سرمایکس
sarmayex Coin icon

بازار معامله حرفه ای

سرمایکس راه اندازی شد

sarmayex Coin icon
شروع معامله sarmayex Arrow icon
video thumb

فناوری بلاک چین و ظرفیت بالای آن برای دگرگونی تجارت

در حالی که تصور غالب اکثر افراد از بلاک‌چین

مقاله‌های مرتبط:

پتانسیل بلاک‌چین خیلی فراتر از آن‌چه که همه روزه درمورد منافع ارز‌های رمزگذاری شده یا معاملات خرد بر پایه‌ی آن‌ها می‌شنویم، گسترش می‌یابد. چشم‌انداز بلند‌مدت ۲۵ ساله‌ی فناوری به طور قانع کننده‌ای توضیح می‌دهد که چگونه‌ ویژگی‌های منحصر به فرد آن به وعده‌های داده شده جامه‌ی عمل می‌پوشاند. فناوری اگر به خوبی پیاده‌سازی شود، به عنوان اساس و پایه‌ای برای حل اغلب مشکلات بنیادین بشری خواهد بود.

با مقیاس گسترده‌ی سیستم‌های غیرمتمرکز می‌توان تقلب را ریشه‌کن کرد، فرآیند‌های دستی را به صورت خودکار انجام داد و مسائل مربوط به احراز هویت و اعتمادسنجی را حل کرد. قدرت بلاک‌چین انسان‌ها را قادر می‌سازد که سیستم‌ها و معماری‌های سنتی قانونی و حاکمیتی را باز‌طراحی کنند، که احیا کننده‌ی ابعاد از دست رفته‌ی دموکراسی و شایسته‌سالاری است.

با وجود تب‌ و تا‌ب‌های فعلی دیگر تصور آینده‌ی مبتنی بر سیستم‌های بلاک‌چینی چندان دشوار نیست. لازم است که هر دو گروه شرکت‌ها و مشتریان اطلاعاتی از حقایق و آینده‌ی پیش‌ روی این فناوری داشته باشند که در ادامه به سه مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ارز‌های رمزگذاری شده

واسطه‌گری کمتر

بسیاری از اقتصاد‌های باارزش بین‌المللی به وسیله‌ی دستکاری قوانین و قیمت‌ها توسط واسطه‌ها و دلالان گرفتار رکود شده‌اند. اگر بررسی جامع‌تری داشته باشیم، بخش‌های نگران‌کننده‌ای از زنجیره‌ی تامین وجود دارند که همواره عقب‌تر از فناوری حرکت می‌کنند.

در باب مثال بازار صنعت تبلیغات یکی از بزرگ‌ترین گردش‌های مالی در دنیا را دارد که آن‌ را تبدیل به بستر مناسبی برای عرض اندام فناوری بلاک‌چین

ادغام بلاک‌چین در صنعت تبلیغات اولین قدم برای برای دگرگون کردن کلیشه‌های رایجی است که در این صنعت مشتریان و فروشندگان به آن عادت کرده‌اند.

با استفاده از بلاک‌چین می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد. واسطه‌های خطا‌دار را با الگوریتم‌هایی که هرگز اشتباه نمی‌کنند و برای عملکرد نیز نیازی به نظارت‌های انسانی ندارند، جایگزین کرد. نتیجه، بازار و تبادلات مالی شفاف‌تری خواهد بود که با بازدهی بیش‌تری نسبت به مدل‌های مرسوم عمل می‌کنند.

سیستم‌های مرکزی به طور طبیعی پتانسیل زیادی برای تعصب و جانب‌داری دارند. این ریسک با قرارگیری اطلاعات شبکه در دسترس عده‌ای خاص، بیش‌تر هم می‌شود. اما شبکه‌های غیر متمرکز، بزرگی و گستردگی این ریسک‌ها را به اندازه‌ای کاهش می‌دهند که دیگر کسی قادر به فریب‌کاری یا دست‌کاری اطلاعات نباشد.

عدم نگرانی درباره‌ی صحت اعتبار سنجی‌ها و دسترسی‌های مجاز برای اطلاعات مهم یکی دیگر از مزیت‌های این سیستم است. در حال حاظر سازمان‌ها با نگه‌داری اطلاعات مهم خود در سیستم‌های مرکزی متحمل ریسک بزرگی ‌می‌شوند. حتی اگر بخشی از اطلاعات توسط کارمندی به بیرون درز کند، همه‌ی اطلاعات آن‌ها در معرض خطر قرار می‌گیرد. اما محدودیت‌های هوشمندی که به عنوان مثال در رأس زنجیره‌‌ی اتریوم بلاک‌چین اعمال می‌شود، می‌تواند برای تعیین سطح دسترسی‌ها در شبکه به صورت خودکار توسعه‌ داده شود که نیاز برای عملیات اعتبار سنجی شخصی (که در حال حاضر به وسیله‌ی واسطه‌ها انجام می‌شود) را کاهش می‌دهد.

امنیت در سیستم‌های بلاک‌چین

امنیت

بازار‌های بلاک‌چین ذاتا امنیت بیش‌تری نسبت به جایگزین‌های سنتی و مرسوم دارند. مزیت این سیستم‌ها رمز‌گذاری و حفاظت پیش فرض از همه‌ی اطلاعات است. به این معنی که دیگر هیچ شخصی قادر به دستکاری هیچ اطلاعاتی نخواهد بود. استارتاپ‌ها می‌توانند از این قدرت ذاتی بلاک‌چین برای حفاظت از داده‌های ارزشمند خود استفاده کنند.

برای نمونه به دنیای رو به رشد صنعت بازی توجه کنید. در حال حاضر محیط امنی برای تبادلات مالی گیمر‌ها مانند خرید فروش یا معاوضه‌ی بازی‌های دیجیتالی که هر کدام هر ساله تهیه می‌کنند وجود ندارد. در نتیجه مشتریان به انجمن‌های جعلی به عنوان بازاری برای تامین تقاضا‌های عمده متکی هستند. اما این پلتفرم‌های موقت برای سهولت طراحی شده‌اند نه امنیت. این سرویس‌ها امروزه عواقب را با تبدیل شدن به بستری برای انواع کلاه‌برداری‌ها و حملات سایبری پس می‌دهند.

استارتاپ

توانایی آن‌ها در دستیابی به خلق اکوسیستم امن و استاندارد برای گیمر‌ها به منظور تبادلات مالی همه به وسیله‌ی بلاک‌چین ممکن شده است. این امکانات برای بازیگران سنتی غیر ممکن است. این مورد یکی از سناریو‌های بی‌شماری است که راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک‌چین، نیاز‌های ما را به نحو احسنت برآورده می‌کنند.

ابزار های مالی

ابزار‌های مالی و سرمایه‌های دیجیتالی

تا آن‌جا که می‌دانیم تا به امروز نوسان ارز‌های رمزگذاری شده احتمالا آخرین تلاش سرمایه‌داران عمده به منظور جلوگیری از رشد این سیستم‌ها و گسترش عصر جدیدی از اقتصاد است. توجیه ریسک سرمایه‌گذاری در این زمینه وقتی که در بازارهای غیرقابل کنترل وارد شوند، بسیار سخت است. کلاه‌برداری‌های شایع و بازیگران بی‌سواد به دشواری‌های فعالیت در این عرصه می‌افزاید. اما سرانجام قادر خواهیم بود با سایر ابزار‌های مالی راه‌حلی برای این مشکلات نوسانی پیدا کنیم.

جیب‌رل یکی دیگر از استارتاپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین، فروش توکن‌ را به منظور تضمین پلتفرم پایدار و قابل اعتماد برای خریداران و سرمایه‌گذاران به عهده گرفته است. این شرکت به منظور تامین‌ مالی ارز‌های دیجیتال، توکن‌های قابل‌ اعتمادی با پشتوانه‌ی سرمایه‌های واقعی صادر می‌کنند. آن‌ها به صورت فوق‌العاده‌ای برای تسویه‌حساب و تغییرات سرمایه‌های دیجیتالی از قوانین ارز‌های فیزیکی که بر بلاک چین اتیریوم تطبیق داده شده‌اند، تبعیت می‌کنند.

توسعه‌ی محیط استاندارد برای تراکنش‌های مالی ارز‌های دیجیتالی قدم بزرگی به سمت آینده است است. شرکت‌هایی مانند اسپارکل کوین با توسعه‌ی پلتفرمی که هر یک از مشتریان را قادر به استفاده از ارز‌های دیجیتال برای مصارف روزمره می‌کند، این جهت‌گیری‌ها را هدایت می‌کنند.

آن‌ها دسترسی به فروشگاه‌های آنلاین مهمی مانند تارگت، والمارت، اوراستوک و آمازون را به منظور تامین امن و پایدار پرداخت‌‌های دیجیتال و تبادلات رمزگذاری شده، تامین می‌کنند.

همه‌ی این‌ها تلاش‌های مهمی از طرف طرفداران بلاک‌چین به منظور توسعه‌ی این فناوری و ادغام آن با فعالیت‌های مالی روزمره است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version