video thumb

انشعاب سخت بیت کوین کش در سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

به گزارش ارزجو و به نقل از خبرگزاری news.bitcoin، انشعاب سخت بیت کوین کش مطابق اطلاعیه ها و مقالات گذشته در هفته پیش رو اتفاق خواهد افتاد. در این انشعاب، اندازه بلاک های بیت کوین کش از ۸ مگا بایت به ۳۲ مگا بایت ارتقاء  خواهد یافت. همچنین ویژگی های جدیدی نیز قرار است به کد های این رمزارز افزوده شود. این تغییرات در سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۱۵ ماه مه ۲۰۱۸)  اعمال خواهد شد. در روز های باقی مانده تا انشعاب، نکاتی هست که می بایست کاربران و مهیا کنندگان گره های کامل این رمزارز به آن توجه کنند.

 انشعاب سخت بیت کوین کش در سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
Bitcoin Cash Hard Fork / src: www.cryptocurrencyguide.org

تنها ۴ روز تا انشعاب سخت بیت کوین کش

شبکه بیت کوین کش

تغییر قواعد اجماع با استفاده از روش Median Time Past

انشعاب پیش روی بیت کوین کش همانند انشعاب های قبلی آن می باشد؛ انشعابی در آگوست ۲۰۱۷ و همچنین انشعابی دیگر که مربوط به الگوریتم تنظیم سختی یا همان (DAA)  Difficulty Algorithm Adjustment می شود در نوامبر ۲۰۱۷ انجام شد.

این نکته به این معنی است که انشعاب سخت در ۲۵ اردبیهشت ماه اتفاق خواهد افتاد اما بلاک مشخصی برای آن در نظر گرفته نخواهد شد، چرا که قوانین اجماع با استفاده از روش MTP تغییر خواهد کرد؛ لذا علی رغم وقوع انشعاب سخت در تاریخ ذکر شده، زمانی که MTP بر روی آخرین ۱۱ بلوک مساوی یا بزرگتر از ۱۵۲۶۴۰۰۰۰۰ اعمال شود، آن گاه بلوک بعدی هارد فورک را فعال خواهد کرد. پس از این دوره زمانی، به روز رسانی و ارتقاء مربوط به اندازه بلاک ها به ۳۲ مگا بایت، بر روی شبکه بیت کوین کش اعمال خواهد شد.

BCHDEAU 1 696x392 انشعاب سخت بیت کوین کش در سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
Bitcoin Cash Hard Fork Date / src: news.bitcoin

لزوم ارتقاء نرم افزاری استخراج کنندگان و کلاینت های شبکه BCH

گره های کاملی (Full Node) که هر یک بخشی از شبکه بیت کوین کش را نمایندگی و پشتیبانی می کنند می بایست مشتری ها و کاربران خود را از به روز رسانی ها مطلع کنند و تغییرات لازم را اعمال نمایند. کسانی که کاربر  ABC می باشند و گره مربوط به آن را اجرا می کنند، می توانند آخرین نسخه ABC Client را از اینجا دانلود کنند.

همچنین سایر کاربرانی که از Unlimited یا XT استفاده می کنند باید نرم افزار های خود را به نسخه ای که از افزایش اندازه بلاک پشتیانی می کند، به روز رسانی کنند. عمده گره های موجود در شبکه ی بیت کوین کش از مشتری های ABC هستند. مطابق داده های موجود اکثر این گره ها به روز رسانی های لازم را انجام داده اند. ضروری است که Full Node ها و استخراج کنندگان، تغییرات نرم افزاری لازم را هر چه سریع تر انجام دهند تا بتوانند در حین و بعد از به روز رسانی، همچنان به فعالیت خود ادامه دهند.

آخرین انشعاب بیت کوین کش و تغییرات آتی

 انشعاب سخت بیت کوین کش در سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
BitcoinCash-avoid-Transaction / src: news.bitcoin

سعی کنید همیشه از اطلاعیه های صرافی یا شرکتی که از خدمات کیف پول آن استفاده می کنید با خبر باشید.

این پیگیری ها باعث می شوند که اگر در شبکه رمزارزِ مدنظر تغییراتی اعمال شود، از پشتیبانی یا عدم حمایت آن شرکت به موقع مطلع شده و بتوانید تصمیم مناسبی را اتخاذ کنید.

طبق تجربه سایر انشعاب ها، سعی کنید تراکنشی در حین به روز رسانی شبکه بیت کوین کش که در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه اتفاق می افتد، انجام ندهید.

هارد فورک (Hard Fork) پیش روی BCH که در سه شنبه آتی اتفاق خواهد افتاد، یک پیشرفت قابل توجه برای جامعه بیت کوین کش می باشد. علاوه بر اندازه بلاک ها، ویژگی های جدیدی نیز به پروتکل Bitcoin Cash اضافه خواهد شد که این رویداد طرفداران BCH را بسیار هیجان زده کرده است.

آخرین انشعاب سختی که در شبکه بیت کوین کش اتفاق افتاده است مربوط به نوامبر ۲۰۱۷ می شود. این به روز رسانی مربوط به الگوریتم تنظیم سختی شبکه یا DAA بود که از آن زمان تا به حال بی وقفه و با موفقیت کار کرده است. افزایش ۴ برابری اندازه بلاک های رمزارز بیت کوین کش می تواند تبدیل به یک روز تاریخی برای تغییرات و به روز رسانی های مربوط به بلاکچین های عمومی شود.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ