سرمایکس
video thumb

مدیرعامل بیت مکس: با استفاده از بیت کوین امکان خرید شاخص سهام‌های Nasdaq QQQ و S&P 500 را خواهید داشت !

آرتور هایس (Arthur Hayes)، مدیرعامل صرافی بیت مکس (Bitmex) عنوان کرد که این پلتفرم قصد دارد تا اوراق قرضه کوتاه مدت با پشتیبانی بیت کوین راه‌اندازی کند. وی همچنین قصد دارد تا به طور خاص، به افراد حاضر در بازارهای نوظهور، با استفاده از بیت کوین، امکان خرید شاخص سهام‌های Nasdaq QQQ و S&P 500 را بدهد.

آرتور هایس، مدیرعامل شرکت بیت مکس در مصاحبه ای با لوک مارتین (Luke Martin) در مورد پادکست (Venture Coinist) خود اظهار داشت که او به دنبال راه اندازی اوراق قرضه کوتاه مدت و دیگر محصولات مالی تحت پشتیبانی بیت کوین است. هایس عنوان کرد:

می‌خواهم آینده‌ای بسازم که در آن، برترین صرافی‌ ها و ماینرها، اوراق قرضه کوتاه مدت بیت کوین برای اکوسیستم صادر کنند.

وی افزود: خب، پس فرض کنید که می‌خواهید اوراق ۳۰ روزه بخرید. چرا اوراق قرضه بدون کوپن ۳۰ روزه‌ی بیتمکس که نرخ بهره آن نشان‌گر برآورد بازار از ریسک اعتباری ما است را نخرید؟

مدیرعامل بیت مکس توضیح داد که در طی چند ماه آینده، تیم او بر روی مشخصه های این نوع جدید اوراق بهادار کار خواهند کرد.

هایس افزود که بیت مکس، روی استارت آپ جدیدی سرمایه گذاری کرده است که به افراد این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از بیت کوین، بدون مواجه با خطر نرخ برابری بیت کوین و دلار، در سهام‌های محبوب نزدک و S&P 500 سرمایه‌گذاری کنند. وی هم‌چنین اظهار داشت:

می‌توان گفت که تابستان امسال، می توانید با استفاده از بیت کوین، شاخص‌های S&P 500 و Nasdaq QQQ را خریداری کنید و اساساً، با خطر نرخ برابری بیت کوین و دلار نخواهید شد. شما بیت کوین را ارسال می کنید، سپس آنها، آن را به دلار تبدیل می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند تا سوآپ خریداری کنید و هنگامی که قصد خروج از این عرصه را دارید، می‌توانید این سوآپ‌ها را فروخته و دوباره دلار دریافت کنید سپس می توانید بیت کوین خود را بازگردانید.

طبق گفته‌های هایس، این محصول پشتیبانی شده با بیت کوین، نقدینگی‌ و قابل ‌توجه‌ ترین شاخص‌ها را در دنیا و به ویژه در بازارهای نوظهور ایجاد خواهد کرد. وی همچنین توضیح داد:

بنابراین، به طور امیدوارکننده‌ای، این امر به افراد حاضر در بازارهای نوظهور این اجازه را خواهد داد تا از بیت کوین برای دسترسی به شاخص‌های نقدینگی سنتی استفاده کنند.

چرا بیت کوین یک عامل کلیدی برای بیت مکس است

هایس همچنین در خصوص دلیل اهمیت فناوری بیت کوین برای بیت مکس و اینکه چرا اصلی‌ترین دلیل برای موفقیت شرکتش محسوب می‌شود، به گفتگو پرداخت.

گفته می‌شود که بیت مکس، بیت کوین را تنها به عنوان یک وثیقه در نظر می گیرد. هایس گفت: این امر به آنها اجازه می‌دهد تا با مشتری در عرض ۱۰ دقیقه تعامل داشته باشد. این موضوع به این دلیل است که بیت مکس می‌تواند عملیات برداشت از حساب و سپرده‌گذاری را بدون دخالت انسانی و هیچ شخص ثالثی مانند بانک، پردازش کند.

بیت کوین همچنین به بیت مکس اجازه می‌دهد که از نظر مالی انعطاف‌پذیرتر باشد، مانند آن که بتواند ۱۰۰ برابر بیشتر، محصول مشتق سواپ دائمی (perpetual Swap) ارائه دهد. این پلتفرم هنگ کنگی هم‌چنین، سواپ دائمی اتریوم-دلار خودش را در ماه آگوست ۲۰۱۸ راه‌ اندازی کرد.

هایس عنوان می کند که تنها در عرض دو ماه، این محصول به نقدینه‌ ترین ابزار معاملاتی اتریوم-دلار تبدیل شد.

از دیدگاه یک دلال، این محصول عالی است. من بیت کوین دارم و می‌خواهم روی قیمت اتر در مقابل دلار دلالی کنم و پولم را در قالب بیت کوین دریافت کنم.

هایس گفت: پس از موفقیت در محصول سوآپ‌ های دائمی، در حال حاضر بیت مکس به دنبال راه‌ اندازی این محصول برای سایر آلت کوین ها(در مقابل دلار) در آینده است.

مدیرعامل بیت مکس همچنین اعلام کرد که کاربران می‌ توانند منتظر گزینه‌های پلتفرم‌های بیت کوین باشند که ممکن است در عرض ۱۲ تا ۱۸ ماه راه‌اندازی شوند.

در نهایت، هایس اظهار داشت که بیت مکس قصد ندارد مانند بایننس و یا هوبی، توکن داخلی (مانند توکن BNB بایننس) ایجاد کند، زیرا بیشتر از آن که به حل مشکلات کمک کند، باعث ایجاد مشکل خواهد شد. وی افزود:

این مسئله از لحاظ قانونی پیچیده است: آیا این قانون همان امنیت است؟ ما به اندازه کافی مسائلی برای رسیدگی داریم، به همین دلیل نمی خواهیم تنها به دلیل آنکه توکن خودمان را برای پول و مشکلات جدیدی که به آن نیاز نداریم، صادر کنیم.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version