video thumb

گفتگو با Emin Gün Sirer استاد دانشگاه و محقق در زمینه رمزارز ها

به گزارش ارزجو از سایت خبری Bitcoin.com : در کنفرانس چشم انداز Satoshi در توکیو، Mike Malley نماینده  Bitcoin.com  با پروفسوری از  Cornell CS به نام Emin Gün Sirer  درباره مقیاس گذاری داخل زنجیره ای و شبکه رمزارز بیت کوین کش

 جنبه آکادمیک فناوری بلاکچین و راه حل های رمزارز ها: نظر Emin Gün Sirer در این باره چیست؟

پروفسور در بحث داغ مقیاس گذاری بسیار پرآوازه بوده وفردیست که از انتقاد به بازیگران جامعه رمزارز ها هراسی ندارد. در این کنفرانس ایشان جنبه آکادمیک فناوری بلاکچین وارائه راه حل های رمزارزی را مورد بحث قرار داد.

پروفسور در گفتگو با Bitcoin.com توضیح داد:

“موضوع واقعا هیجان انگیزی است زیرا درمحل تلاقی بسیاری ازعلوم دیگر قرار دارد – در حقیقت بلاکچین ها قدرت تلفیق عناصر سیستم های ساختاری، اقتصادی، نظریه ی بازی ها، زبان های برنامه نویسی در زمان های مختلف، با یک سری از پایگاه های داده ها را دارد. یک سبد جامع ازعناصر دیگری از طیف علوم کامپیوتر.

ارائه ساختاری کاربردی برای دنیای واقعی

سپس پروفسور دانشگاه کورنل توضیح داد که بیشترین تمرکز خود را در زمینه توسعه وبهره وری صنایع و ساخت مفاهیمی قرار داده که جهان را می تواند واقعی تر نشان دهد.

او در طول بحث خود ادامه داد:

“در این طیف روی بخش پیاده سازی تمرکز ویژه ای دارم. سعی می کنم یک خط مجزای فکری وعملی مشخص کنم؛ جایی که در سمت راست شما مردمانی با کلاه جادویی تئوری گرا قرار دارند و در سمت چپ، افرادی با کلاه های حفاظتی سرسختانه آستین همت برای ساخت و تولید بالا زده اند. من به کلاه حفاظتی روی سرم افتخار می کنم؛ افتخار می کنم که چیز هایی را ایجاد کنم که واقعا کار می کنند.”

سال ساز و کار های اجماع عمومی بر پروتکل های اثبات سهام (Proof-of-Stake)

علاوه بر این، Sirer توضیح می دهد که از مکانیسم های اجماع جدید هیجان زده است و معتقد است که در یک سال و نیم آینده تغییرات قابل ملاحظه ای رخ خواهد داد:

“گروه من به دنبال چگونگی زیرساخت بلاکچین ها می باشد. ما در زمان بسیار جالبی هستیم؛ مردم روزانه پروتکل های اجماع جدیدی را ارائه می دهند –  دقیقا چیزی که من به دنبال آن هستم، پروتکل های اجماع جدید – به اعتقاد من سالی که می آید نه، بلکه سال بعد، سال خاص پروتکل های اثبات سهام (PoS) خواهد بود.”

Emin Gün Sirer همچنین گفت: “بلاکچین های موجود هنوز هم فوق العاده پیچیده هستند و حتی در زمینه تخصصی من، به اندازه کافی در مخاطب احساس امنیت ایجاد نکرده اند که بتوانند بدون دغدغه دل به دریای سرمایه گذاری بسپارند. البته شما هیجان مرا حدود یک سال و نیم دیگر در شکل گرفتن پروتکل های اثبات سهام (Proof-of-Stake) به طور واقعی تجربه خواهید کرد.”

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ