video thumb

تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که قیمت بیت کوین در مسیر رسیدن به یک رکورد جدید قرار دارد و به نظر می رسد آلت کوین ها نیز قصد دارند تا این روند را دنبال کنند. افزایش قیمت فعلی بیت کوین (BTC) عمدتا توسط سرمایه گذاری های سرمایه گذاران نهادی و شرکت های عمومی انجام شده است. داده های حاصل از Bitcointreasaries نشان می دهد که شرکت ها حدود ۴٫۵۴٪ از مقدار بیت کوین موجود را در اختیار دارند.

نظرسنجی بر روی ۷۰۰ فرد ثروتمند که از سراسر جهان انتخاب شده اند، نشان می دهد که حدود ۷۳٪ از پاسخ دهندگان یا دارای ارزهای دیجیتال هستند یا می خواهند قبل از پایان سال ۲۰۲۲ صاحب ارزهای دیجیتال شوند. هجوم پول از سرمایه گذاران بزرگ می تواند تقاضا را افزایش دهد و قیمت ارز دیجیتال را افزایش دهد.

عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

مایک مک گلون (Mike McGlone)، استراتژیست Bloomberg Intelligence معتقد است که اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین می تواند طی دو سال آینده به ۱۷۰ هزار دلار برسد. مک گلون اشاره کرد که نوسانات بیت کوین در برابر طلا کمترین میزان را ثبت کرده است و در حالی که نوسانات دارایی های پر خطر در سراسر جهان در حال افزایش است، نوسانات بیت کوین رو به کاهش است. با این حال در کوتاه مدت، مک گلون انتظار دارد که بیت کوین قبل از دستیابی به قیمت های بالاتر ثابت شود.

الكس ساندرز (Alex Saunders)، مدیر عامل Nugget’s News در مصاحبه ای با کوین تلگراف عنوان کرد كه قیمت بیت کوین می تواند تا ۵ سال آینده به “۱۰۰۰۰۰ دلار” برسد و اگر به ارز ذخیره جهانی تبدیل شود، قیمت آن تا سال ۲۰۳۵ به یك میلیون دلار می رسد.

هنگامی که بازارها صعودی هستند، به راحتی می توان به دلیل حرص و طمع جذب این روند صعودی شد. با این حال، هر مرحله بازار گاوی شاهد اصلاحات دوره ای است. بنابراین، معامله گران باید مراقب باشند و از سودهای خود با تعیین یک حد ضرر مناسب محافظت کنند.

بیایید ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم تا سطح مقاومت و سطح پشتیبانی آنها را در روزهای آینده دریابیم.

بیت کوین / دلار

اصلاح قیمت بیت کوین از ۱۸،۴۶۶٫۱۴ دلار کوتاه مدت بود، زیرا گاوها از حمایت ۱۷۲۰۰ دلار دفاع کردند و در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال را به بالاترین قیمت ۵۲ هفته اخیر رسانده اند. این امر نشان می دهد که این روند صعودی قوی است و گاوها کاملاً کنترل بازار را در اختیار دارند.

نمودار روزانه BTC / USD. منبع: TradingView

مقاومت بعدی در برابر این روند صعودی، در سطح ۱۹۱۵۳۱٫۹۰ دلار و سپس سطح روانشناختی ۲۰،۰۰۰ دلار است. اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ۲۰،۰۰۰ دلار در این روند صعودی کنونی پیش ببرند، این حرکت می تواند باعث صعود بیشتر این ارز دیجیتال شود.

معمولاً افزایش قیمت های عمودی با کاهش آبشاری همراه است. اولین حمایت در روند صعودی، سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶،۰۱۹ دلار) است، اما اگر این حمایت شکسته شود، این اصلاح قیمت می تواند به ۱۴۰۰۰ دلار برسد.

شاخص مقاومت نسبی (RSI) در عمق خرید بیش از حد افزایش یافته است که نشان می دهد بازگشت قیمت در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد.

با این حال، وقتی مومنتوم شدید است، قیمت می تواند برای یک دوره طولانی در محدوده خرید بیش از حد بماند. از این رو، سرمایه گذاران باید با توجه به استراتژی معاملاتی شان و با تعیین یک حد ضرر مناسب از پوزیشن خود محافظت کنند.

اتریوم / دلار

همانطور که بیت کوین به بالاترین سطح چند ساله رسیده بود، اتر (ETH) سطح مقاومت ۴۸۸٫۱۳۴ دلاری را شکست و سطح روانشناختی ۵۰۰ دلار را برای اولین بار از ژوئیه ۲۰۱۸ پاک کرد. این امر، خرید بیش از حد در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

نمودار ETH / USD روزانه. منبع: TradingView

میانگین متحرک شیب دار و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در اختیار دارند. اگر گاوها بتوانند در حین پولبک بعدی به ۴۸۸٫۱۳۴ دلار برسند، جفت ارز ETH / USD ممکن است مسیر خود را به ۵۵۰ دلار و سپس به ۶۲۵ دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها در اصلاح بعدی بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر ۴۸۸٫۱۳۴ دلار برسانند، این نشان دهنده ثبت سود در سطوح بالاتر است. وقفه ای زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۱ دلار) ممکن است نشان دهد که حرکت صعودی کوتاه مدت به پایان رسیده است.

XRP/ دلار

دنباله های طولانی در شمعدان های ۱۸ و ۱۹ نوامبر نشان می دهد که گاوها در حال فرو رفتن هستند. تاکنون، آنها موفق شده اند XRP را به بالاتر از مقاومت ۰٫۳۰۳۷۴۶ دلار برسانند و در مرحله بعدی، آنها سعی می کنند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای سطح مقاومت ۰٫۳۲۶۱۱۳ دلار برسانند.

نمودار روزانه XRP / USD. منبع: TradingView

در صورت موفقیت به انجام چنینی کاری، قیمت جفت ارز XRP / USD می تواند به ۰٫۴۰ دلار برسد. میانگین متحرک متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که این مسیر کمترین مقاومت را به سمت صعودی دارد.

بر خلاف این فرض، اگر خرس ها از سطح مقاومت بالایی دفاع کنند، این امکان وجود دارد که این جفت ارز برای چند روز بین ۰٫۳۰۳۷۴۶ تا ۰٫۳۲۶۱۱۳ دلار ثابت شود.

شکست در زیر سطح پشتیبانی ۰٫۳۰۳۷۴۶ دلار می تواند کمبود خریدار در سطوح بالاتر را نشان دهد. سپس خرس ها سعی می کنند قیمت این جفت ارز را در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۲۷۲ دلار) فرو ببرند و برتری خود را به دست بیاورند.

LINK/ دلار

LINK پلتفرم Chainlink در تاریخ ۱۸ نوامبر بالاتر از سطح مقاومت ۱۳٫۲۸ دلار شکسته و بسته شد که این اقدام یک تنظیم معکوس سر و شانه را به پایان رساند. از این روند صعودی جدید رسیدن به قیمت ۱۹٫۲۷۳۱ دلار است.

نمودار روزانه LINK / USD. منبع: TradingView

با این وجود، خرس ها سعی خواهند کرد که این حرکت صعودی را نزدیک به ۱۶ دلار متوقف کنند و قیمت این ارز دیجیتال را به زیر سطح شکست ۱۳٫۲۸ دلار برسانند. اگر آنها بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را زیر ۱۱/۸۰ دلار فرو ببرند، این نشان می دهد که شکست فعلی یک تله گاوی بوده است.

در یک روند صعودی، تمایل به خرید در کاهش قیمت ها وجود دارد. افزایش میانگین متحرک و RSI بالای ۶۶ نشان می دهد که گاوها بر بازار حکمران هستند. از این رو، آنها احتمالاً این دارایی را تا سطح شکست ۱۳٫۲۸ دلار خریداری می کنند. اگر این اتفاق بیفتد، این روند صعودی می تواند از سر گرفته شود.

لایت کوین / دلار

Litecoin (LTC) امروز به بالاترین سطح مقاومت در سطح ۸۴٫۳۳۷۴ دلار رسید و به بالاترین سطح ۵۲ هفته اخیر دست یافت. بازگشت شدید سطح پشتیبانی ۶۸٫۹۰۰۸ دلار در ۱۸ نوامبر نشان می دهد که گاوها به هنگام رسیدن قیمت این دارایی دیجیتال به این سطح، به شدت این دارایی را خریداری کردند تا این سطح را بشکنند.

نمودار روزانه LTC / USD. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب دارند و RSI به منطقه خرید بیش از حد رسیده است که نشان می دهد گاوها کنترل بازار رادر اختیار دارند. اگر قیمت این ارز دیجیتال به بالاتر از ۸۵ دلار برسد، احتمالافزایش قیمت به ۱۰۰ دلار وجود دارد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر قیمت این ارز دیجیتال از آن عبور کند، می تواند به ۱۴۰ دلار برسد.

با این حال، در طی دو نمونه قبلی، رسیدن به نزدیکی۸۰ در RSI منجر به تصحیح شد. از این رو، معامله گران باید بدنبال احتمال اصلاح جزئی در چند روز آینده باشند.

اگر خرس ها قیمت این ارز دیجیتال را به زیر سطح ۶۸٫۹۰۰۸ دلار برسانند، روند جفت ارز LTC / USD ممکن است منفی شود.

بیت کوین کش / دلار

بیت کوین کش (BCH) طی دو روز گذشته سطح پشتیبانی ۲۴۲ دلاری را نگه داشته است که نشان می دهد گاوها در سطوح پایین تری خرید می کنند. اگر خریداران بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ۲۶۰ دلار برسانند، این آلت کوین ممکن است مسیر خود را به منطقه مقاومت ۲۷۲ و ۲۸۰ دلار آغاز کند.

نمودار روزانه BCH / USD. منبع: TradingView

این منطقه ممکن است به عنوان یک مانع سخت عمل کند، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از آن برسانند، جفت ارز BCH / USD می تواند تا ۳۲۶٫۳۰ دلار و سپس به ۳۳۷٫۹۰ دلار افزایش یابد.

با این حال، میانگین متحرک نمایی میانگین ۲۰ روزه (۲۵۴ دلار) و RSI نزدیک نقطه میانی نشان می دهد که اقدام range-bound بین ۲۴۲ تا ۲۷۲ دلار ممکن است برای چند روز دیگر ادامه داشته باشد.

اگر این جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر حمایت ۲۳۱ دلار برسد، این مزیت به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

DOT/ دلار

DOT پلتفرم Polkadot طی دو روز گذشته از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴٫۵۴ دلار) پشتیبانی کرد و امروز بالاتر از سطح مقاومت در ۴٫۹۵ دلار شکست. رشد چشمگیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در اختیار دارند.

نمودار روزانه DOT / USD. منبع: TradingView

اگر خریداران بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از ۵٫۵۸۹۹ دلار برسانند، قیمت جفت ارز DOT / USD ممکن است تا ۶٫۲۵ دلار افزایش یابد و به سطح ۶٫۸۶۱۹ دلار برسد.

با این وجود خرس ها سعی خواهند کرد که افزایش قیمت فعلی را با رسیدن به ۵٫۵۸۹۹ دلار متوقف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند بین ۴٫۹۵ تا ۵٫۵۸۹۹ دلار برای چند روز ثابت شود.

اگر خرس ها قیمت این ارز دیجیتال را به زیر سطح شکست ۴٫۹۵ دلار و میانگین متحرک نمایی میانگین ۲۰ روزه بکشانند، این نمای صعودی فاقد اعتبار خواهد شد.

بایننس کوین / دلار

بایننس کوین (BNB) از محدوده ۲۷٫۳۰ – ۲۸٫۹۷ دلار که طی چند روز گذشته در آن گیر کرده بود، شکسته شد، اما گاوها برای حفظ سطوح بالاتر تلاش می کنند. این نشان می دهد که خرس ها سعی دارند قیمت این ارز دیجیتال را در این محدوده نگه دارند.

نمودار روزانه BNB / USD. منبع: TradingView

با این حال، اگر گاوها بتوانند این شکست را حفظ کنند، حرکت به محدوده ۳۲ تا ۳۳٫۳۸۸۸ دلار امکان پذیر است. اگر قیمت از این محدوده کاهش یابد، جفت ارز BNB / USD ممکن است روند خود را در محدوده وسیعی افزایش دهد.

از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای سطح مقاومت برسانند، این جفت ارز می تواند اوج های همیشگی خود را در سطح ۳۹٫۵۹۴۱ دلار دوباره آزمایش کند.

اگر گاوها نتوانند شکست فعلی را حفظ کنند، این دیدگاه مثبت باطل می شود. در این صورت، خرس ها سعی می کنند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر سطح حمایت ۲۷٫۳۰ دلار برسانند و در صورت موفقیت به انجام این کار، این جفت ارز می تواند تا ۲۵٫۶۶۵۲ دلار کاهش پیدا کند.

ADA/ دلار

گاوها در دو روز گذشته اجازه ندادند ADA کاردانو به زیر میانگین متحرک و خط روند نزولی برود. این نشانه مثبتی است زیرا خرید در سطوح پایین را نشان می دهد. این آلت کوین مسیر خود را به بالای محدوده ۰٫۱۱۴۲۴۱ دلار از سر گرفته است.

نمودار روزانه ADA / USD. منبع: TradingView

اگر گاوها بتوانند قیمت را از ۰٫۱۱۴۲۲۴۱ دلار بالاتر ببرند، جفت ارز ADA / USD می تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند که می تواند تا ۰٫۱۲۸۰ دلار و سپس به ۰٫۱۴۴۵ دلار برسد.

میانگین متحرک شیب دار و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند. با این حال، اگر این جفت ارز مجدداً از سطح مقاومت کاهش یابد، این اقدام range-bound می تواند برای چند روز دیگر ادامه یابد.

بیت کوین اس وی / دلار

طی دو روز گذشته خرس ها نتوانستند بیت کوین اس وی (BSV) را در زیر خط روند نزولی حفظ کنند. این نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تری جمع می شوند و آنها امروز قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک برگردانده اند.

نمودار روزانه BSV / USD. منبع: TradingView

جفت ارز BSV / USD اکنون می تواند تا ۱۸۱ دلار افزایش پیدا کند. اگر خرس ها به طور تهاجمی از این سطح مقاومت دفاع کنند، این جفت ارز ممکن است اقامت خود را در داخل این محدوده برای چند روز بیشتر کند. میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک به ۵۴ تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

با این حال، اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ۱۸۱ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند که هدف آن ۲۱۶ دلار است. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ