۱۰ نکته برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتال در هنگام سفر

۱۰ نکته برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتال در هنگام سفر

به لطف اینترنت و متعاقباً پیدایش ارزهای دیجیتال ، ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که مرزها در آن روز به روز کمرنگ‌تر می‌شوند. جهانگردهای دیجیتال از یک کشور به کشور دیگر می‌روند و برخی مسافران جسور و بی‌باک برای آنکه کنترل بیشتری بر حساب‌های مالی خود داشته باشند استفاده از بیت کوین یا اتریوم را آغاز نموده‌اند. اما همچنان که ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر جا می‌افتند خطرات بیشتری نیز مشاهده می‌گردند، به ویژه هنگامی که مسئله حفظ امنیت دیجیتال مطرح می‌شود.

 

به لطف فناوری بلاک چین، مسافرت با استفاده از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین یا اتریوم می‌تواند ساده و آسان باشد… اما آیا امنیت شما نیز تأمین می‌گردد؟ عکس: شاتراستاک

 

صرافی سرمایکس: فرقی نمی‌کند به سبک زندگی جهانگردی دیجیتال علاقه‌مند باشید یا اینکه تنها می‌خواهد با استفاده از بیت کوین یک بطری نوشابه خریداری کنید، در ادامه ده نکته ارائه می‌گردد که به شما کمک می‌کنند تا حین تفریح و مسافرت با استفاده از ارزهای دیجیتال ایمنی خود را نیز حفظ کنید. ده راه جهت مسافرت با استفاده از ارزهای دیجیتال. هنگامی که با استفاده از بیت کوین یا اتریوم به جهانگردی می‌پردازید، حفظ امنیت یک نکته مهم است. طرح: نیک دسانتیس برای فوربس.

 

۱- جهت انجام تراکنش‌های روزانه خود یک کیف پول دیجیتال سخت‌افزاری به تهیه کنید

فلیز وایز (Feliz Weis) جهانگرد ۳۰ ساله اهل لوکزامبورگ هنگام سفر به گوشه و کنار دنیا فقط از بیت کوین استفاده می‌کرد و در این راستا از کیف پول ترزور (Trezor) بهره می‌گرفت. او به‌ قدری نسبت به حفظ امنیت کیف پول خود اهمیت می‌داد که خود شخصاً به جمهوری چک سفر کرد تا کیف پول خود را دریافت کند.

 

۲- جهت افزودن پس‌اندازهای خود از کیف پول چندامضایی استفاده کنید

اگر به صورت روزانه در کیف پول ارز دیجیتال خود پول می‌ریزید، از یک کیف پول چندامضایی استفاده کنید.

برایان میکون (Bryan Micon) معامله‌گر بیت کوین و جهانگرد دیجیتال در این باره می‌گوید: «از خودتان بپرسید مثلاً اگر تلفنم را گم کردم آنگاه چه خواهد شد؟ آیا برای کیف پول خود پشتیبان تهیه کرده‌اید؟ آیا می‌خواهید کیف پول ترزور خود را به همراه ببرید یا اینکه آن را در گاوصندوق منزل می‌گذارید؟ هنوز یادمان نرفته هنگامی که فلافی پونی (Fluffy Pony) به همراه کیف پول دیجیتال خود سوار قایق شد چه اتفاقی افتاد!»

 

۳- احراز هویت دو مرحله‌ای

یکی از بهترین مؤلفه‌های ارزهای دیجیتال در عین حال یکی از بدترین مؤلفه‌های آنها نیز است: افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال فناوری محور هستند. این بدان معناست که هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال، محافظت از هویت دیجیتال بسیار حائز اهمیت است.

همه مسافران باید احراز هویت دو مرحله‌ای را بر روی حساب‌های مهم خود از جمله حساب‌های بانکی، ایمیلی، و حساب‌های کاربری موجود در همه پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی فعال سازند. اما لورا شین (Laura Shin) روزنامه‌نگار دخیل در تهیه پادکست درباره ارزهای دیجیتال برای وب‌سایت‌های آنچیند (Unchained) و آنکانفرمد (Unconfirmed) و از کارکنان سابق نشریه فوربس خاطرنشان می‌سازد که باید احراز هویت دو مرحله‌ای را بر روی هر چیزی که حاوی نشانی منزل شماست، از جمله سایت‌هایی نظیر ای‌بِی (eBay)، فعال سازید.

 

۴- یک حساب کاربری گوگل وویس متصل به یک ایمیل متفاوت تهیه کنید

ایجاد یک شماره تلفن گوگل وویس گزینه خوبی جهت حفظ امنیت دیجیتال جهانگردهاست، به ویژه آنهایی که با استفاده از ارزهای دیجیتال به مسافرت می‌روند. از این شماره تلفن باید برای هر کاری که دارید استفاده کنید، زیرا شماره تلفن همراه یا ثابت به آسانی قابل رهگیری است و در نتیجه هویت شما به آسانی افشا می‌گردد.

 

۵-  جهت یافتن شهرهای سازگار با بیت کوین از کوین مپ (CoinMap) استفاده کنید

اگر می‌خواهید مسافرت با ارز دیجیتال را امتحان کنید بهتر است به جایی بروید که کسب‌وکارهای بیشتری در آنجا بیت کوین قبول می‌کنند. کوین مپ اماکن و کسب‌وکارهایی که در سرتاسر دنیا بیت کوین قبول می‌کنند را به شما نشان می‌دهد.

توضیح: از آنجا که کوین مپ جهت ارسال مطالب از شیوه جمع سپاری استفاده می‌کند، هنگام سفر به جاهایی که بیت کوین قبول می‌کنند پیشاپیش مطمئن شوید که کسب‌وکارهای مربوطه همچنان فعال هستند. از آنجا که ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش و همچنین از لحاظ پذیرش توسط دولت‌ها از نوسانات زیادی برخوردارند، از به‌روز بودن اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید. اوج بداقبالی آنجاست که به پکن سفر کنید و آنجا متوجه شوید که صرافی‌های کریپتو اخیراً تعطیل شده‌اند.

 

۶- بلیت و هتل خود را از طریق وب‌سایت CheapAir.com رزرو کنید

کارشناسان توصیه می‌کنند که اگر می‌خواهید با استفاده از بیت کوین بلیت هواپیما رزرو کنید از طریق وب‌سایت چیپ ‌ایر (CheapAir) یا دیستنیا (Distenia) این کار را کنید. وب‌سایت چیپ ‌ایر از سال ۲۰۱۳ به بعد اقدام به رزرو بلیت هواپیما می‌کند و اکنون لایت کوین (litecoin) و دش (Dash) نیز قبول می‌کند.

فناوری بلاک چین ارز دیجیتال

۷- بیمه پرواز را با استفاده از پلتفرم فیزی (Fizzy) تهیه کنید

شرکت فرانسوی آکسا (AXA) پلتفرم فیزی را در بستر بتا برای مشتریان طراحی نموده که با استفاده از قراردادهای هوشمند بر روی بلاک چین اتریوم بیمه پرواز را اجرایی می‌سازد. تهیه بیمه سفر کار پردردسری است، اما پلتفرم فیزی به لطف فناوری بلاک چین به طور خودکار خدمات بیمه پرواز ارائه می‌دهد.

از آنجا که موارد لغو و تأخیر بخشی از یک شبکه داده باکیفیت و تحت کنترل به شمار می‌روند، بیمه پرواز از برخی جهات گزینه خوبی برای قراردادهای هوشمند است. کارشناسان انتظار دارند به زودی شاهد قراردادهای مشابه مبتنی بر بلاک چین در دیگر حوزه‌ها نیز باشند.

 

۸- از یک برنامه پروازی انعطاف‌پذیر برخوردار باشید

اناس المحمد (Anas Almohammad) طرفدار ۲۶ ساله ارزهای دیجیتال که ساکن دوبی امارات است از بیت کوین جهت رزرو بلیت هواپیما از طریق وب‌سایت چیپ ‌ایر بهره می‌گیرد، هرچند تهیه بلیت از این طریق مستلزم آن است که وی برای سوار شدن به هواپیما به ابوظبی برود. این برنامه‌نویس کامپیوتر از جمله کسانی است که خیلی زود به ارزهای دیجیتال روی آورد و زحمت سفر به ابوظبی برایش اهمیتی ندارد، زیرا به باور وی ترویج استفاده از بیت کوین امری مهم است.

 

۹- با افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند آشنا شوید

با هر کسی که به اندازه کافی در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت کرده است به گفتگو بنشینید. آنها همه درباره یک موضوع واحد سخن می‌گویند: اجتماع.

 

قیمت بیت کوین صنعت بلاک چین

فلیکس ویز هنگام سفر به اطراف و اکناف دنیا با استفاده از بیت کوین جهت تبدیل ارز خود با همنوعان به سراغ اجتماعات بین‌المللی استفاده‌کنندگان از ارزهای دیجیتال می‌رفت. عکس: فلیکس ویز

 

شین در این باره می‌گوید: «برخورداری از یک ارز دیجیتال خاص یا حضور در فضای ارزهای دیجیتال یک حس هویت و تعلق‌خاطر با خود به همراه دارد. او این حس نزدیکی را به خرده‌فرهنگ‌هایی نظیر یوگا یا موج‌سواری شبیه می‌داند و می‌گوید جامعه استفاده‌کنندگان از ارزهای دیجیتال یک اجتماع قوی‌تر هستند از آن جهت که «کاربران نیز همانند مالکان شبکه هستند.»

گیلی گرشاناک (Gili Gershonok) جهانگرد دیجیتال ۳۴ ساله در این رابطه می‌گوید که جامعه آنلاین به وی کمک می‌کند تا احساس راحتی کنید فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشد، اسپانیا باشد یا انگلیس یا تایلند.

 

۱۰- جهت تبدیل ارز دیجیتال به سراغ هم‌نوعان خود بروید.

ویز هنگام سفر تنها با استفاده از ارزهای دیجیتال، از جامعه همنوعان خود کمک می‌گرفت. او از طریق وب‌سایت لوکال بیت ‌کوینز (LocalBitcoins) طرفداران ارزهای دیجیتال را پیدا می‌کرد تا جهت تهیه کالا یا پول خود ارز دیجیتال خود را تبدیل کند.

همچنین بخوانید: ۲۰ ارز دیجیتال محبوب

دیدگاه ها

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید