سرمایکس
video thumb

صدای ارزجو ۲۹ آذر ۹۷؛ از به صرفه بودن استخراج بیت کوین در ایران تا بررسی قیمت بیت کوین

لیست عناوین این مطلب

صدای ارزجو اپیزود ۲۹ آذر ۹۷ پر از اخبار و مطالبی است که قطعا شب یلدایی ویژه را برای شما رقم خواهد شد! حتما می پرسید امشب که شب یلدا نیست ولی اگر بدانید که چیزی در حدود ۳۰ درصد از ماینرهای دنیا دستگاههای استخراج خود را خاموش کرده اند و هر روز به این تعداد افزوده می شود، اشتیاق شما را برای استخراج بیت کوین بیش از پیش می کند! از اینکه قیمت برق در ایران بسیار ارزان بوده و طبیعتا با خلوت شدن حوزه استخراج عملا این ایرانی ها هستند که به راحتی می توانند اقدام به ماین کرده و کسب درآمد کنند!

در مطلب دیگر این قسمت از صدای ارزجو به سراغ بررسی رون عملکردی بیت کوین رفتیم و نوسانات آن را بررسی کردیم که به یک درس مهم برای زندگی همه ما تبدیل شد! نکاتی را در این مطلب یادآوری کردیم که برای ادامه کار شما در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار مهم خواهد بود. در ادامه این پادکست به سراغ تحلیل تکنیکال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رفتیم و قیمت بیت کوین را مورد بررسی قرار دادیم که قطعا برای روند معاملاتی شما بسیار مهم خواهد بود و پیشنهاد می کنیم این قسمت را از دست ندهید.

 

 

گوش دادن به این قسمت از صدای ارزجو را به تمام فعالان تازه کار و حرفه‌ای حوزه ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم. پادکست‌های تولیدی ارزجو به صورت کاملا حرفه‌ای و با تولید محتوای اختصاصی صورت می‌گیرد و به همین دلیل نسبت به بعضی دیگر از پادکست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شود مزیت‌های قابل توجهی دارد. توجه داشته باشید که ما از بیان مطالب بی پایه و اساس خودداری می‌کنیم و محتوای تولیدی برای هر پادکست با صرف زمان چند ساعته صورت می‌گیرد و به همین دلیل سعی داریم همراه خوبی برای شما عزیزان در تجارت روزمره تان باشیم تا به یک منبع مطمئن برای آخرین اخبار و اطلاعات حوزه ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید.

فعالان بازار ارزهای دیجیتال باید توجه کنند که سلسله پادکست‌های تولیدی توسط ما به صورت اختصاصی بوده و محتوای این پادکست‌ها نیز توسط تیم تحریریه ارزجو تهیه می‌شود. امیدواریم دیدگاه‌های شما را پیرامون این پادکست و سایر بخش‌های آن دریافت کنیم و نظرات سازنده شما را در مورد تولید بخش‌های جدید اعمال کنیم. بدیهی است که هدف از تولید این فایل‌های صوتی صرفا خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به عزیزانی است که وقت کافی برای مطالعه اخبار و مقالات روزانه ندارند.
همچنین گفتنی است که برای دریافت و مشاهده آخرین اخبار و مقالات حوزه کریپتو می‌توانید به صفحه وبلاگ ارزجو مراجعه کنید و از مقالاتی که به تازگی به این بخش افزوده شده است بهره ببرید. برای دسترسی به این بخش کافیست روی این لینک کلیک کنید.

صدای ارزجو ، صدای زنده ارزهای دیجیتال

 

سایت Bitcoinplay.net یک لیست از حقایقی درباره بیت کوین ارائه کرده و ما شگفت انگیزترین آنها را در این مقاله عنوان کرده ایم:

۱٫ ساتوشی ناکاموتا یک نام خیالی برای سازندگان بیت کوین است.

۲٫ اعتقاد بر این است که ساتوشی ناکاموتو حدود ۱ میلیون بیت کوین به ارزش ۲ میلیارد دلار در اختیار دارد.

۳٫ هیچ دولت یا نهاد واحدی بر روی ارز بیت کوین کنترل ندارد.

۴٫ تعدادی محدود بیت‌کوین به اندازه ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ وجود دارد.

۵٫ ۱ درصد از جامعه بیت کوین، ۹۹ درصد از ثروت جهان را در اختیار دارد .

۶٫ از ماه مارس سال ۲۰۱۵، کارمزد تراکنش های بیت‌کوین به اندازه ۱۲۸۹٪ افزایش یافته است.

۷٫ ۶۹ درصد از تمام بانک های دنیا بلاک چین های مجاز را به طور آزمایشی به کار بسته اند.

۸٫ ارزش بیت کوین از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ به میزان ۸۷۹۹۹۹ برابر افزایش داشته است.

۹٫ ۶۴ درصد از مقدار بیت کوین هرگز استفاده نشده است و هرگز هم نباید استفاده شود.

۱۰٫ اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) میزان ۱٫۵ درصد از بیت‌کوین های جهان را در اختیار دارد.

۱۱٫ تقریبا ۵ درصد از اقتصاد بیت‌کوین در بازار سیاه آنلاین جاده ابریشم فعالیت می کند.

۱۲٫ ام تی گاکس (MT Gox)، بزرگ ترین صرافی بیت‌کوین در جهان در سال ۲۰۱۴ سقوط کرد و این مسئله باعث شد تا قیمت بیت‌کوین به میزان ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.

۱۳٫ پس انداز سالانه برای بانک هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند، ۸ تا ۱۲ میلیون دلار است.

۱۴٫ تا به امروز، فقط ۸۰۷ نفر در سراسر جهان درآمد بیت‌کوین خود را برای اهداف مالیاتی اعلام کرده اند.

۱۵٫ به تعداد ۷ کارت بدهی (debit cards) برای مشاغل و افراد وجود دارد.

۱۶٫ اولین خرید بزرگ برای بیت کوین به ارزش ۱۱٫۵ میلیون دلار و برای ۱۲۶،۳۱۵ بیت کوین بود که به عنوان SatohiDice شناخته می شود.

۱۷٫ در سال ۲۰۱۳ فردی به نان ناکووا (Nakowa) توانست ۱۱٫۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۱٫۳ میلیون دلار که ارزش امروز آن بیش از ۴۷ میلیون دلار می باشد را از طریق سایت برنده شود.

۱۸٫ استخرهای ماینینگ چینی بیش از ۷۰ درصد از نرخ هش شبکه بیت‌کوین را کنترل می کنند. لازم به ذکر است که نرخ هش، سرعت اتمام عملیات محاسباتی در کد بیت کوین است.

۱۹٫ در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلیاردها دلار از بیت هامب (Bithumb)، چهارمين صرافی بزرگ بیت کوین هک شد.

۲۰٫ در ماه مه سال ۲۰۱۰، شما با ۱۰،۰۰۰ بیت کوین می توانستید، دو پیتزا را دریافت کنید اما در ماه مه سال ۲۰۱۷، یک بیت‌کوین به اندازه ۲۰ میلیون پیتزا ارزش دارد.

۲۱٫ بازپرداخت در تراکنش های بیت کوین امکان پذیر نمی باشد.

۲۲٫ تراکنش های بیت کوین بر مبنای ساتوشی/بایت اندازه گیری می شوند، به این ترتیب که ۱ ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین می باشد.

۲۳٫ جیمز هاول (James Howell) با دورانداختن هارد دیسک کامپیوتر خود که حاوی کیف پول بیت‌کوین بود، ۷۵۰۰ بیت کوین به ارزش ۴ میلیون پوند را از دست داد.

۲۴٫ هر ۴ سال یکبار پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین به نصف خواهد رسید که این فرآیند را «نصف شدن پاداش استخراج» می‌گویند و این مسئله تا زمانی اتفاق می افتد که تمام بیت‌کوین ها به طور کامل استخراج شوند.

۲۵٫ در بلاک چین بیت‌کوین هر ۱۰ دقیقه یکبار، یک بلاک جدید ساخته می‌شود که منجر به ایجاد ۶ بیت‌کوین جدید در طول یک ساعت می شود.

۲۶٫ بر خلاف ارزهای متعارف، بیت‌کوین ها بر اساس محاسبات ریاضیات بوده و غیر متمرکز هستند.

۲۷٫ تمام داده های مربوط به تراکنش های بیت‌کوین شفاف بوده و در بلاک چین قابل مشاهده هستند.

۲۸٫ تا ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷، به اندازه ۱۶٫۴ میلیون بیت‌کوین در چرخه وجود داشت.

۲۹٫ ارزش چهار هزارمین بیت کوین به اندازه ۳ میلیون دلار بود که در دسامبر سال ۲۰۱۶ به سازمان ویکی لیکس (Wikileaks) اهدا شد.

۳۰٫ قدرت شبکه بیت کوین بیشتر از ۵۰۰ سوپر کامپیوتر می باشد.

۳۱٫ در سال ۲۰۱۶، فردی به طور تصادفی مبلغ ۱۳۷،۰۰۰ میلیون دلار بیت کوین را به جای ۵ دلار ارسال کرده بود و راهی برای بازگشت آن وجود نداشت.

۳۲٫ انتظار می رود که ۱۷ میلیون بیت‌کوین در طول ۱۰ سال مورد استفاده قرار گیرد.

۳۳٫ انتظار می رود که حد مجاز ۲۱ میلیون بیت‌کوین در سال ۲۱۴۰ منقضی شود.

۳۴٫ Alphabay Phisher Phishkingz ادعا کرد که با سرقت بیت کوین در طول ۱۴ ماه به اندازه یک میلیون دلار کسب کرده است.

۳۵٫ دانشگاه نیکوزیا در قبرس، اولین دانشگاهی بود که بیت‌کوین را برای پرداخت هزینه های تحصیلی مورد پذیرش قرار داد.

۳۶٫ هواپیمای مسافربری فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic)، بیت‌کوین را می پذیرد.

۳۷٫ شما می توانید با انجام بازی های بلاک چین، بیت کوین اضافی دریافت کنید.

۳۸٫ دادگاه استیناف فلوریدا، یک پرونده پولشویی را در سال ۲۰۱۶ رد کرد و عنوان کرد که طبق مقررات دولت، بیت کوین، پول به حساب نمی آید.

۴۰٫ در ماه اوت ۲۰۱۲ یک طرح پونزی بیت کوین به نام Bitcoin Savings and Trust تعطیل شد و مردم ۷۰۰،۰۰۰ بیت کوین را از دست دادند.

۳۹٫ بیت‌کوین در تنها سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۶۲ درصد افزایش یافته است.

۴۱٫ شرکت های مایکروسافت، دل و اکسپدیا نمونه هایی از شرکت هایی هستند که بیت‌کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند.

۴۲٫ آستین کریگ (Austin Craig) و بکی بیانگهام (Beccy Bingham) نشان دادند که چگونه یک فرد می تواند تنها با یک بیت کوین، به اندازه ۹۲ روز زنده بماند.

۴۳٫ در سال ۲۰۱۴ تعداد بازرگانانی که بیت‌کوین را مورد پذیرش قرار دادند از ۳۶،۰۰۰ نفر به ۸۲،۰۰۰ نفر افزایش یافت.

۴۴٫ اعتقاد بر این است که اتریوم با ارزش ۷/۱۸ میلیارد سکه و لایت کوین با ارزش ۲٫۲۷ میلیارد سکه، جایگزین بیت‌کوین می شوند.

۴۵٫ ۹۰ درصد از آدرس های بیت‌کوین دارای ارزش واقعی نیستند.

۴۶٫ راجر ور (Roger Ver) با ۵۲ میلیون بیت کوین، چارلی شرم (Charlie Shrem) با ۴۵ میلیون بیت‌کوین و دیو کارلسون (Dave Carlson) با ۳۵ میلیون بیت‌کوین بعضی از میلیونرهای بیت کوین هستند.

۴۷٫ ۱۳۵۴ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان وجود دارد که در ۵۵ کشور جهان برای انجام مبادلات مستقر هستند.

۴۸٫ بیت‌کوین در کشور بلژیک از معافیت مالیات بر ارزش افزوده برخوردار است.

۴۹٫ کشور سوئیس ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ارز خارجی طبقه بندی کرده است.

۵۰٫ بیت‌کوین در ویتنام، بولیوی، قرقیزستان، ایسلند، اکوادور، بنگلادش و تایلند غیرقانونی به شمار می رود.

جهان بیت کوین‌ها بسیار جذاب و شگفت انگیز است. امید می رود که حداقل ۱۰ مورد یا بیشتر از موارد عنوان شده در این مقاله را یاد گرفته باشید.

شیوه استخراج بیت کوین

هر کس می‌تواند به استخراج بیت کوین‌ها بپردازد، مواد لازم فقط عبارتند از یک رایانه و دسترسی به اینترنت. از این به بعد، باید یک کیف پول رایگان و یک برنامه استخراج رایگان را دانلود کرده و دست به کار شوید.

خیلی ساده به نظر می‌رسد، درست است؟ بله از دیدگاه فنی همینطور هم هست، اما توان محاسباتی لازم برای این کار بینهایت بالا است، و اینجا است که هزینه‌ها بالا می‌روند. پس، اگر از رایانه شخصی‌تان برای استخراج بیت کوین‌ها استفاده کنید، شاید سال‌ها طول بکشد و هیچ دستاوردی نداشته باشید. ولی عبور از این مانع چاره‌ای هم دارد، و این همان راهی است که بسیاری از استخراج‌کنندگان بیت کوین انتخاب می‌کنند، و آن پیوستن به یک استخر است، جایی که می‌توانید با مشارکت دیگران کار کنید و حاصل کارتان را با هم شریک شوید.

فارغ از شیوه انتخاب استخراج بیت کوین‌ها، برای شروع هنوز باید برخی آیتم‌ها را بخرید، که خیلی هم ارزان نیستند. این هزینه‌ها گهگاه بسیار متغیر هستند، برخی استخراج‌کنندگان توانسته‌اند تمام آیتم‌های مورد نیازشان را با چند صد دلار بخرند، در حالی ‌که این کار برای دیگر افراد بیش از یک هزار دلار هزینه در بر داشته است. از آنجا که محبوبیت بیت کوین از آغاز با شتاب فزاینده‌ای بالا رفته، استخراج این ارز دیجیتال حتی به توان بیشتری نیاز دارد، که این یعنی تعداد کمتری از افراد می‌توانند از رایانه‌های خودشان استفاده کنند، و چاره‌ای جز این ندارند که رایانه‌های جدیدی با یک کارت مخصوص بخرند که تنها کاربردشان استخراج بیت کوین است.

پس از سخت‌افزار استخراج که باید برای بروزرسانی منظم آن آمادگی داشته باشید (حداقل سالی یکبار، البته این عدد هم متغیر است)، آیتم‌های دیگری نیز لازم هستند. همچنین باید به انرژی مورد نیاز هم اشاره کنیم، چراکه رایانه‌های استخراج بیت کوین به توان خاصی نیاز دارند و می‌توانند پرهزینه باشند.

همچنین باید قبل از پا به گذاشتن به این عرصه، انواع و اقسام مقررات پیرامون استخراج بیت کوین را مدنظر قرار دهید. اگر می‌خواهید وارد استخراج بیت کوین شوید، باید مراقب تمام تغییرات به وجود آمده در مقررات مخصوصاً در کشور یا منطقه خود باشید. اداره درآمدهای داخلی آمریکا اخیراً مقررات مالیاتی جدیدی را درباره استخراج بیت کوین اعلام کرده که تصریح می‌کنند هر درآمد به دست آمده از راه استخراج می‌تواند به ‌عنوان یک درآمد خوداشتغالی لحاظ شود، پس مشمول مالیات می‌شود. شبکه اعمال جرائم مالی آمریکا نیز تمام داده‌های بکار رفته در تراکنش‌های مالی را به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه جرائم مالی اعم از پولشویی و تأمین مالی تروریسم بررسی می‌کند. این شبکه تاکنون اعلام کرده که استخراج‌کنندگان بیت کوین به ‌عنوان انتقال‌دهندگان پول تحت قانون امنیت بانکی به حساب نمی‌آیند، ضمن این که عرضه‌کنندگان سرویس‌های استخراج ابری نیز به ‌عنوان انتقال‌دهندگان پول در نظر گرفته نمی‌شوند.

پس به بیان ساده، هرکس می‌تواند یک استخراج‌کننده بیت کوین باشد؛ هر چند که خرید ماشین‌آلات برای استخراج از چاه بیت کوین نیازمند هزینه و زمان است. به خاطر داشته باشید که بلافاصله پس از شروع استخراج به پول نمی‌رسید، ولی با گذشت زمان می‌توان به کمی سود دست یافت؛ صبر و پشتکار زیادی لازم است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version