افراد زیادی روزانه به بازار ارزهای دیجیتال ملحق می‌شوند و اولین سؤالی که برای آن‌ها به وجود می‌آید این است که کدام ارز دیجیتال در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری مناسب است.

ارزهای دیجیتال مطرح و بزرگ بسیاری وجود دارند، اما بهترین گزینه‌ها برای خرید ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری بلند یا کوتاه‌مدت، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت، اما آینده دار است. در بازار ارزهای دیجیتال، دارایی‌های دیجیتال ارزان‌قیمتِ آینده دار بسیاری وجود دارد که در این مقاله به تعدادی از آن‌ها پرداخته خواهد شد.

چرا باید روی ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت سرمایه‌گذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت

ممکن است که این سؤال در ذهن شما به وجود بیاید که چرا با وجود ارزهای دیجیتال بزرگی چون بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، باید به سراغ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت برویم. سایر ارزهای دیجیتال بازار یعنی آلت‌کوین‌ها، به نسبت ریسک بالایی که دارند، سود قابل توجهی هم به کاربرانی که در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز می‌دهند. در واقع، ارزهای دیجیتال بزرگی همچون بیت‌کوین اگرچه همچنان می‌توانند رشد کنند، اما برای اینکه بتوانید سود بزرگی از آن‌ها به دست بیاورید باید سرمایه اولیه بزرگی نیز داشته باشید. این در حالی است که در ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت می‌توانید با دارایی نقدی پایین‌تر به میزان بسیار زیادی از آن ارز دیجیتال خریداری کنید.

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین به رشد خود ادامه می‌دهند و مسلماً در این مسیر ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت بسیاری نیز رشد خواهند کرد. با این حال، فراموش نکنید که این مسیر شامل تمامی ارزهای دیجیتال بازار نمی‌شود و خیلی مهم است که ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمتِ آینده دار بازار را به خوبی شناسایی کنید. همان‌طور که گفته شد، ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری بلند یا کوتاه‌مدت هستند چرا که قیمتشان پایین است و می‌توان با دارایی اندکی به میزان قابل توجهی از توکن‌های آن ارز دیجیتال را خریداری کرد.

آیا تمامی ارزهای دیجیتال ارزان می‌توانند برای سرمایه‌گذاری مناسب باشند؟

بهترین و مناسب‌ترین ارز دیجیتال ارزان‌قیمت برای سرمایه‌گذاری باید دارای شرایط و ویژگی‌های خاصی باشد. مسلماً ویژگی اصلی آن ارز دیجیتال ارزان‌قیمت بودن آن است، اما در کنار این ویژگی باید عوامل دیگری نیز مورد توجه شما قرار گیرند تا به اشتباه بر روی یک ارز دیجیتال ارزان، اما بی‌ارزش سرمایه‌گذاری نکنید. فراموش نکنید که هدف سرمایه‌گذاری بر روی یک ارز دیجیتال ارزانِ آینده دار است. عواملی که باید در تشخیص ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت مناسب مورد توجه قرار دهید شامل موارد زیر می‌شود:

 • ارز دیجیتال موردنظر دارای عرضه‌ی در گردش بین 10 میلیون تا 1 میلیارد توکن باشد.
 • در فهرست بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال بازار قرار گرفته باشد.
 • دارای نقدینگی بالا باشد، یعنی حداقل 1 میلیون دلار معامله در 24 ساعت صورت گرفته باشد.
 • حضور پررنگی در شبکه‌های اجتماعی همچون ردیت داشته باشد.
 • دارای گروه توسعه‌دهنده‌ی با تجربه‌ای باشد.
 • میزان استخراج و توکن‌سوزی آن دارایی معقول باشد.
 • و عوامل دیگر که شامل تجزیه‌وتحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال و بررسی تخصصی رمزارزها می‌شود…

دقت کنید که عوامل بالا صرفاً تعدادی از عوامل مهمی است که باید در هنگام انتخاب یک ارز دیجیتال ارزانِ آینده دار به آن توجه داشته باشید. با این حال، عوامل ذکر شده از مهم‌ترین‌ها هستند و ضروری است که در هنگام انتخاب یک ارز دیجیتال ارزانِ آینده دار به آن‌ها توجه داشته باشید.

معرفی چند مورد از بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری با قیمت زیر 1 دلار

بهترین ارز دیجیتال ارزان

 • ارز دیجیتال ریپل (XRP): ریپل نوعی پروتکل پرداخت و ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۲، توسط شرکتی مستقر در آمریکا ایجاد شد. هدف این شرکت ایجاد روشی کارآمدتر و مقرون به‌صرفه‌تر برای انتقال سرمایه به آن طرف مرز‌ها بود. فناوری منحصربه‌فرد ریپل آن را به گزینه‌ای محبوب برای بانک‌ها و مؤسسات مالی که به دنبال بهبود سرعت و کاهش هزینه‌های فرامرزی خود هستند، تبدیل کرده است. برای این که خیلی بیشتر درباره این ارز دیجیتال بدانید، به صفحه خرید ریپل مراجعه کنید.
 • ارز دیجیتال وی‌چین (VET): این پلتفرم به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا محصولات خود را از نقطه مبدأ تا محل فروش ردیابی کنند و سابقه روشنی از تاریخچه محصول ارائه می‌دهد. وی‌چین در حال حاضر ارز دیجیتال امیدوار‌کننده با پتانسیل قابل‌توجه در صنعت زنجیره تأمین محسوب می‌شود که در قیمت زیر 1 دلار قرار دارد. برای این که خیلی بیشتر درباره این ارز دیجیتال بدانید، به صفحه خرید ریپل مراجعه کنید.
 • ارز دیجیتال کرونوس (CRO): کرونوس نوعی بلاک‌چین غیرمتمرکز است که توسط یک شرکت پرداختی توسعه یافته است. شبکه بلاک‌چینی آن با هدف تسریع پذیرش جهانی ارز‌های دیجیتال و به عنوان ابزاری برای افزایش کنترل شخصی بر دارایی، محافظت از داده‌ها و هویت کاربران ایجاد شده است و در حال حاضر در زیر قیمت 1 دلار قرار دارد و تحلیلگران نسبت به رشد آن امیدوارند.
 • ارز دیجیتال استلار (XLM): استلار پلتفرمی غیرمتمرکز است که توسط گروه توسعه‌دهنده مجرب و با تجربه‌ای توسعه پیدا کرده است. این ارز دیجیتال در فهرست 30 ارز دیجیتال برتر بازار قرار دارد که تمام این‌ها به لطف شبکه بلاک‌چینی بسیار قدرتمندش است که پرداخت‌های برون‌مرزی را به صورت سریع و ارزان ممکن کرده است.
 • ارز دیجیتال کاردانو (ADA): پلتفرم غیرمتمرکز توسط گروهی از افراد باتجربه در صنعت ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده است که ساختار آن به گونه‌ای است که از امنیت و پایداری بالایی برخوردار باشد. شبکه این ارز دیجیتال به گونه‌ای است که از لحاظ انرژی کارآمد‌تر باشد و افراد بیشتری را قادر به مشارکت در شبکه سازد. از ویژگی‌های کلیدی این شبکه می‌توان به مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری آن اشاره کرد.
 • ارز دیجیتال چیلیز (CHZ): یکی از ویژگی‌های کلیدی شبکه چیلیز، تمرکز آن بر تعامل با طرفداران است. این ارز دیجیتال به سازمان‌های ورزشی و سرگرمی این امکان را می‌دهد که توکن طرفداری ایجاد کنند تا بتوانند با طرفداران خود به روش‌های جدید و نوآورانه‌ای تعامل کنند؛ مانند ارائه جوایز و تجربیات خاص. برای این که خیلی بیشتر درباره این ارز دیجیتال بدانید،
 • ارز دیجیتال ترون (TRX): ترون برای ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز برای تولید‌کنندگان محتوا و کاربران، از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند. این پلتفرم به امکان انتشار محتوا و دریافت پاداش در ازای آن را می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند با هزینه کمتری نسبت به پلتفرم‌های سنتی، به محتواهایی با‌کیفیت بالا دسترسی داشته باشند. به طور کلی، این ویژگی در کنار شبکه پرسرعت و ارزان‌ قیمت ترون به بزرگ‌ترین نکات مثبت این ارز دیجیتال تبدیل شده‌اند. این ارز دیجیتال با قیمت زیر یک دلار در فهرست 10 ارز دیجیتال برتر بازار قرار دارد.
 • ارز دیجیتال بت (BAT): بت یک ارز دیجیتال توسعه یافته در شبکه اتریوم است که به عنوان توکن بومی برای مرورگر وب 3 بریو (Brave) ایجاد شده است. کاربران با مشاهده تبلیغات و گشت‌وگذار در مرورگر بریو توکن بت پاداش می‌گیرند. ازاین‌رو سرمایه‌گذاران زیادی را برای خریدوفروش آن جذب می‌کند و می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری حساب شده باشد.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت چه ریسک‌هایی دارد؟

ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت برای سرمایه‌گذاری اگرچه جذابیت‌های زیادی دارند، اما با ریسک‌های بزرگی نیز همراه‌اند. انتخاب نادرست و عدم دقت به عواملی که در این مقاله گفته شد می‌تواند منجر به از دست رفتن سرمایه‌ی شما شود. انتخاب نادرست می‌تواند به ضرر بسیار تا از دست رفتن کامل سرمایه اولیه شما منجر شود. این به معنی خطرناک بودن سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت نیست، بلکه صرفاً نتیجه‌ی انتخاب اشتباه خواهد بود. شما می‌توانید با توجه به عوامل زیر جلوی چنین اتفاقی را بگیری و مدیریت ریسک در ارز دیجیتال داشته باشید:

 • حد سود داشته باشید و از طمع برای سود بیشتر خودداری کنید.
 • سعی کنید پس از کسب سود کافی، سرمایه خود را به استیبل‌کوین‌ها یا ارزهای دیجیتال قوی همچون بیت‌کوین تبدیل کنید.
 • سرمایه زیادی را روی ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت قرار ندهید و در مدیریت سرمایه خود احتیاط به خرج دهید.
 • تمام سرمایه خود را روی یک ارز دیجیتال ارزان‌قیمت متمرکز نکنید.
 • در انتخاب ارز دیجیتال ارزان‌قیمت برای سرمایه‌گذاری ریسک زیادی نکنید.

جمع‌بندی: آیا ارز دیجیتال ارزان و آینده دار داریم؟

ارزهای دیجیتال ارزان‌قیمت لزوماً بد یا پر ریسک نیستند و می‌توانید فهرست بلندی از ارزهای دیجیتال ارزان، اما آینده دار در بازار پیدا کنید. ارزان‌قیمت بودن آن‌ها صرفاً به معنی این است که همچنان در ابتدای مسیر رشدشان قرار دارند و ممکن است پتانسیل رشد عظیمی را در خود داشته باشند. بسیاری صرفاً بر روی ارزهای دیجیتال محبوب از جمله بیت‌کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنند که هدف و دلیل آن‌ها مشخص است، اما اگر سرمایه بزرگی ندارید و به دنبال کسب سود بزرگ هستید، بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری مناسب‌ترین انتخاب شما خواهد بود.