دچار نوسان بوده و این نوسان قیمت ارتباطی به ماندگاری این ارز دیجیتال در بلند مدت ندارد.

 

 • sarmayex social media
 • sarmayex social media
 • sarmayex social media
 • sarmayex social media
 • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version