سرمایکس
video thumb

خرید لامبورگینی تنها با ۱۵۰ دلار!

هر ستاره هالیوودی یا هر فرد مشهوری که بخواهد خودروهای لوکس و گران‌قیمت خریداری کند، حتماً یک سری به فروشنده این خودروها در خارج از شهر آتلانتا میزند. این فروشنده اما، چندی پیش یک مشتری متفاوت با بقیه داشت! «پیتر سادینگتون»، با ۳۵ سال سن که نه بازیگر بود و حتی یک بازیگر مشهور سینمای هالیوود. در ادامه با ارزجو همراه باشید.

این پسر با تنها 115 دلار، یک لامبورگینی خرید !

او توجه فروشنده و تمام اینترنت را با نقد کردن چهل و پنج بیت کوین و خارج شدن از نمایشگاه با یک لامبورگینی دویست هزار دلاری هوریکان، جلب کرد. لامبورگینی او یک اگزوز مسابقه‌ای و روکش مات سفید رنگ هم داشت که بر قیمت آن می‌افزود. به لطف آن همه پشتیبانی از بیت کوین در سال‌های ابتدایی تولدش، سادینگتون تنها صد و پنجاه دلار بابت آنها پرداخت کرده بود.

خرید چنین سوپر ماشینی توسط چنین فردی تنها یک معامله پر هیجان نبود، بلکه بازگوکننده شوقی در بازار ثروتمندان ارزهای دیجیتالی بود که ثروتشان را برای خرید ماشین‌های ایتالیایی خرج می‌کنند.

سادینگتون در مصاحبه‌ای با وب‌سایت CNBC گفت: «این موضوع مثل یک میم در «ردیت» منتشر شد.»

این پسر با تنها 115 دلار، یک لامبورگینی خرید !

«براندون سازی» مدیر این فروشگاه خودرو در جورجیا در مصاحبه با CNBC گفت:

من به‌اندازه کافی در این کار بوده‌ام که بفهمم هیچ‌چیزی واقعاً باعث تعجب شما نمی‌شود. تنها چیزی که به آن فکر می‌کنید این است که، خدای من ای کاش من هم در آن ماشین بودم.

سادینگتون که در زمینه علوم رایانه‌ای در دانشگاه فلوریدا تحصیل کرده، مدرک ارشد خود را از دانشگاه «لوتر رایس» جورجیا و در رشته مشاوره، آموزش و تکنولوژی دریافت کرده است؛ در سال ۲۰۱۱ به شدت به دنبال مسائل مرتبط با بیت کوین بود.

مقاله‌ای با عنوان از دست دادن نود درصدی ارزش بیت کوین

به عنوان یک دوستدار تکنولوژی، دوست دارم که ریسک‌های جدیدی را در مورد تکنولوژی‌های جدیدتر بپذیریم. به نظر من یک نوع دسیسه به حساب می‌آمد. یک ماه طول کشید تا در موردش تحقیق کنم، تحقیق می‌کردم، به کدها نگاه می‌کردم و دوباره به مقاله اصلی و طرح اصلی بیت کوین رجوع می‌کردم.

وقتی که سادینگتون در سال ۲۰۱۱ بر روی بیت کوین سرمایه گذاری، هر کدام از آنها ۲٫۵۲ دلار قیمت داشتند. با اینکه او صحبتی از اینکه در حال حاضر چه میزان بیت کوین در اختیار دارد نمی‌کند، اما او بیش از هزار بیت کوین را در آن زمان خرید.

این در حالی است که درست در دسامبر گذشته، بیت کوین تا ۲۰,۰۰۰ دلار را نیز تجربه کرد و سپس با سقوطی دوباره به میزان ۸,۰۰۰ دلار رسید. در هر صورت اگر سادینگتون بیت کوین‌های خود را نگه داشته باشد، باز هم ۳۲۱,۰۰۰ درصد سود کرده است.

من یک HODL بلند مدت بیت کوین هستم. از سال ۲۰۱۱ تا به الآن بیت کوین‌هایم را نگه داشته‌ام و پنج سال است که هر جمعه بیت کوین می‌خرم.

وی که مسئول بخش تکنولوژی یک شرکت استارت آپ در زمینه ماشین‌های دست دوم است، یک انجمن مخصوص به ارزهای دیجیتالی

ویدیو او که در حال خرید لامبورگینی است بیش از یک و نیم میلیون بار بازدید شده است.

بنا بر گفته‌های مولتی میلیونرهای این بازار در جوامع مختلف اتریوم، تنها راه قابل قبول برای خرج کردن ثروت خرید لامبورگینی است. بر اساس مقاله‌ای از نیویورک تایمز، نقد کردن و فروش ارزهای دیجیتالی در جوامع ارزهای دیجیتالی به نوعی ناپسند به حساب می‌آید چرا که کسانی که به این ارزها باور واقعی دارند، هیچ گاه اقدام به فروش آنها نخواهند کرد.

البته به جز وقت‌هایی که پای یک لامبورگینی وسط باشد!

مطالعه بیشتر:

خرید، فروش و قیمت بیت کوین در صرافی سرمایکس

خرید، فروش و قیمت اتریوم در صرافی سرمایکس

خرید، فروش و قیمت تتر در صرافی سرمایکس

خرید کیف پول لجر

این پسر با تنها 115 دلار، یک لامبورگینی خرید !

این موضوع تا جایی پیش رفت که حتی طنزهایی در مورد «ویتالیک بوترین» در قالب یک فرد مذهبی منتشر شد. او در این تصاویر یک لامبورگینی را در دست گرفته. در پاسخ به این تصویر او در توییتر خود نوشت:

اگر تمام آرمان هایم یک تصویر طنز در مورد لامبورگینی باشد، آن وقت من خواهم رفت.

او در ادامه از تقویت عزم خود برای دستیابی به چیزی پر معنا برای جامعه، خبر داد.

اما این‌ها تماماً به اینترنت وابسته نیستند. «پیترو فریژریو»، یکی از فروشنده‌های خودرو نیوپورت بیچ، واقع در کالیفرنیا، می‌گوید با افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، فروش این خودروها نیز افزایش پیدا کرد.

این فروشنده که در کار فروش خودروهای لامبورگینی نو و دست دوم، به همراه خودروهای لوکس دیگر مانند فراری‌هاست، از سال ۲۰۱۳ و که بیت کوین کاهش قیمتی از ۱۰۰۰ به ۱۰۰ دلار را تجربه کرد، بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت به مشتری‌های خود ارائه می‌کند.

در ماه دسامبر، او دید که با وجود قیمت ۱۹,۰۰۰ دلاری بیت کوین، میزان تقاضا برای خرید لامبورگینی با ارزهای دیجیتالی نیز افزایش یافته است.

ما از سال ۲۰۱۳، هر ماه یک یا دو تراکنش بیشتر نداشتیم اما در دسامبر سال ۲۰۱۷ به تنهایی شاهد ۱۰ تراکنش برای خرید خودرو بودیم.

این فروشنده به وسیله یک درگاه پرداخت بیت کوین با عنوان «بیت پی» اقدام به دریافت بیت کوین می‌کند و یک درصد از مبلغ تراکنش را نیز دریافت می‌کند.

فریژریو در این باره می‌افزاید:

ما در واقع بیت کوین قبول نمی‌کنیم و هیچ واسطه گری را نیز در این میان انجام نمی‌دهیم. ما تنها اقدام به ارائه خدماتی به وسیله تراکنش‌های بیت کوین می‌کنیم. درست به مانند استفاده از پی پال یا اپل پی، که به منظور تبدیل ارزهای دیگر به دلار آمریکا برای تبادلات مختلف استفاده می‌شود.

پیش از مراجعه سادینگتون، در «موتورکارز» جورجیا نیز، ساسزی سؤالاتی را در مورد بیت کوین به مشتری‌های خود پاسخ داده بود.

چند نفری می‌آمدند و از ما می‌پرسیدند که آیا بیت کوین قبول می‌کنیم یا نه. آن زمان کمی عجیب به نظر می‌رسید و هیچ کاری هم در رابطه با آن انجام نمی‌دادم.

آنجا بود که ساسزی از خرید لامبورگینی مطلع شد. سادینگتون لامبورگینی خود را در ماه اکتبر خریداری کرد. سادینگتون در این باره می‌گوید:

این خودرو برای شخص دیگری بود و آن فرد در ازای آن بیت کوین می‌خواست. کارمزد و تمام مالیات و تمام کارهای اداری نیز به صورت نقد پرداخت شدند.

CNBC نتوانست به فروشنده اصلی دسترسی پیدا کند تا سؤالاتی را از وی بپرسد.

این پسر با تنها 115 دلار، یک لامبورگینی خرید !

خرید سادینگتون، باعث ایده گرفتن ساسزی شد تا به این وسیله بیت کوین را به صورت یک نحوه پرداخت به رسمیت بشناسد و در معاملات خود از آنها استفاده کند. او دراین‌باره می‌گوید:

در مورد فروش نیوپورت بیچ شنیدم و ماشینی که پیتر خریده بود رو هم دیدم بعد اون زمان بود که به فکرم رسید چرا خودمون این کارو انجام ندیم. از وقتی هم که تب و تابش بالا گرفت فهمیدیم که این کاریه که حتماً باید انجامش بدیم.

موتورکارز همچنین از بیت پی برای دریافت دلار آمریکا به جای ارزهای دیجیتالی استفاده می‌کند و ساسزی اذعان می‌کند که هنوز ماشینی را به این روش نفروخته است. او با خنده ادعا می‌کند:

بین کوین خیلی برای اینکه نگه اش داری بی ثبات.

اما با این وجود بسیاری از فروشنده‌ها برای فروش ماشین‌های ارزان قیمت‌تر خود از ارزهای دیجیتالی استفاده می‌کنند.

«اوتو پلازای» واقع در آلبانی ایالت نیویورک، شروع به قبول بیت کوین از طریق بیت پی کرده است. «ایگان رابینچاک» از مسئولین این شرکت که از ماه دسامبر دریافت ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده، می‌گوید که ماشین‌هایی از ۱۵ هزار دلار گرفته تا بنتلی های ۸۹ هزار دلاری را به این روش فروخته است. او همچنین می‌گوید که پست‌هایی در فیس‌بوک دیده که در آنها مردم لامبورگینی‌های گران را هم به وسیله بیت کوین می‌خرند. او در این باره گفت:

ما پیش خودمان فکر کردیم که چرا ما این کار رو نکنیم؟ شاید یه روزی یه نفر خواست به جای ۲۵۰ هزار دلار یه ماشین ۳۰ هزار دلاری بخره.

بنا بر گفته‌های او، به شروع استفاده از بیت پی، او یک سوبارو مدل ۲۰۱۷ را با قیمت ۳۴٫۵ هزار دلا و ۲٫۳۳ بیت کوین به فروش رساند.

به این ترتیب میشه به مشتری‌هایی رسید که دسترسی بهشون امکان پذیر نیست. بیت کوین قیمتش سر به فلک کشید و اون درست زمانی بود که همه در موردش صحبت می‌کردن. واسه همین می‌خواستیم که نقش مهمی رو توی دوران داشته باشیم.

آغاز این حرکت، موجی از توجهات رسانه‌های مختلف را به این سمت معطوف کرد.

من تماس‌هایی از آفریقا، اروپا و کشورهای حوزه کارائیب دریافت می‌کردم. هدف ما سو استفاده از فراز و نشیب‌های قیمت ارزهای دیجیتالی نیست. ما فقط میخوایم که ارزهای دیجیتالی رو به عنوان یه روش پرداخت قبول کنیم و بعدش با پولی که توی حساب مون میاد ماشین‌های بیشتر بخریم.

داستان‌ها از این نوع اتفاقات در دنیا نیست اما یکی از مشکلات بر سر راه گسترش این‌گونه کسب‌وکارها، قیمت بی‌ثبات بیت کوین. برای مثال از وقتی که سادینگتون بیت کوین‌های خود را با لامبورگینی تعویض کرد، قیمت بیت کوین تا شش هزار دلار هم کاهش‌یافته است. اما بازهم سادینگتون در این باره می‌گوید:

برای من بیت کوین یک ابزار بازاریابی است یک شیوه ارتباطی عالی.

برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان به سایت ارزجو مراجعه کنید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version