سرمایکس
video thumb

استفاده کسب و کارهای تجارت الکترونیک از ارز رمزنگاری شده

این روزها با داغ شدن بازار بیت کوین و گرایش سرمایه‌گذاران به آیکوها ، برخی از شرکت‌های تجارت الکترونیک نیز ورود به این عرصه را تجربه می‌کنند.

در سال جاری پول‌های رمزنگاری‌شده

Overstock.com اولین خرده‌فروشی بزرگ تجارت الکترونیک بود که در سال ۲۰۱۴، بیت کوین

بازار داغ پول‌های رمزنگاری‌شده

ارزش کل بازاری ترکیب ارزهای رمزنگاری‌شده

Crypto E-Commerce

کاهش پتانسیل تقلب در معاملات

طبق گزارش‌های Earn.com، سریع‌ترین و ارزان‌ترین هزینه‌ی تراکنش‌های بیت کوین، تقریباً معادل با ۳۱۰ ساتوشی یا ۰.۲۲ دلار است. شرکت‌های مبتنی بر کارت‌های اعتباری، بخشی از این هزینه را (حدود یک تا سه درصد مبلغ معامله) متقبل می‌شوند. با این حساب هزینه‌ی بیت کوین به‌خودی‌خود ارزان‌تر از کارت‌های اعتباری است. به‌علاوه در تبادلات بیت کوین، بسته به اینکه بخواهید تراکنش شما با چه سرعتی انجام شود، می‌توانید روی نرخی بالاتر یا پایین‌تر توافق کنید.

موضوع دیگری که تمایل به کارت‌های اعتباری را کمتر می‌کند، این است که کارت‌های اعتباری در پایان معاملات هزینه‌ای اضافه را به تجار تحمیل می‌کنند. همان‌طور که برایان یانگ مدیرعامل شرکت خدمات توسعه‌ی بلاک چین Cuvia Labs می‌گوید، رابطه‌ی بین تجار و شبکه‌های کارت‌های اعتباری، همیشه با نارضایتی و ناخشنودی همراه بوده است. او می‌گوید:

 هزینه بالای تراکنش‌ها و شارژ نهایی مجدد، همیشه به تنش و نارضایتی طرفین معامله می‌شود. ولی استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده هزینه‌ی تراکنش‌ها را به‌طور قابل‌ ملاحظه‌ای پایین می‌آورد و توافق و  رضایت همگان را به دنبال دارد. از دید تجار، تنها مشکل این روال، هزینه‌ای است که بابت ریسک نوسانات ارزی متقبل می‌شوند.

و البته هنوز به مشکلات امنیتی گاه‌وبیگاه معاملات مبتنی بر کارت‌های اعتباری اشاره نکرده‌ایم. حتی سطح امنیت کارت‌های تراشه‌ای هم به ارزهای رمزنگاری‌شده نمی‌رسد. می‌توان گفت که توکن‌های رمزنگاری‌شده تقریباً غیر قابل جعل هستند، به همین دلیل امنیت معاملات را بی‌نهایت افزایش می‌دهند.

هزینه‌های ناخواسته‌ی کارت‌های اعتباری و همچنین مشکلات امنیتی آن‌ها، باعث می‌شود اغلب تجار گرایش بیشتری به استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده داشته باشند.

Crypto E-Commerce

برنامه‌های پاداش‌دهی

بیت کوین و سایر پول‌های رمزنگاری‌شده می‌توانند برنامه‌های انگیزشی و پاداش‌دهی جالبی به مصرف‌کنندگان پیشنهاد کنند. اریک لامیسون وایت، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت پارتو می‌گوید:

این ارزها می‌توانند بر مبنای میزان تقاضای یک برنامه‌ی خاص، منافعی به کاربران عرضه کنند که ارزشی واقعی و قابل تجارت دارند.

در حال حاضر برخی از شرکت‌ها روی این تسهیلات نیز متمرکز شده‌اند. برای مثال ویزا موناکو یک کارت اعتباری است که به کاربران اجازه می‌دهد معاملاتشان را به‌وسیله‌ی بیت کوین و اتر انجام دهند. برنامه‌ی مشوق این کارت، استرداد دو درصد از هزینه‌ی کل معامله به کاربران است.

برنامه‌های تشویقی و پاداش‌دهی ارزهای رمزنگاری‌شده، از قدرتمندترین و مهم‌ترین عوامل انگیزه‌بخش فعلی به شمار می‌روند. هرچه تجار و مصرف‌کنندگان استقبال بیشتری از پول‌های رمزنگاری‌شده داشته باشند، احتمال تبدیل این پول‌ها به ارزهای جاری معاملاتی بیشتر می‌شود.

کارشناسان آینده‌ای روشن و قدرتمند برای پرداخت‌های لحظه‌ای بیت کوین در دنیای واقعی پیش‌بینی می‌کنند. این روزها سرمایه‌گذاران هم از رشد سریع و فوق‌العاده‌ی بیت کوین سود زیادی برده‌اند و دیگر شکی نیست که پول‌های رمزنگاری‌شده، صرفاً یک موج اشتیاق زودگذر نیستند.

شاید شرکت‌هایی نظیر Overstock که چندین سال پیش به بازار این فناوری قدم گذاشتند، از رقیبان خود جلوتر باشند؛ ولی ما هنوز در ابتدای راه شرکت‌های تجارت الکترونیک مبتنی بر بیت کوین هستیم. شرکت‌های هوشمند و آینده‌نگر، سعی می‌کنند هرچه سریع‌تر به این صحنه وارد شوند و بدین وسیله، مزیتی عالی بر سایر رقبایشان پیدا کنند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version