سرمایکس
video thumb

Bitpay اعلام کرد: پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال تا ۵ سال آینده

«استفان پر» مدیر عامل شبکه پرداخت ارزهای دیجیتال Bitpay در گفتگوی اخیر خود با شبکه خبری CNBC اعلام کرد که تنها بین ۳ الی ۵ سال از اتخاذ جمعی ارزهای دیجیتال به عنوان یک پول رسمی فاصله داریم. بر اساس آمارهای موجود، سال گذشته میلادی که قیمت بیت کوین به حدود ۲۰ هزار دلار رسید، موجی از حرکت سرمایه گذاران به بخش بازار ارزهای دیجیتال به راه افتاد که پیشتر شاهد به راه افتادن چنین موجی نبوده‌ایم. با این حال بسیاری از کارشناسان در همان شرایط نیز معنقد بودند که دستکم ۱۰ سال تا ورود به فاز پذیرش جمعی ارزهای دیجیتال از سوی عموم مردم و سرمایه گذاران فاصله داریم.

آیا پذیرش ارزهای دیجیتال کمتر از فاصله زمانی که ما فکر می‌کنیم نزدیک است؟

مدیر عامل Bitpay معتقد است که پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال زودتر از آنچه ما تخمین می‌زنیم رخ خواهد داد. وی در گفتگوی خود با CNBC همچنین به موضوع صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین و امکان پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال نیز پرداخت. به گفته این فعال اقتصادی، صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین آخر خط صنعت ارزهای دیجیتال نیست. به اعتقاد وی، پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال منجر به افزایش قیمت آنها خواهد شد. پر همچنین در خصوص زمان تقریبی مورد نیاز برای پذیرش این دسته از ارزها به خبرنگار CNBC گفت: من قبلا این زمان را حدود ۱۰ سال اعلام کرده بودم. اما اکنون فکر می‌کنم تنها بین ۳ الی ۵ سال زمان نیاز داریم تا هنگام مراجعه به یک رستوران و یا یک مغازه خرده فروشی بتوانید از ارز دیجیتال در دست خود استفاده کرده و این سرویس در تمامی نقاط (آمریکا) فراهم شود.

لازم به ذکر است طی ۱۲ ماه گذشته شاهد رویکرد مثبت و استقبال جمعی گسترده‌ای نسبت به ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. هر چند مشکلات مربوط به افت قیمت‌های اخیر تاثیر نسبا منفی بر میزان جذب مشتریان بیشتر به بازار ارزهای دیجیتال گذاشته است.

قیمت ارزهای دیجیتال را گمانه زنی‌ها تعیین می‌کنند و نه فایده آنها

استفان پر در گفتگوی اخیر خود با CCN اعلام کرده بود که تعیین قیمت ارزهای دیجیتال عمدتا ناشی از گمانه زنی‌ها بوده تا تاثیرات مثبت و فایده آنها. وی در این خصوص گفت: یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت، موضوع گمانی زنی‌هاست. یعنی گمانی زنی سرمایه گذاران در خصوص آینده، میزان استفاده و اتخاذ این ارزها را تعیین می‌کند. بخش مهمی از شرایط تعیین قیت‌ها البته وابسته به میزان سودمندی آن بستگی دارد. به همین خاطر Bitpay بر روی استفاده از پلتفرم و ارائه محصولاتی برای مشتریان خود تمرکز کرده که آنها آن را سودمند ارزیابی می‌کنند.

جالب است بدانید که گمانه زنی‌ها بر استفاده ارزهای دیجیتال در آینده تمرکز دارند که اساسا بخش موثر دیگری از المان‌های تعیین قیمت این ارزها را مشخص می‌کند. گفته می‌شود پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال بیشتر به موضوع میزان پذیرش این دسته از ارزها در امور تجاری بستگی دارد. اگر این استفاده حالت عمومی داشته و طیف گسترده‌ای از کاربران را تحت پوشش خود قرار دهد، مسلما زمان لازم برای اتخاذ عمومی این دسته از ارزها نیز به ۳ الی ۵ سال کاهش خواهد یافت.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version