سرمایکس
video thumb

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌ها

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌هاReviewed by ثریا نیل درار on May 3Rating: ۵.۰

در شهر روستوف روسیه تاکسی ها بیت کوین کش می پذیرند و سوپرمارکت ها خودپرداز بیت کوین دارند.

شهر بندری روستوف، یکی از شهرهای قدیمی روسیه واقع در کرانه رود دُن است. ساکنان این شهر شاهد رشد روزافزون خدمات مرتبط با ارزهای دیجتال هستند. به عنوان مثال برخی از راننده تاکسی های این شهر شیفته ارز دیجیتال هستند و کرایه خود را در قالب بیت کوین کش از مسافران دریافت می کنند. همچنین در بسیاری از سوپرمارکت های روستوف خودپردازهایی برای فروش بیت کوین نصب شده است. مادامی که این سطح از استقبال در روستوف جریان دارد، مسئولین همچنان در مسکو مشغول تدبیر و تفکر در مورد تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال هستند.

پرداخت کرایه تاکسی با بیت کوین کش

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌ها

جمله ای با مضمون «بیت کوین کش می‌پذیرم.»

در روستوف روسیه برخی رانندگان تاکسی‌ها برای دریافت بیت کوین کش از مسافران، منتظر اجازه نیستند و نمی خواهند فرصت‌های جدیدی که توسط ارزهای دیجیتال به وجود آمده را از دست بدهند.

به تازگی یک مسافر جوان تصاویری از تاکسی های این شهر در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده است که نشان می‌دهند مسافران در روستوف کرایه خود را با بیت کوین کش می‌پردازند.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید روی داشبورد برچسبی با متن روسی (Принимаю оплату в Биткоин (КЭШ زده شده است.

یک مسافر جوان تصویر این برچسب را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و نوشته است:

دیگر نباید بگوییم که در شهری عقب مانده و توسعه نیافته زندگی می کنیم، تاکسی‌های ما ارز دیجیتال می‌پذیرند.

این تصمیم تجاری هوشمندانه نشان می دهد که راننده تاکسی های این شهر هم کم و بیش از سیستم های پرداختی همتا به همتا آگاهی دارند. راننده تاکسی ها همیشه در مورد مسائل روز دنیا صحبت می کنند، گویا این دفعه در طول مسیر و پیش از رسیدن به مقصد مایلند صفر تا صد ارزهای دیجیتال را برای مسافرانشان توضیح بدهند. اگر شما هم می خواهید در مورد نحوه استفاده از ارزهای دیجیتال و مزایای آن یاد بگیرید، به روسیه سفر کنید و در روستوف سوار تاکسی بشوید!

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌ها

طبق نتیجه مطالعاتی که در اوایل سال جاری میلادی انجام شد، بیش از نیمی از مردم روسیه با بیت کوین آشنایی دارند. البته قشر جوان روسیه و ساکنین شهرهای بزرگ بیشتر با حوزه ارز دیجیتال آشنا هستند.

مطالعه ای دیگر نشان داد که لغت Биткоин (بیت کوین) پرکاربردترین کلمه روسی در شبکه های اجتماعی است.

نصب خودپرداز بیت کوین در سوپرمارکت‌ها

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌ها

و اما پرداخت با ارزدیجیتال، پایان ماجرای روستوف نیست.

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌هادستکم سه دستگاه خودپرداز بیت کوین در فروشگاه های زنجیره ای Assorti واقع در مرکز شهر روستوف، نصب شده و به صورت شبانه روزی کار می کنند.

پرداخت در این دستگاه‌ها به چند شیوه پشتیبانی می شود: پرداخت پول نقد و روبل، یا پرداخت الکترونیکی از طریق خدمات رسان های معروف در روسیه مثل MTC، Megaphone، Yota، و Beeline.

اپراتورهای این دستگاه‌ها شش درصد کارمزد دریافت می‌کنند. همچنین با هر خرید رسید بیت کوین به صورت کاغذی و ایمیلی در اختیار مشتری قرار می گیرد.

دستگاه های مذکور توسط شرکت روسی BBFpro در سطح شهر نصب و راه اندازی شده اند.

تنظیم مقررات، همچنان در دست انجام

گسترش ارزهای دیجیتال در روسیه، از تاکسی‌ها تا سوپرمارکت‌ها

مقامات روسی هنوز تصمیم قاطعانه ای در مورد رگولاسیون بخش ارز دیجیتال اتخاذ نکرده اند و هنوز مقررات جامعی در این زمینه تصویب نشده است. مجلس دومای روسیه با دو پیش نویس موافقت کرده است – لایحه قانونی مربوط به «دارایی های مالی دیجیتال»، که از قانونی کردن فعالیت های ماینینگ و فروش توکن استقبال می کند و اصلاحیه قانون مدنی کشور در راستای تصویب پرداخت با ارز دیجیتال.

اخیرا کابینه وزرا روسیه در مسکو، در مورد جوانب گوناگون لایحه قانونی «دارایی های مالی دیجیتال» ابراز نگرانی کرده اند. دولت روسیه در خصوص این لایحه، تغییراتی را پیشنهاد کرده است.

خرداد تا تیر ماه امسال، کشور روسیه میزبان بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود. گفته شده که این دو لایحه پیش از شروع تابستان تصویب خواهند شد. میزان درآمد کشور روسیه از مسابقات قهرمانی فوتبال ۲ میلیارد دلار برآورد شده، در صورت وجود امکاناتی از قبیل پرداخت با ارز دیجیتال و غیره، احتمال این وجود دارد که مهمانان روسیه مقداری ارز دیجیتال هم خرج کنند. برای نمونه هتل های کالینینگراد بیت کوین می پذیرند، یک صرافی خیابانی جدید در مسکو، در ازای دریافت پول نقد بیت کوین می فروشد و همچنین کارت های اعتباری ارز دیجیتال مجددا در اروپا قابل دسترس هستند.

منبع: news.bitcoin
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version