ads
ads
در حال بارگذاری...
اتریوم

Ethereum(ETH)

98,919,232 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
99,758,339تومان
پایین ترین قیمت روز
97,712,143تومان
1 ساعت
0.0775206%
24 ساعت
-0.289586%
7 روزه
3.27648%
در حال بارگذاری...
اتریوم

Ethereum(ETH)

96,873,015 تومان فروش

قیمت اتریوم

Ethereum

(ETH)
1861.87 USD

معاملات 24 ساعته
USD 5,671,121,892
حجم بازار
USD 223,881,000,000
سکه در گردش
ETH 120,246,000
موجودی قابل عرضه
ETH 120,246,000
در حال بارگذاری...

خرید و فروش اتریوم

در ابتدا برای اینکه درک کاملی از اتریوم داشته باشیم باید بدانیم دقیقا نحوه عملکرد آن چگونه است و چه ویژگی هایی دارد.

اتریوم یکی از محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال است و هم اکنون در رتبه دومین ارز دیجیتال برتر بازار لیست شده است. اولین و مهمترین ویژگی اتریوم غیر متمرکز بودن سیستم آن است. به زبان ساده‌تر یعنی برای انتقال ارز و پول نیازی به هیچ شبکه بانکی، شبکه‌های مالی جهانی و تعیین میزان اعتبار بانکی و کسر کارمزد بانکی و موارد مشابه نیست.
تمامی سیستم‌های مالی که در دنیا برای سرویس دادن به کسب و کار‌ها وجود دارند، کاملاً متمرکز هستند به این معنی که تمامی مبالغ و مبادلات ارزی در مکان‌های مشخصی (مثلاً بانک) ارسال شده و در آن مکان مشخص تمامی تبادلات ارزی و مالی صورت می‌پذیرد.
اما سیستم‌های بانکی متمرکز بسیار آسیب‌پذیر هستند. برای یک خرید ساده در سیستم متمرکز، اولین کاری که برای پرداخت مبلغ صورت حساب خود می‌کنید بارگذاری اطلاعات بانکی خود در سرور مبدا می‌باشد که ممکن است این اطلاعات از طریق حمله هکر‌ها، سرکشی کارکنان همان شرکت و دیگر موارد مشابه به راحتی قابل سرقت باشد.
به همین دلیل ارز‌های دیجیتال برای پرداخت‌ها محبوب شده‌اند زیرا ماهیت غیرمتمرکز دارند و علاوه بر ساده‌تر کردن روند پرداخت‌ها، از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران نیز محافظت می‌کنند. اتریوم نیز یک شبکه غیر متمرکز است و توسط هیچ شخص یا هیچ مرکزی کنترل و رصد نمی‌شود.
اتریوم هیچ نقطه مرکزی ندارد، توسط هزاران رایانه‌ی داوطلب که در سراسر دنیا اداره می‌شود و البته این بدان معنی است که اتریوم نمی‌تواند به صورت آفلاین اجرا شود. یکی از بزرگترین مزیت‌های اتریوم نگهداری تمامی اطلاعات شخصی کاربران در رایانه شخصی خودشان است.

  زمانی که اتریوم وارد کار می شود؟


   این جاست که اتریوم وارد کار می شود!! اتریوم یک سیستم غیر متمرکز است به این معنی که توسط هیچ شخص یا هیچ مرکزی کنترل و رصد نمی شود. اتریوم هیچ نقطه مرکزی ندارد به دلیل اینکه توسط هزاران   رایانه ی داوطلب که در سراسر دنیا اداره می شود و البته این بدان معنی است که اتریوم نمی تواند به صورت آفلاین اجرا شود. یکی از بزرگترین مزیت های اتریوم نگهداری تمامی اطلاعات شخصی کاربران در رایانه شخصی خودشان است.

   

 بیت کوین و اتریوم، دو ارز دیجیتال برتر بازار


در حالی که بیت کوین و اتریوم هر دو ارز دیجیتال هستند، اما در حقیقت بیت کوین و اتریوم دو پروژه متفاوت با اهداف کاملاً متفاوت هستند. بیت کوین اولین سیستم رمزنگاری و یک سیستم انتقال پول است که توسط یک تکنولوژی لجستیک عمومی به نام بلاک چین ساخته شده و پشتیبانی می‌شود.
اتریوم تمامی امکانات بیت کوین را تکمیل و گسترش داده است و علاوه بر انتقال پول، خدمات بیشتری را به استفاده‌کنندگان ارائه می‌دهد. پشتیبانی از قرارداد‌های هوشمند، صرافی و برنامه‌های غیرمتمرکز، توکن‌های NFT و ساخت و عرضه توکن‌های دیجیتالی از جمله این خدمات و امکاناتی هستند که شبکه اتریوم در اختیار کاربران و علاقه مندان قرار داده است.
شبکه اتریوم این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا برنامه‌ها و پروژه‌های خود را در این شبکه راه‌اندازی کنند و به کمک اتریوم، دست کاربران برای خلق ایده‌های جدید برای طراحی برنامه‌های غیرمتمرکز و باز است.
اتریوم به عنوان یک ارز دیجیتال و با کمک فناوری بلاک چین تمامی واسطه‌ها و هزینه‌هایی که مربوط به دخالت یک شخص ثالث در اداره و کنترل تبادلات ارزی بود را حذف کرده است. همچنین برنامه‌هایی که در این شبکه راه‌اندازی می‌شوند نیز از این مزایا برخوردار هستند و کاربران می‌توانند خدمات متفاوتی از جمله وام و وام دهی، ذخیره‌سازی داده‌ها، صرافی‌ها و دیگر موارد را به شکل غیرمتمرکز، بی‌واسطه و با سرعت بیشتر انجام دهند.

 تفاوت بیت کوین و اتریوم؟


در حقیقت بیت کوین و اتریوم دو پروژه متفاوت با اهداف کاملا متفاوت هستند. بیت کوین اولین سیستم رمزنگاری و یک سیستم انتقال پول است که توسط یک تکنولوژی لجستیک عمومی به نام Blockchain ساخته شده و پشتیبانی می شود.

اتریوم تمامی امکانات بیت کوین را تکمیل و گسترش داده است به این معنی که شبکه ی کاملی که شامل مرورگر اختصاصی ، زبان برنامه نویسی اختصاصی و البته سیستم پرداخت اختصاصی است طراحی کرده است.

اتریوم این امکان را به کاربران خود می دهد تا روی Blockchain Ethereum برنامه های مختلفی ایجاد کنند.

حالا دست کاربران برای خلق ایده های جدید برای طراحی برنامه های غیرمتمرکز و باز است و در اصل اتریوم تمامی واسطه ها و هزینه هایی که مربوط به دخالت یک شخص ثالث در اداره و کنترل تبادلات ارزی بود را حذف کرده است. به عنوان مثال وقتی شما موزیکی را از طریق تبلیغات را در شبکه اجتماعی فیس بوک لایک می کنید یا به اشتراک می گذارید سودی که که از این کار به وجود می آید مستقیما به حساب فقط فیس بوک واریز می شود در حالی که اگر همین شبکه ی اجتماعی در نسخه اتریوم طراحی شود تمامی هنرمندان و البته مخاطبان همان موزیک جوایز ارزی را برای برقراری ارتباط مثبت یا تبلیغ در آن شبکه اجتماعی دریافت می کنند.

اتریوم تنها ارز دیجیتالی بدون محدودیت در سقف تعداد سکه ها و منبع ذخیره آن ها محسوب می شود و گرچه برخی معتقدند که Bitcoin در این زمینه بهتر است، اما در دسترس بودن و عرضه سکه در Ethereum بیشتر است و این به نوبه خود تاثیری بر تعداد و منبع سکه های اتریوم ندارد.

اصلی ترین تفاوت بیت کوین و اتر نوع کد های داخلی است. کدهای داخلی اتر  یک نوع کاملی از کدهای Touring است که قابلیت محاسبه ی همه چیز تا زمانی که قدرت و زمان کافی برای محاسبه باشد را دارد.


 نحوه عملکرد کل سیستم اتریوم کل سیستم Ethereum  توسط یک سیستم جهانی که تشکیل شده است که شامل تعداد زیادی نود است. نودها داوطلبانی هستند که تمام Blockchain Ethereum را بر روی دسکتاپ خود دانلود می کنند و تمام  قوانین اجماعی سیستم را به طور کامل اجرا می کنند، شبکه را به درستی حفظ می کنند و در عوض پاداش ها را دریافت می کنند .


در این سیستم قراردادهای هوشمندی طراحی می شوند که به صورت خودکار معاملات را انجام می دهند. قراردادهای هوشمند اصطلاحات و کلمات واضحی را برای دو طرف معامله مشخص می کند و در صورت برآوردن مفاد قرارداد ، خود قرارداد به صورت اتوماتیک صرف نظر از اینکه در چه حزب یا کشوری قرار دارید صورت میگیرد و انتقال وجه انجام می شود.


اشتباه رایج در مورد اتریوم


 اتریوم فقط یک ارز رمزنگاری شده نیست . اتر حامل کد رمزنگاری شده در شبکه ی اتریوم است که هر کسی اگر بخواد در برنامه هایی که در این شبکه نوشته شده تغییری ایجاد کند باید هزینه ی آن (اتر) را بپردازید.

کاملا شبیه زمانی که شما بخواهید بنزین مورد نیاز برای یک خودرو را محاسبه کنید بسته به میزان نیروی مورد نیاز برای مسیر و مدت زمان سفر میزان سوخت محاسبه می شود.چرا باید از اتر استفاده کنم؟


 در حالی که Bitcoin به شما اجازه می دهد تا در یک شبکه مالی جهانی شرکت کنید، با استفاده از Ethereum می توانید در یک شبکه محاسباتی جهانی شرکت کنید. این کار با استفاده از قراردادهای هوشمند انجام می  شود که اسکریپت های کد هستند که می توانند در بلوک های Ethereum مستقر شوند.


  آیا ارزش اتر به ارزش دلار وابسته است؟


قیمت اتر به ارز دیگری وابسته نیست و بسته تعداد افرادی که می خواهند بفروشند و یا بخرند تغییر می کند.به دلیل اینکه اتریوم در طول روز با ارزهایی مانند دلار و بیت کوین در حال معامله است و بسته به تعداد افرادی که تمایل به خرید یا فروش اتر دارند قیمت آن در حال نوسان است.

 قیمت اتر چگونه محاسبه می شود؟


برای درک کامل چگونگی محاسبه ی قیمت اتر بهتر است به یک مثال بپردازیم.

مثلا اگر من بخواهم یک پرتقال بخرم و بپرسم قیمت پرتقال چند است؟ جوابش این است که بستگی دارد.

قیمت پرتقال بستگی به این دارد که چند نفر در آن لحظه تمایل به خرید پرتقال دارند و چند نفر تمایل به فروش پرتقال دارند. به فرض اگر علی تمایل به خرید پرتقال با قیمت 2 دلار داشته باشد و شیما تمایل به فروش پرتقال با قیمت 2.5 دلار  داشته باشد هیچ معامله ای انجام نمی شود و در صورتی هر دو نفر روی قیمت 2.25 توافق کنند معامله انجام می شود و البته اگر مثلا در فصل زمستان باشیم و افراد بیشتری تمایل به خرید پرتقال داشته باشند قیمت آن نیز بالا میرود. یا اگر خشکسالی باشد عرضه پرتقال کمتر بوده و قیمت آن بیشتر خواهد بود.

البته پرتقال ها انواع و کیفیت های گوناگونی دارند که امکان دارد رو قیمت آنها تاثیر بگذارند در حالی که تمامی اترهای مشابه هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

خرید و فروش اتریوم


خرید و فروش اتریوم به سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت، ‎‌بر بستر ERC-20 شبکه اتریوم و زنجیرهKCC در صرافی سرمایکس امکان‌پذیر است. ‌
برای ثبت سفارش خرید اتریوم و توکن اتر‌، کافی است با مراجعه به وب‌سایت یا اپلیکیشن سرمایکس، وارد پنل کاربری خود شوید. در صورتی که حساب کاربری ندارید، ساخت و احراز هویت بسیار سریع است و همین امروز می‌توانید ثبت نام خود را انجام دهید.
پس از ورود به حساب کاربری، از منوی راست صفحه گزینه "خرید ارز" یا "فروش ارز" را انتخاب کرده و سپس با کمک کادر جستجو، ارز دیجیتال اتریوم (ETH) را پیدا کنید. حال می‌توانید سفارش خرید یا فروش توکن اتریوم را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد ثبت کنید تا معامله شما انجام شود.
در صورتی که برای خرید یا فروش اتریوم مشکلی دارید، پشتیبانی سرمایکس به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته به صورت آنلاین، تلفنی و تیکتی پاسخگوی شماست.

  قیمت

اتریوم از زمان عرضه در سال 2015 نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه کرده است و همانند بیت کوین موفق شده است تا رشد خوبی داشته باشد و سود هنگفتی را نصیب سرمایه‌گذاران و هولدر‌های قدیمی خود کند. اتریوم در سال 2018 موفق شد تا برای اولین بار به بیش از 1000 دلار برسد و در ادامه در 16 نوامبر سال 2021 بیشترین قیمت خود را در 4891 دلار ثبت کرد.
اتریوم هم اکنون در دی ماه 1401 قیمت 1263 دلاری دارد و با ارزش بازار 154 میلیارد دلاری، در جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر بازار قرار گرفته است.


ایده ایجاد اتریوم برای اولین بار توسط ویتالیک بوترین در سال 2013 در یک وایت پیپر مطرح شد. ویتالیک بوترین در نظر داشت تا برخی ضعف‌های بیت کوین را حل کند و از فناوری بلاک چین بهره بیشتری ببرد، ایده‌ای که توجه برخی از توسعه‌دهندگان بلاک چینی دیگر را جلب کرد و ویتالیک بوترین به کمک برخی از افراد دیگر مانند گاوین وود و چارلز هاسکینسون توسعه اتریوم را در سال 2014 آغاز کرد و در نهایت شبکه اتریوم در سال 2015 آنلاین شد.
این شبکه از همان ابتدای مسیر مورد توجه علاقه مندان ارز‌های دیجیتال بود و به سرعت خود را به عنوان یکی از برترین ارز‌های دیجیتال و شبکه‌های بلاک چینی بازار معرفی کرد.شبکه اتریوم توسط یک سیستم جهانی که تشکیل شده است که شامل تعداد زیادی نود است. نود‌ها داوطلبانی هستند که بلاک چین اتریوم را با سیستم‌های خود اجرا می‌کنند و در ازای انجام فعالیت‌های مختلف شبکه، پاداش دریافت می‌کنند.
در اتریوم از قرارداد‌های هوشمند نیز پشتیبانی می‌شود. قرارداد‌های هوشمند مجموعه‌ای از قوانین و شرایط هستند که با برآورد مفاد هر قرارداد، به صورت خودکار اجرا می‌شوند. قرارداد‌های هوشمند امروزه این امکان را فراهم کرده‌اند تا پروژه‌ها و افراد بدون نیاز به نظارت مداوم، فعالیت‌های مختلف مالی و فنی را انجام دهند و حوزه غیرمتمرکز دیفای به قرارداد‌های هوشمند وابسته است.
توکن این شبکه اتر (ETH) نام دارد و از این توکن برای اجرای قرارداد‌ها و پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و فعالیت‌های شبکه استفاده می‌شود. در شبکه اتریوم برای ثبت و پردازش تراکنش‌ها کاربران باید مبلغی را به عنوان گس پرداخت کنند که کارمزد معاملات است و به کمک توکن اتر این پرداخت‌ها انجام می‌شود.


 مزایا و معایب

در زمانی که ارز‌های دیجیتال معمولاً تنها به عنوان دارایی‌های پرداختی دیده می‌شدند، اتریوم پا را فراتر گذاشت و شبکه‌ای عرضه کرد که منجر به ایجاد حوزه دیفای و گسترده‌تر شدن استفاده از فناوری بلاک چین در سراسر جهان شد.
اتریوم شبکه بسیار محبوبی در میان توسعه‌دهندگان و کاربران است و تقریباً تمام برنامه‌های محبوب غیرمتمرکز جهانی در شبکه اتریوم فعال هستند. تیم اتریوم معتبر و فعال است و پس از گذشت سال‌ها همچنان شاهد گسترش و توسعه این شبکه هستیم، موضوعی که می‌تواند نشان‌دهنده آینده خوب این شبکه و جایگاه برتر توکن اتر باشد.
اتریوم اخیراً مکانیسم خود را نیز از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر داده است که آلودگی‌های زیست محیطی این شبکه را به شدت کاهش می‌دهد.
با این حال، اتریوم یک شبکه پرهزینه به شمار می‌رود و تراکنش‌ها در این شبکه شامل کارمزد‌های سنگینی است که می‌تواند استفاده روزمره و مداوم از توکن اتر برای پرداخت هزینه‌ها را با مشکلاتی مواجه کند. اتریوم همچنین از سرعت و مقیاس‌پذیری کمتری نسبت به رقبای خود بهره‌مند است، با این حال با توجه به جامعه بزرگی که اتریوم در اختیار دارد، این شبکه همچنان مورد علاقه توسعه‌دهندگان است.در سرمایکس ما پیشنهاد نمی دهیم که کدام کیف پول را انتخاب کنید، بلکه ویژگی های چند تا از کیف پول های معتبر و امن که دارای عملکرد سریع و بهینه باشند را معرفی می کنیم.

 شما می توانید با تحقیق و بررسی یک یا چند کیف پول امن را برای خرید یا نگه داری بیت کوین های خود انتخاب کنید.

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر بازار است و تقریباً در تمامی صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز جهانی امکان انجام معاملات و ذخیره‌سازی توکن اتر (ETH) وجود دارد. با این حال همانطور که گفته شد شبکه اتریوم کارمزد‌های زیادی دارد و نگهداری و انتقال توکن‌های اتر می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.


به همین دلیل اگر نمی‌خواهید کارمزد‌های انتقال اتریوم را پرداخت کنید، می‌توانید از کیف پول داخلی سرمایکس استفاده کنید که خرید و فروش سریع و بی‌کارمزد صد‌ها ارز دیجیتال متنوع را برای شما فراهم کرده است. این کیف پول ایرانی اطمینان حاصل می‌کند که دارایی‌های شما به امن‌ترین روش ذخیره می‌شوند و در هر زمانی، به راحتی و با کمترین کارمزد و بدون نگرانی از خطرات تحریم قابل‌برداشت و انتقال هستند.


کیف پول سرمایکس

سرمایکس اولین کیف پول ارز دیجیتال ایرانی را ارائه داده است. این کیف پول هم اکنون بیت کوین،اتریوم، تتر وبیش از  600 نوع ارز را پشتیبانی می‌کند.

در آینده نزدیک سایر رمز ارزها اضافه و در دسترس کابران قرار می گیرد.


همچنین این کیف پول ویژگی های متمایز و ویژه ای را در اختیار کاربران قرار میدهد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:


 نخستین کیف پول ارزهای دیجیتال ایرانی


غیرقابل تحریم


سرعت‌انتقال‌بالا


امکان فروش آنی به سرمایکس به ویژه برای ماینرها


کارمزد صفر فروش به سرمایکس


 امکان گزارش گیری از تمامی تراکنش ها


امنیت بالا


مراحل فعال سازی دریافت و ارسال در کیف پول اختصاصی سرمایکس


پس از ثبت نام و تایید هویت در سایت سرمایکس با شماره موبایل و کد ارسالی وارد اکانت خود شوید.


می توانیدجهت فعالسازی کیف پول سرمایکس خود از راهنمای زیر استفاده کنید :

http://srmx.me/wal

کیف پول بلاک چین

 یکی از معتبرترین کیف پول‎های بازار ارز دیجیتال کیف پول بلاکچین می‎باشد. هم اکنون افراد زیادی در سراسر دنیا از کیف پول بلاک چین در معاملات خود استفاده می‎نمایند.

در گام اول برای این بتوانید یک کیف پول بلاک چین درست کنید، نیاز است که به آدرس زیر که سایت رسمی بلاک چین است، مراجعه نمایید.

 شما می توانید با تحقیق و بررسی یک یا چند کیف پول امن را برای خرید یا نگه داری بیت کوین های خود انتخاب کنید.

برای ساخت کیف پول بلاک چین در گوشه‎ راست بالای صفحه، گزینه‏ ی GET A FREE WALLET را می‎زنیم. با این کار به صفحه ‏ی ساخت اکانت در کیف پول بلاک چین منتقل می‎شویم . که مطابق با شکل زیر است :

در این صفحه، در پنل ساخت اکانت، در قسمت ایمیل، ایمیل مورد نظر برای کار با کیف پول بلاک چین را وارد می‏نماییم. دقت داشته باشید که این ایمیل بسیار مهم بوده و در صورتی که به هر نحوی اطلاعات ورود اکانت خود را فراموش کرده باشید، یکی از راه‎های بازگردانی کیف پول می‏باشد، لذا در حفظ و نگهداری آن نهایت دقت را داشته باشید و اطلاعات آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.

در فیلد بعدی نیز، کلمه‏ ی عبور مورد نظر خود را وارد نمایید، در این جا نیز دقت داشته باشید که از کلمات عبور قوی و غیر قابل حدس، استفاده نمایید. در ادامه نیز، کلمه‎ی عبور وارد شده در قسمت قبل را دوباره وارد کنید.

سپس تیک گزینه‏ ی " I have read and agree to the Terms of Service " را بزنید، با این کار، با تمامی قوانین بلاک چین در مورد ساخت کیف پول، موافقت می‏کنید. البته می‏توانید با زدن گزینه‏ ی " Terms of Service " که در انتهای سطر قرار دارد، قوانین بلاک چین برای ساخت کیف پول را مشاهده نموده و مطالعه نمایید.

در نهایت گزینه‏ ی " CONTINUE " را بزنید تا مراحل ساخت کیف را ادامه دهیم. با زدن دکمه‏ ی " CONTINUE " وارد کیف پول بلاک چین می‎شویم .
در گوشه‏ ی سمت چپ صفحه، گزینه‏ های BITCOIN، ETHER و BITCOIN CASH وجود دارد. همانطور که مشاهده می‏نمایید کیف پول بلاک چین علاوه بر اتریوم از بیت کوین و بیت کوین کش نیز پشتیبانی می‏نماید. حال گزینه‏ ی ETHER را می‏زنیم.
در بالای صفحه، دو گزینه‏ ی " Send و Request " قرار دارند که با استفاده از این گزینه‏ ها می‏توانیم، اتریوم‏ های حساب خود را به آدرس دیگر بفرستیم یا با دادن آدرس حساب خود به دیگران، از آن‏ها اتریوم دریافت نماییم.گزینه ‏ی Send را می‏زنیم .
در قسمت Currency، نوع ارز خود را مشخص می‏کنیم که در این جا قصد داریم از اتریوم استفاده نماییم. سپس در قسمت " To: " آدرس اتریوم فردی را که قصد داریم به وی، اتریوم بفرستیم، وارد می‏نماییم. همچنین می‏توانیم با زدن گزینه‏ بار کد که در انتها این قسمت قرار دارد، قابلیت خواندن بارکد را فعال کنیم و با scan نمودن آدرس فرد مقابل که به صورت بارکد است، عمل انتقال را پیش گیریم، یعنی در واقع با قرار دادن آدرس بارکد فرد مقابل، با اسکن نمودن آن، کیف بلاک چین، آدرس اتریوم فرد مقابل را تشخیص می‏دهد. در ادامه در قسمت " Amount : " مقدار اتریومی که می‏خواهیم انتقال بدهیم را مشخص می‏نماییم. در ادامه، می‏توانیم در قسمت " Description : "، توضیحی را در مورد دلیل انتقال ارز اتریوم خود بنویسیم که این قسمت، اختیاری می‏باشد در نهایت نیز، مقدار هزینه‏ی انتقال را مشاهده می‏کنیم. ما باید این هزینه را به عنوان کارمزد انتقال اتریوم در شبکه پرداخت نماییم تا عمل انتقال اتریوم از حسابی به حساب دیگر، عملی گردد و در آخرین گام هم گزینه‏ ی " Continue " را برای تکمیل عمل انتقال می‎زنیم.همچنین برای که بتوانیم از حساب دیگری، اتریوم دریافت نماییم، در صفحه‏ ی قبل، گزینه‏ ی " Request " را می‏زنیم. .
 در این صفحه، آدرس اتریوم خود را مشاهده می‏کنیم که می‏توانیم آن را در اختیار افراد دیگر قرار دهیم و از ایشان بخواهیم که اتریوم مورد نظر را به این آدرس ارسال نمایند. همچنین این امکان وجود دارد که آدرس اتریوم کیف پول بلاک چین خود را به صورت بارکدی که در قسمت پایین این صفحه است در اختیار فرد مقابل قرار دهیم و وی با اسکن نمودن آن، بتواند آدرس ما را تشخیص داده و اقدام به انتقال اتریوم نماید. در نهایت گزینه‏ی " Done " را زده و از صفحه، خارج می‏شویم.

    نکته‏ مهم دیگری که باید در مورد کیف پول بلاک چین در نظر داشته باشید، این است که با درست کردن کیف پول، ایمیلی در این راستا به شما فرستاده می‏شود که شامل شناسه‏ ی مخصوص حساب شما است. این شناسه را در یادداشت کرده و در جایی امن نگه داشته و در اختیار فرد دیگری قرار ندهید، چرا که در دفعات بعدی ورود به حسابتان، مورد نیاز می‏باشد.بلاک چین، علاوه بر نسخه‎ی وب، دارای نسخه‏ ی موبایل نیز می‏باشد که می‏توانید آن را از google play یا app store دانلود نمایید. نسخه‏ ی موبایل آن برای ios، به صورت زیر می‏باشد :


در این جا می‏توانید، pinی را به عنوان کلمه‏ ی عبور برای برنامه ‏ی بلاکچین تعریف نمایید. از این پس برای ورود به حساب کاربری خود از طریق موبایل باید این کلمه‏ ی عبور را وارد نمایید.
1. کیف پول coinpayments
یکی دیگر از معتبرترین کیف پول‎های بازار ارز دیجیتال، کیف پول coinpayments می‏باشد، که در ادامه قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.
برای ساخت کیف پول coinpayments به آدرس زیر که سایت رسمی آن است، مراجعه می‏نماییم.
https://www.coinpayments.net/

در این صفحه، گزینه ‏ی " Get Started " را می‏زنیم تا وارد قسمت ساخت کیف پول شویم.
در این صفحه، در قسمت " Username "، اسمی را به عنوان نام کاربری برای استفاده در coinpaymetns، وارد نمایید. در ادامه در قسمت " Email "، ایمیل خود و برای قسمت‎های " Password " و " Confirm Password "، نیز کلمه‏ ی عبور خود را وارد نمایید. سپس می‏توانید زمان متناسب با منطقه‏ی زندگی خود را مشخص نمایید. اگر دوست دارید که از آخرین اخبار بروزرسانی‏های مربوط به coinpayments، آگاه شوید، تیک گزینه‏ " Allow CoinPayments to send me emails " را بزنید. در نهایت نیز با زدن گزینه‏ی " I have read and agree to the Terms of Service " موافقت خود با قوانین سایت را اعلام کرده و وارد مرحله‏ بعدی شوید. در این جا ، captchaی داده شده را در کادر مشخص، وارد نمایید و گزینه‏ ی Register را بزنید تا حساب کاربری‏تان درست شود.
با این کار، ایمیل فعال‏سازی برای شما فرستاده می‏شود که باید آن را تأیید کنید. برای این کار به ایمیل خود مراجعه کرده و لینک فعال‏سازی را کلیک نمایید.
اینک می‏توانید با رفتن به آدرس زیر، اطلاعات مورد نیاز خود را وارد کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.
https://www.coinpayments.net/login

در قسمت اول، ایمیل یا نام کاربری خود را وارد کنید و در ادامه کلمه‏ ی عبور خود را نوشته و گزینه ‏ی Loginرا بزنید. در ادامه صفحه‏ ی احراز هویت دو مرحله‏ ای ظاهر می‏شود که باید کد ارسالی به ایمیلتان را وارد نمایید.
با وارد کردن کد احراز هویت دو مرحله‏ ای و تأیید هویت، وارد حساب کاربری خود در coinpayments می‏شوید که به صورت زیر است :


در این قسمت در بخش " wallet "، گزینه‏ ی select را انتخاب نمایید تا وارد صفحه‏ ی بعدی شوید .
:همانطور که در تصویر مشاهده می‏نمایید، انواع ارزهای دیجیتال در این قمست قرار گرفته است که ما به دنبال اتریوم هستیم، در این لیست جستجو کرده و اتریوم را پیدا می‏کنیم. بعد از پیدا کردن اتریوم، گزینه‏ ی " ETH Options " را می‎زنیم و یک منو ظاهر می‎شود.

در این  قسمت، گزینه‏ های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن‏ها می‏توانیم عملکردهای مختلف در مورد اتریوم را انجام دهیم. با زدن گزینه‏ ی Deposit / Recieve، وارد صفحه ‏ی زیر می‏شویم و می‏توانیم در این قسمت آدرسی را برای استفاده در تراکنش‏های اتریوم به وجود آوریم که به صورت زیر است :

در واقع گزینه‏ ی Add New Deposite Address را می‏زنیم. که با این کار، آدرس اتریوم مورد نظر را برای حساب کاربری خود درست می‏کنیم
 در این صفحه، حداقل مقدار برای انتقال و مقدار موجودی حساب شما مشخص شده است. در قسمت، Send / Withdrawal Amount، مقدار اتریوم ارسالی را می‏توانید مشخص نمایید در ادامه، مقدار هزینه‏ ی ارسال نیز مشخص شده و هزینه‏ ی تمام شده برای ارسال بدست می‏ آید.در صفحه‏ ی قبلی، همچنین می‏توان به یک فرد دیگر اتریوم فرستاد، برای این کار می‏توانید روی گزینه‏ی Send / Withdrawal کلیک نمایید. با این کار وارد صفحه‏ ی زیر می‏شویم.

 در نهایت در قسمت، Ether address or $PayByName to send to، آدرس فرد مقابل برای انتقال را مشخص می‏نماییم. اگر نیاز به فرستادن توضیحی باشد، در بخش Optional Note، آن را می‏نویسیم و در گام آخر نیز گزینه‏ ی Request Withdrawal / Send را می‏زنیم و عملیات انتقال را به نهایت می‏رسانیم.آدرس سایت

برای این که بتوانید از آخرین اخبار و بروز رسانی‎های صورت گرفته در باره ‏ی اتریوم مطلع شوید، می‏توانید به سایت رسمی این ارز با آدرس زیر مراجعه نمایید.

https://www.ethereum.org

برچسب ها

قابل استخراج

ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

ویتالیک

سلام آقای جان فدا از طریق اپلیکیشن ارزجو وارد شو می تونی چارت ها رو ببینی البته اگر منظورتون از چارت سهم این هست.

ویتالیک

سلام آقای جان فدا از طریق اپلیکیشن ارزجو وارد شو می تونی چارت ها رو ببینی البته اگر منظورتون از چارت سهم این هست.

جواد جان فدا

سلام برای ورود به چارت سهم در لب تاب از کجا وارد شد

مهرداد پور نصیری

با سلام چه مقدار یا واحد بیت کوین مجازه در ادرس خودمون میتونیم داشته باشیم؟

ارزجو

با سلام خانم ملینای عزیز کیف پول ارزجو بعد از انجام تنظیمات و فعال کردن آدرس کیف پول ها بلافاصله قابل استفاده است.

ملینا

دوستان وقتی کیف پولتون رو راه اندازی کردین،،بعد چند روز تاییدشد؟؟و تونستین فعالیت کنین

ارزجو

با سلام جناب غلامی مشکلی در خرید و فروش ارز اتریوم نیست، اگر هر گونه سوال و مشکلی داشتید از طریق چت آنلاین سایت و یا تیکت پیگیری بفرمایید.

رضا غلامی

اقا این چه وضعیتیه نمیشه فروخت

فروزان فلاحت پیشه

سلام علاوه بر کیف پول اررجو ، از سایر کیف پول ها هم می شود استفاده کرد. برای استفاده از کیف پول های خارجی بهترهست از فیلترشکن های معتبر استفاده کنید. برای استفاده از کیف پول ارزجو نیاز به پرداخت هزینه نیست.

آرش زندی

مفید و جامع بود.سپاس

رضا شریفی

سلام. آیا می شود هم در ارزجو کیف پول داشت هم در سایتهای فوق؟ مثل blockchain.com? برای ولت های خارجی باید از فیلتر شکن استفاده کنیم؟ احتمال تحریم وجود دارد؟ کیف پول ارزجو هزینه دارد؟

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی