با توجه گفته یک تحلیلگر برجسته، قیمت بیت کوین با توجه به گرایش های  فعلی سرمایه گذاران و راه اندازی ارز دیجیتال فیس بوک به نام گلوبال کوین می تواند تا قیمت ۱۰۷۱۲ دلار افزایش یابد.

آیا قیمت بیت کوین در ماه ژوئن به ۱۰ هزار دلار خوهد رسید؟

نعیم اسلام (Naeem Aslam)، تحلیلگر ارشد ThinkMarkets استدلال کرد که ماه ژوئن برای عملکرد قیمت بیت کوین فوق العاده خواهد بود. ماه می برای بیت کوین بهترین عملکرد را داشته است. همچنین در سال جاری و در حال حاضر این ارز دیجیتال حدود ۶۲٫۲۵ درصد افزایش داشته است.

اسلام عنوان کرد که انتظار می رود، عملکرد قوی ماهیانه بیت کوین مانند سود میانگین ۲۱٫۰۳ درصد در یک بازه ۵ ساله باشد و یک حد بالای آن برای همین بازه زمانی ۷۰٫۸۶ درصد است.

میانگین پایین بازه ۵ ساله ۱۸٫۷۳ درصد است و از لحاظ آماری می تواند بهترین میانگین ماهانه برای جفت ارز بیت کوین/ دلار در یک بازه ۵ ساله باشد.

نگران نباشید، خوشحال باشید

طبق گفته اسلام، این آمار به تنهایی اطمینان کافی برای افزایش قیمت بیت کوین می دهند تا بتوان نگرانی را کنار گذاشت. این معامله گر کهنه کار صندوق سرمایه گذاری معتقد است که این فاکتور فصلی تا ماه ژوئن ادامه می یابد. در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) به زیر ۷۰ سقوط کرده است و با کاهش حرکت، قیمت نیز به عقب بازگشته است.

این تحلیلگر بازار بیان می کند که برای کسب سود بیشتر، شاخص قدرت نسبی باید تغییر مسیر داده و با روند صعودی قیمت بیت کوین در نمودار روزانه مطابق شود. اما وی همچنین پیشنهاد می کند که اگر شاخص قدرت نسبی پایین تر از خط روند برود، معامله گران نباید نگران باشند، زیرا موقعیت فروش به راحتی خریداران بیشتری را جذب بازار خواهد کرد.

گلوبال کوین می تواند قیمت بیت کوین را به ۱۰،۷۱۲ دلار افزایش دهد

اسلام معتقد است که بیت کوین می تواند طی دو هفته آینده به دلیل ساختار فعلی بازار و راه اندازی قریب الوقوع گلوبال کوین فیس بوک تا ۱۰۷۱۲ دلار افزایش یابد. انتظار می رود که فیس بوک، مقاله سفید این ارز دیجیتال را تا هجدهم ژوئن انتشار دهد و راه اندازی رسمی آن نیز بعدا در همین ماه رخ خواهد داد.

هنگامی رونمایی گلوبال کوین، برای کاربران این امکان فراهم می شود تا در سر تا سر کانال های رسانه های اجتماعی در اکوسیستم فیس بوک تراکنش انجام دهند و ظاهرا کارکنان نیز امکان پرداخت از طریق گلوبال کوین را خواهند داشت.

به طور کلی، جامعه ارزهای دیجیتال بر سر موضوع راه اندازی ارز دیجیتال فیس بوک به دو گروه تقسیم شده اند، برخی پیش بینی می کنند که این ارز با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به رقابت خواهد پرداخت، در حالی که برخی دیگر به دلیل ماهیت شرکت ارائه دهنده، آن را یک ارز دیجیتال واقعی نمی دانند.

با این وجود، برخی می گویند که گلوبال کوین می تواند باعث پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال شود. اسلام شخصا معتقد است که گلوبال کوین فیس بوک باعث گشایش یک ارزش عظیم تجاری در اقتصادهای در حال توسعه خواهد شد. وی با اشاره به پروفسور جان کرو کرافت (Jon Crowcraft)، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه کمبریج عنوان کرد که فیس بوک می تواند به بازار سیلک رود ۳٫۰ تبدیل شود.